Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Zamknięta 18
80-955 Gdańsk
pomorskie, Polska
Telefon: +48 58 737 91 00
Fax: +48 58 737 93 08
[email protected]

www.portgdansk.pl

NIP: 5832461866

Kim jesteśmy?

Branża morska, pełna jest nieoczekiwanych zdarzeń, sytuacji, gdy trzeba wykazać się mocnym charakterem i wyjść poza utarte schematy. Tutaj nic nie da się zrobić bez dobrego zespołu, na którym można polegać i który potrafi świetnie współpracować. Właśnie taka jest drużyna Portu Gdańsk. To ludzie, którzy znają port jak własną kieszeń i czują się w nim jak w domu. Dbają o każdy szczegół, a przede wszystkim rozumieją biznesy swoich klientów. To pragmatyczni wizjonerzy, eksperci nastawieni na działanie, specjaliści w swoim fachu. Tam gdzie inni widzą problem, zespół Portu Gdańsk widzi szansę rozwoju. 

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. to ponad 300 pracowników, ludzi z pasją, o różnorodnych charakterach, zainteresowaniach, którzy na co dzień wspierają różne obszary działania: inwestycje, rozwój, sprzedaż, finanse, utrzymanie infrastruktury, marketing, bezpieczeństwo, telekomunikacje i HR. Port Gdańsk to także stabilny pracodawca, zapewniający możliwość rozwoju kariery zawodowej.

Rozwój

Port Gdańsk jest najszybciej rozwijającym się portem europejskim ostatniej dekady. W rankingu portów europejskich plasuje się na 18 miejscu, a na początku 2021 roku awansował do grona trzech największych portów na Morzu Bałtyckim. Po pierwszym półroczu 2021 r. utwierdził swoją wysoką pozycję, nadal zajmuje pierwsze miejsce na Bałtyku w przeładunkach kontenerów. 

Port funkcjonuje na dwóch obszarach o zróżnicowanych w sposób naturalny parametrach eksploatacyjnych. Port wewnętrzny, usytuowany wzdłuż Martwej Wisły i kanału portowego, ma uniwersalny charakter. Znajdują się w nim: terminal kontenerowy, terminal dla promów pasażerskich oraz statków ro-ro, bazy przeładunku samochodów osobowych i owoców cytrusowych, baza do obsługi siarki oraz innych ładunków masowych, baza przeładunku fosforytów. Port zewnętrzny to wyspecjalizowane terminale głębokowodne, w tym największy na Bałtyku terminal kontenerowy DCT.

Nasze inwestycje

Port Gdańsk realizuje wielomilionowe inwestycje, dzięki czemu podwyższa standard obsługi, zwiększa konkurencyjność oraz umacnia pozycję na Bałtyku. 

Jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych to modernizacja toru wodnego. Rozbudowa infrastruktury portowej i modernizacja nabrzeży poprawi dostępność do wewnętrznej części Portu dla większych statków, a także poprawi jakość ich obsługi. Dzięki modernizacji zwiększy się dopuszczalne zanurzenie statków wchodzących do portu wewnętrznego. 

Dobiegła końca rozbudowa sieci drogowej i kolejowej w Porcie Zewnętrznym. Inwestycja polega na doprowadzenie ruchu kolejowego oraz samochodowego do głębokowodnych terminali przeładunkowych. W sumie wybudowanych lub przebudowanych zostało 7,2 km dróg, 10 km torów i 7 obiektów inżynieryjnych.

Na portowych terenach o pow. ok. 700 ha, działalność gospodarczą prowadzi ponad setka firm o różnorodnym profilu działalności. To przede wszystkim branże: petrochemiczna, energetyczna, rolno-spożywcza, budowlana.

Działamy wspólne

Chcemy być blisko lokalnej społeczności, dlatego też inicjujemy przedsięwzięcia, które mają służyć głównie mieszkańcom sąsiadujących z nami dzielnic. Jedną z takich akcji jest Kino Letnie na plaży na Stogach, a seanse pod chmurką odbywają się przez całe wakacje.  Wspieramy też  finansowo i rzeczowo Bibliotekę Społeczną Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze” na gdańskich Stogach.

Realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu, wspieramy też lokalne inicjatywy, związane ze sportem i najmłodszymi. „Portowiec Gdańsk” to klub piłkarski z Nowego Portu z wieloletnią tradycją. Obecnie prowadzi treningi piłki nożnej dla dzieci z roczników 2010-2016. Wspieramy finansowo głównie trenerów, ale również zakupiliśmy niezbędny sprzęt i stroje dla dzieci. Jesteśmy również partnerem Klubu „Torus Wybrzeże”. Nasze akcje mają na celu aktywizację dzieci i młodzieży szkolnej, promowanie sportowego ducha rywalizacji i aktywności fizycznej. 

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (5)