Dane kontaktowe

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A.

al. Lotników Polskich 1
21-045 Świdnik
lubelskie, Polska
Telefon: 81 722 5358

pzl.swidnik.pl/pzl_pl/careers.html

NIP: 713-000-55-02

Poznaj nas

Jesteśmy jedynym producentem śmigłowców polskiej konstrukcji, który aktywnie działa w branży od prawie 70 lat. Do dziś wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy ponad 7400 śmigłowców klientom w ponad 40 krajach na całym świecie. Od 2010r. jesteśmy częścią Leonardo, w którym odgrywamy ważną rolę Globalnego Centrum Doskonałości w zakresie Produkcji Struktur Lotniczych. Koncern zatrudnia ponad 46 tysięcy osób w zakładach produkcyjnych i biurach zlokalizowanych głównie we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Polsce. Jesteśmy kluczowym integratorem polskiego sektora lotniczego. Wspieramy rozwój kolejnych pokoleń inżynierów poprzez transfer know-how, organizację praktyk i staży, studia dualne i objęcie patronatem uczniów szkoły technicznej. 

Nasz zespół

Aktualnie zatrudniamy ok. 3000 osób, w tym 650 inżynierów i współpracujemy z blisko 1000 polskich przedsiębiorstw. Do naszego zespołu poszukujemy zarówno specjalistów z doświadczeniem, jak i absolwentów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Znajdź stanowisko, które Cię interesuje i prześlij nam swoje CV. Jeśli jesteś specjalistą w innej dziedzinie – również czekamy na Twoją aplikację. Pomożemy znaleźć Ci obszar, w którym rozwiniesz swoje kompetencje. Aby dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji w naszej firmie odwiedź naszą zakładkę Kariera - http://pzl.swidnik.pl/pzl_pl/careers.html.
 

Co nas wyróżnia?

PZL-Świdnik, jako część koncernu Leonardo, należy do grona kluczowych graczy w globalnej branży śmigłowcowej, dostarczając najlepsze w swojej klasie produkty i usługi, koncentrując się na zadowoleniu klientów, zrównoważonym biznesie, uczciwości i jakości swoich produktów. Wszystko co robimy, robimy z pasją. Dołączając do naszego zespołu:

 • Pracujesz w międzynarodowym środowisku, gwarantującym ciągłość wymiany doświadczeń i wiedzy,
 • Korzystasz z nowoczesnej technologii i specjalistycznych systemów,
 • Współpracujesz z doświadczonymi specjalistami, zdobywając doświadczenie w branży lotniczej,
 • Otrzymasz stabilne warunki zatrudnienia, dofinansowanie do aktywności sportowej, premie oraz pakiet socjalny,
 • Skorzystasz ze specjalistycznych szkoleń,
 • Uczestniczysz w promowaniu wiedzy o lotnictwie (Dzień Awiatora, Świdnik Air Festival) i bezpieczeństwie w ramach akcji, np. „Mój rodzic bezpieczny w pracy”,
 • Wspierasz społeczność lokalną m.in. w ramach akcji "Paczka marzeń".

Kluczowe produkty

 • Dzięki modelom W-3 Sokół oraz SW-4 PZL-Świdnik może poszczycić się mianem jedynego polskiego producenta śmigłowców zaprojektowanych od podstaw w Polsce.
 • SW-4 - lekki wielozadaniowy śmigłowiec służący do transportu pasażerów, szkolenia podstawowego i zaawansowanego, misji patrolowych i obserwacyjnych. Obecnie rozwijamy jego wariant bezzałogowy, czyli SW-4 Solo (największy europejski śmigłowiec bezzałogowy).
 • W-3A Sokół – średni dwusilnikowy niezawodny śmigłowiec, na którym skutecznie prowadzi się loty w dzień i w nocy, w każdych warunkach klimatycznych i pogodowych. 
 • W-3PL Głuszec - wielofunkcyjny śmigłowiec bojowy przeznaczony do niszczenia celów powietrznych i naziemnych. Może być wykorzystywany do akcji poszukiwawczo-ratowniczych oraz transportowych. 
 • AW101 - śmigłowiec sprawdzony w najbardziej ekstremalnych warunkach środowiskowych. Łączy najbardziej zaawansowaną technologię, bezpieczeństwo konstrukcji, nowoczesne systemy misji i wysoko rozwiniętą produkcję.