Dane kontaktowe

Zakład Utylizacyjny sp. z o.o.

Jabłoniowa 55
80-180 Gdańsk
pomorskie, Polska

zut.com.pl/zut

NIP: 5830002019

Zakład Utylizacyjny dla Ciebie i środowiska!

Odpowiedzialna gospodarka odpadami mająca na celu ochronę środowiska naturalnego, w tym ochrona zdrowia mieszkańców, a także wód, gleby i powietrza, to nasz priorytet!

Podstawowym celem działalności Zakładu Utylizacyjnego jest zagospodarowanie odpadów w sposób bezpieczny dla środowiska oraz prowadzenie efektywnego, proekologicznego odzysku surowców wtórnych z całej masy przyjmowanych odpadów. Dzięki zakończonej w 2011 r. modernizacji o łącznej wartości 320 mln zł, dofinansowanej ze środków unijnych, firma stała się nowoczesnym i bezpiecznym zakładem zagospodarowania odpadów oraz uzyskała status RIPOK, czyli Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. W efekcie w Gdańsku prowadzona jest wydajna oraz przyjazna środowisku gospodarka odpadami komunalnymi.

Nasza misja i wizja

Zagospodarowanie odpadów w sposób bezpieczny dla środowiska, przyjazny dla ludzi i otoczenia oraz prowadzenie efektywnego, proekologicznego odzysku surowców wtórnych to nasza misja!

By rozwijać się jako firma musimy wybiegać myślą w przyszłość, przewidywać zmiany w branży i aktywnie wychodzić im naprzeciw. Temu służy nasza wizja.

Dążymy do tego, by być nowoczesnym centrum odzysku i recyklingu w Polsce. 

Jak to robimy?

 • Maksymalizujemy odzysk z przekazanych nam odpadów przy jednoczesnej redukcji wpływu na środowisko.
 • Inwestujemy w technologie, które ułatwiają nam dotrzymywanie złożonych obietnic i utrzymanie wysokiego poziomu usług.
 • Dbamy o edukację w zakresie właściwego postępowania z odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii unikania ich wytwarzania.
 • Myślimy globalnie działając lokalnie, szczególnie na rzecz mieszkańców metropolii.

 

Chcesz zobaczyć jak wygląda sortownia na żywo?
Zapraszamy na wirtualny spacer!  
https://zut.com.pl/zut/

Nasze wartości:

 • Uczciwość – przestrzegamy powszechnie uznanych norm społecznych, zasad obowiązujących w firmie oraz przepisów prawa.
 • Odpowiedzialność – nie zamiatamy problemów pod dywan. Odpowiadamy za za swoje działania i decyzje. Przyjmujemy na siebie obowiązek dbania o firmę, zwłaszcza w ramach posiadanych kompetencji i pełnomocnictwa.
 • Profesjonalizm – stale doskonalimy swoje umiejętności zawodowe. Każdego dnia staramy się coraz lepiej wypełniać swoje obowiązki.
 • Szacunek – traktujemy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Doceniamy wartości innych osób oraz ich unikalne talenty, które wnoszą do firmy.
 • Otwartość – słuchamy innych z uwagą i bez uprzedzeń. Z otwartym umysłem podchodzimy do ich pomysłów i potrzeb. Współpracujemy, by osiągnąć postawione przed nami cele.
 • Postęp – wychodzimy poza swoje nawykowe systemy ocen. Poszukujemy odpowiedzi na pytania jak możemy działać lepiej.

Nagrody i wyróżnienia

01

Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie

Nasza działalność została wyróżniona przez kapitułę Pracodawców Pomorza. Oceniano firmę pod kątem prowadzenia jej zgodnie z zasadami odpowiedzialności społecznej, dbałości o relacje z pracownikami i społecznością lokalną, a także szacunku dla środowiska naturalnego oraz uczciwej relacji z klientami.

02

Pomorska Nagroda Jakości

Wyróżnienie przyznane za zaangażowanie się w zarządzanie jakością oparte na idei ciągłego doskonalenia, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju oraz dążenia do poziomu najlepszych organizacji w Europie.

03

Ranking Firm Odpowiedzialnych Społecznie

Znaleźliśmy się w gronie kilkudziesięciu firm ujętych w rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017 opracowanym przez Dziennik Gazeta Prawna jako jedyna spółka miejska oraz jedyna firma z branży gospodarki odpadami.

04

Partner gdańskiego sportu

Wyróżnienie przyznane za współpracę spółki z drużyną piłki ręcznej Wybrzeże Gdańsk.

05

Kryształy PR

Wyróżnienie za kampanię informacyjną dotyczącą problemu uciążliwości zapachowych dla mieszkańców

06

Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018”

Już po raz drugi doceniono nasze inicjatywy i dobre praktyki!

Pozytywnie oceniono w raporcie m.in. inicjatywę skierowaną do pracowników, czyli konkurs „Rowerem do pracy”, edukacyjną platformę grywalizacyjną pt. „Planeta odzysku” czy zerowastowy konkurs skierowany do harcerzy.

Naszym pracownikom oferujemy:

 • Bezpieczeństwo zatrudnienia

Dokładamy wszelkich starań, by oferowane przez nas warunki zatrudnienia zachęcały do pozostania z nami na dłużej.

 • Bezpieczeństwo  pracy

Bezpieczeństwo naszych pracowników to dla nas sprawa priorytetowa. Aby utrzymać założone standardy w tym zakresie dążymy m.in. do poprawy ergonomii miejsc pracy, prowadzimy analizy ryzyka wypadkowego, coroczne audyty BHP i ppoż, szkolenia i edukację BHP oraz stosujemy rozwiązania podnoszące komfort pracowników np. ubranie robocze, posiłki, pyszna kawa i owoce.

 • Szkolenia i możliwość rozwoju

Wiemy, że wykwalifikowany zespół to przyszłość naszej firmy, dlatego inwestujemy w szkolenia i rozwój naszych pracowników.

 • Benefity pozapłacowe

Obejmują: dofinansowanie do wypoczynku dzieci i młodzieży; dofinansowanie żłobków i przedszkoli; dofinansowanie usług kulturalno-oświatowych i rekreacyjno-sportowych; „Konkurs rowerowy „Rowerem do pracy” z nagrodami dla pracowników przyczyniających się do promocji ekologicznego stylu życia; paczki świąteczne dla dzieci.

 • Opieka medyczna

Specjalistyczna opieka medyczna MEDICOVER dla pracowników. Możliwa opieka medyczna dla członków rodzin jako pakiet uzupełniający.

 • Otwarte drzwi do Prezesa

W każdy piątek pracownicy mogą skorzystać z możliwości indywidualnej rozmowy z Prezesem firmy, który docenia innowacyjność i zaangażowanie załogi.

 • Dzielna Szafa

Szczególne miejsce w naszej firmie, w którym pracownicy bezpłatnie wymieniają się ubraniami i przedmiotami. Dzielimy się między sobą tym co mamy!

 • Spotkania integracyjne
 • Bezpłatny parking
 • Przestrzenną stołówkę wraz z zapleczem socjalnym