Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Xella Polska Sp. z o.o.

Komitetu Obrony Robotników 48
02-146 Warszawa
mazowieckie, Polska

www.ytong-silka.pl

NIP: 5252422430

Kim jesteśmy?

Xella Polska to jeden z największych i najbardziej doświadczonych producentów materiałów budowlanych w Polsce, będący częścią międzynarodowego koncernu Xella Group, obecnego w 30 krajach świata.

Mamy prawie 30-letnie doświadczenie w dostarczaniu Polakom energooszczędnych rozwiązań w budownictwie.

Oferujemy produkty Ytong, Silka i Multipor, które stanowią spójny system umożliwiający budowę domów jedno- i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, wielkopowierzchniowych hal przemysłowych czy kompleksów handlowych.

Co produkujemy?

Ytong – beton komórkowy

Ytong to szeroka gama produktów z betonu komórkowego, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną. System pozwala na wybudowanie energooszczędnych domów jedno- i wielorodzinnych, jak również obiektów publicznych. Wielkoformatowe elementy zbrojone Ytong umożliwiają realizację niepalnych obiektów wielkopowierzchniowych np. hal przemysłowych.

Silka – silikaty

Produkty Silka to wapienno-piaskowe bloki (silikaty) o wysokiej wytrzymałości i doskonałej izolacyjności akustycznej. Są odpowiednie do budowy ścian budynków jedno- i wielorodzinnych, pozwalają również szybko i sprawnie wznosić obiekty przemysłowe i komercyjne.

Multipor – mineralne płyty izolacyjne

Multipor to mineralne płyty izolacyjne, charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną. Dzięki swoim właściwościom Multipor to bezpiecznie rozwiązanie w ociepleniu od środka, w tym wymagających obiektów historycznych, jak również przy termoizolacji wieńców, stropów oraz dachów.

Gdzie działamy?

Produkcja

Mamy 12 nowoczesnych zakładów produkcyjnych w całej Polsce:

  • 5 zakładów Ytong (Ostrołęka, Sieradz, Piła, Milicz, Powodowo)
  • 7 zakładów Silka (Radom, Iława, Pasym, Michałów-Reginów, Żabinko, Trzciniec, Teodory)

Dystrybucja

Produkty Ytong, Silka i Multipor są dostępne w całej Polsce. Sieć dystrybucji obejmuje około tysiąc firm handlowych na terenie całego kraju. Sprzedajemy nasze produkty również w krajach ościennych: Szwecji, Litwie, Łotwie, Estonii oraz na Ukrainie.

Centrala

Siedziba główna Xella Polska sp. z o.o. znajduje się w Warszawie w nowoczesnym biurowcu GreenWings (ul. Komitetu Obrony Robotników 48). W budynku mieści się siedziba zarządu spółki, administracja firmy, dział marketingu, kontrolingu, zakupów i logistyki, księgowości, obsługi klienta i inne. Pracownicy mają do dyspozycji m.in. sale konferencyjne wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz obszerną i przyjazną strefę socjalną.

Nowoczesny biurowiec klasy A to dzieło renomowanej pracowni JEMS Architekci, która specjalizuje się w projektowaniu ekologicznych przestrzeni do pracy. W GreenWings jest sporo rozwiązań energooszczędnych, co poświadcza wysoka nota certyfikatu BREEAM na poziomie bardzo dobrym. Ekologiczna siedziba koresponduje z przyświecającą naszej firmie filozofii opartej na energooszczędności i ochronie środowiska naturalnego.

Dlaczego jesteśmy liderem?

  • Marka Ytong została zastrzeżona w 1940 roku jako międzynarodowy znak handlowy, był to jeden z pierwszych zastrzeżonych materiałów budowlanych na świecie.
  • Jako pierwszy producent w kraju zaczęliśmy nowoczesną produkuję betonu komórkowego – związane było to z uruchomieniem zakładu Ytong w Ostrołęce w 1995 roku.
  • Jako jedyny producent betonu komórkowego w Polsce oferujemy tak dużą gamę produktów, które tworzą pełen system budowlany, obejmujący nie tylko bloczki do budowy ścian, ale i systemowe nadproża, stopy, dachy, elementy ocieplenia wieńca, kształtki U, zaprawy i wiele innych.
  • Jako jedyny producent materiałów silikatowych w Polsce mamy w ofercie wielkoformatowe elementy, które pozwalają na dwa razy szybszą budowę w porównaniu z tradycyjnymi formatami (system Silka Tempo).
  • Jesteśmy prekursorem wśród producentów materiałów budowlanych w kraju w zakresie wdrażania technologii BIM, jak również pod względem obecności w Internecie. Od lat rozwijamy kanał na YouTube, gdzie publikujemy filmy z naszych realizacji, ale i pokazujemy, jak prawidłowo budować z użyciem materiałów Ytong, Silka i Multipor.
  • Nasze zakłady betonu komórkowego Ytong należą do najnowocześniejszych w Europie. Polskie zakłady Ytong zbierają rok do roku najwyższe laury w Międzynarodowym Konkursie Jakości Betonu Komórkowego, pokonując zakłady z 16 innych krajów.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (11)