Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Zakład Techniczno - Budowlany Polbau Sp.z.o.o.

Grunwaldzka 25
45-054 Opole
opolskie, Polska
[email protected]

www.polbau.pl

NIP: 7540025059

o nas

Historia POLBAU sięga 1989 roku. Wtedy w Opolu powstała niewielka firma budowlana, która w ciągu dwóch lat – korzystając z dobrej koniunktury – zatrudniała już blisko tysiąc osób. Kierunkiem działalności firmy były Niemcy i to tam rozpoczęła się budowa renomy firmy. Kraj ten do dziś jest głównym polem działalności spółki, chociaż także w Polsce Polbau zbudował i nadal realizuje wiele znaczących obiektów. Za nami także aktywna działalność na rynku fińskim i holenderskim, gdzie spędziliśmy kilka lat. Braliśmy udział w budowie największej fińskiej inwestycji – elektrowni atomowej w Olkiluoto. W Holandii natomiast pracowaliśmy m.in. przy budowie elektrowni w Maasvlakte niedaleko Rotterdamu.

Dziś, zatrudniając ponad 800 pracowników w kilku oddziałach w kraju i za granicą, jest Polbau jedną z największych w Polsce firm budowlanych. Jest też wiodącą polską firmą, świadczącą usługi budowlane na rynku niemieckim. W latach ożywienia gospodarczego opolska spółka realizowała w Niemczech jednocześnie około 60 kontraktów, zatrudniając ponad 2000 osób. W ostatnich latach liczba ta kształtuje się na poziomie ponad 30-40 inwestycji realizowanych jednocześnie przy zatrudnieniu ok. 860 pracowników.

Domeną spółki jest wykonawstwo stanów surowych, jednak z dużym powodzeniem realizujemy również projekty we wszystkich innych obszarach branży budowlanej. Należą do niej m.in. obiekty budownictwa ogólnego, użyteczności publicznej, rekonstrukcje zabytków, mosty, elektrownie i realizacja wielu innych zadań budowlanych. Od lat jesteśmy stałym i cenionym partnerem niemieckich inwestorów, specjalizując się zwłaszcza w budowie licznych obiektów przemysłowych oraz użyteczności publicznej.

W Niemczech Polbau zbudował blisko 1000 obiektów na terenie niemal całego kraju. Najwięcej inwestycji realizowano w takich miastach, jak: Frankfurt, Monachium, Stuttgart, Köln, Hamburg, Düsseldorf, Mainz, Wiesbaden czy Bonn. Najważniejsze realizacje to m.in. budowa siedziby Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem, trasa szybkiej kolei ICE Frankfurt – Kolonia, biurowiec Marienturm we Frankfurcie nad Menem, hotel Adlon w Berlinie, centrum handlowe Milaneo w Stuttgarcie, kompleks targowy (Messenhallen) w Kolonii, kompleks budynków Deutsche Bank we Frankfurcie nad Menem, tunel Pragsattel w Stuttgarcie czy terminal pasażerski na lotnisku we Frankfurcie.

W Polsce realizujemy inwestycje o bardzo różnych funkcjach, mieszczące się przede wszystkim w czterech kategoriach - budownictwa ogólnego, użyteczności publicznej, przemysłowego oraz inżynieryjnego. Na uwagę zasługują m.in. rozbudowa Portów Lotniczych w Krakowie i Wrocławiu, budowa Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, budowa centrów handlowych w Krakowie, Opolu, Brzegu, prace w Elektrowni Opole i elektrowni Jaworzno, Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach, budowy Sądu Apelacyjnego w Krakowie, hali produkcyjnej COROPLAST w Strzelcach Opolskich, Fabryki Gazów Technicznych w Głogowie, hali sportowych, basenów pływackich i wiele innych.

Główna siedziba firmy w Polsce znajduje się w Opolu, w Niemczech zaś w Wiesbaden, ze względu na centralne położenie tego miasta, ułatwiające nadzór nad budowami prowadzonymi w zachodniej części Niemiec. Firma dysponuje także biurami technicznymi oraz bazą hotelową i transportową, zapewniającą swym pracownikom odpowiednie zakwaterowanie oraz codzienny dowóz na place budów.

Najnowsze oferty pracy

 • ZAKŁAD TECHNICZNO-BUDOWLANY "POLBAU" sp. z o.o.

  Monachium, Stuttgart, Frankfurt n/Menem, Niemcy

  2021-06-15
 • ZAKŁAD TECHNICZNO-BUDOWLANY "POLBAU" sp. z o.o.

  Monachium, Stuttgart, Frankfurt n/Menem, Niemcy

  2021-06-14
 • ZAKŁAD TECHNICZNO-BUDOWLANY "POLBAU" sp. z o.o.

  Monachium, Stuttgart, Frankfurt n/Menem, Niemcy

  2021-06-12

zobacz wszystkie oferty pracy (3)