Dane kontaktowe

Woodward Poland Sp. z o.o.

Skarbowa 32
32-005 Niepołomice
małopolskie, Polska
Telefon: 012 295 13 00
Fax: 012 295 13 90
[email protected]

www.woodward.com

Czym się zajmujemy

Woodward, Inc jest niezależną firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i serwisem rozwiązań w zakresie systemów sterujących dla rynków lotniczego i energetycznego. Dostarczane przez nas innowacyjne systemy kierowania przepływami, energią elektryczną oraz położeniem pomagają naszym Klientom oferować produkty przyjaźniejsze dla środowiska, bardziej niezawodne i wydajniejsze. Nasi Klienci to wiodący producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) oraz końcowi użytkownicy ich produktów. Jesteśmy globalną korporacją, z siedzibą główną w Fort Collins w stanie Colorado w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy również notowani na Amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych na technologicznym indeksie NASDAQ, pod symbolem WWD.

Woodward w Polsce

Nasz zakład w Niepołomicach to:

  • Zespół inżynierów specjalizujących się w projektowaniu i wsparciu produktowym w obszarach elektroniki, elektrotechniki, oprogramowania i mechaniki. Nasi inżynierowie realizują zadania blisko współpracując z kolegami i koleżankami z USA, Niemiec, Holandii, Japonii, Korei i innych krajów.
  • Produkcja konwerterów używanych w elektrowniach wiatrowych, szaf sterowniczych wykorzystywane do regulowania pracy dużych spalinowych silników stacjonarnych i turbin gazowych, używanych jako napędy główne oraz pomocnicze (np. generatorów prądu, pomp, kompresorów okrętów. Produkujemy również sterowniki do silników stosowane w autobusach napędzanych gazem CNG, wózkach widłowych, golfowych i pojazdach wieloczynnościowych. Nasz Zakład wytwarza także sterowniki elektroniczne agregatów prądotwórczych, wielofunkcyjne przekaźniki zabezpieczeniowe i inne urządzenia elektroniczne na potrzeby energetyki.
  • Zespół pozyskiwania dostawców zarówno dla naszych potrzeb jak i również innych zakładów w regionie.
  • Niemal 300 miejsc pracy dla inżynierów
  • Ponad 13 000 m2 powierzchni w tym 6 500 m2 hali produkcyjnej
  • Laboratoria środowiskowe, wibracyjne dla urządzeń elektronicznych, EMC (kompatybilności elektromagnetycznej) oraz mechaniczne do testów siłowników hydraulicznych i elektrohydraulicznych.

Pracownicy o nas

Zanim rozpoczęłam pracę na obecnym stanowisku, Woodward zawsze kojarzył mi się z miejscem pracy o dużych możliwościach rozwoju. Obecnie pracuję w Woodward od roku i z pełnym przekonaniem mogę potwierdzić moją początkową opinię. Pracuję na stanowisku Inżyniera Jakości Klienta, a dalszą ścieżkę kariery oraz szkolenia, które pomogą mi w osiągnięciu wymaganych kompetencji są zaplanowane i realizowane. Atmosfera w Woodward oraz praca zespołowa dodatkowo motywują mnie i pomagają w osiąganiu kolejnych celów.

Kamila Strączek
Inżynier Jakości Klienta

 

W firmie Woodward pracuję już od 4 lat, a trafiłem do niej dzięki  funkcjonującemu w firmie programowi poleceń. Po pozytywnych rozmowach wstępnych zostałem zatrudniony na stanowisku inż. mechanika. Teraz po tych kilku latach spędzonych w firmie, mogę z całą stanowczością potwierdzić wysokie standardy i kulturę pracy jaka tutaj panuje.

Co jest dla mnie najważniejsze? To atmosfera, zaangażowanie i profesjonalizm w każdym aspekcie działań osób tutaj pracujących.

Dodatkowy atut? W moim przypadku to położenie firmy w miejscu zamieszkania i możliwość korzystania z "zielonych środków" komunikacji - w moim wypadku rower :)

Maciej Waśniowski
Inżynier Koordynator Mechanik

 

Swoją karierę w Woodward rozpoczynałem jako stażysta w roli konstruktora w dziale Aircraft Turbine Systems. Staż rozpocząłem równo rok temu i z perspektywy czasu musze powiedzieć że był to strzał w dziesiątkę. Okres przygotowawczy trwał dosłownie tydzień i od razu zostałem wdrożony w projekty realizowane przez firmę, co w połączeniu z wewnętrznymi szkoleniami pozwoliło szybko zdobyć nieocenione doświadczenie, o które na studiach jest ciężko. Jednak to czym  Woodward się najbardziej wyróżnia to atmosfera – przebywając w pracy na prawdę czujesz się częścią jednej wielkiej rodziny. Kawały o szefach czy o wyścigach korposzczurów można włożyć miedzy bajki. Tutaj każdy służy pomocną dłonią i doświadczeniem, bez względu na którym szczeblu drabinki aktualnie się znajduje. Nic więc dziwnego, że kiedy po intensywnym okresie stażu zostałem doceniony i zaoferowano mi pracę na stałe – nie wahałem się ani chwili.

Woodward mogę polecić każdemu bez względu na to czy dopiero rozpoczyna swoją karierę czy jest w trakcie rozwoju zawodowego. Firma potrafi docenić pracownika zdecydowanie warto zostać tutaj na dłużej.

Jan Kowalczyk
Inżynier Konstruktor

 

Z Woodward'em łączy mnie bardzo wiele. Zaczynałem ponad 11 lat temu, kiedy firma dopiero rozpoczynała działalność w Polsce. Miałem okazję i przyjemność uczestniczyć w budowie pierwszych zespołów projektowych niemal od podstaw. Jednak dzięki doskonałej organizacji oraz bardzo przyjaznej atmosferze wszyscy byliśmy niesamowicie zmotywowani i ukierunkowani na osiągnięcie sukcesu. Obecnie Polski oddział to jeden z większych ośrodków w całej grupie Woodward. Dziś odczuwam dumę, radość i satysfakcję, że mogłem mieć swój mały udział w sukcesie Woodward Polska.

Ponadto praca w Woodward'zie to nieustanna przygoda. Uczestnictwo w bardzo ciekawych projektach z różnych gałęzi przemysłu, w międzynarodowym środowisku. Na pewno do zalet mogę zaliczyć dostęp do najnowszych technologii. Jednak ponad wszystko cenię sobie fakt, że firma nie ogranicza inżynierów poprzez skostniałe struktury i regulacje. Istnieje spory obszar pozwalający na realizację własnych inicjatyw i usprawnień.

Doświadczenie jakiego nabyłem w Woodward'zie stało się dla mnie przepustką do wielu uznanych firm nie tylko w Polsce. Skorzystałem z takiej możliwości i rozstałem się z firmą budując przez pewien czas karierę poza Woodward'em. Jednak po kilku latach wróciłem i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że dla mnie osobiście Woodward to najlepsze miejsce pracy dla inżyniera.

Wiesław Wrotniak
Starszy Inżynier Koordynator Oprogramowania

Ostatnie wpisy dla Woodward Poland Sp. z o.o.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (8)