Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Wielton SA

Rymarkiewicz 6
98-300 Wieluń

NIP: 8992462770

Poznaj nas:

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona dziesięciu największych producentów w swojej branży na świecie. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada cztery centra produkcyjne: w Polsce, Niemczech, we Francji oraz Wielkiej Brytanii, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 roku Wielton uruchomił spółkę zależną na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie blisko 3,5 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż 2 tys. w Wieluniu. Swoim klientom producent zapewnia również wsparcie serwisowe. Kierowcy mogą skorzystać z jednego z ponad 600 punktów zlokalizowanych w 29 krajach Europy. W 2016 r. w Wieluniu Wielton otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe. Inwestycje w badania i rozwój to dla spółki istotny element strategii. Już dziś firma współpracuje z instytutami i uczelniami w Polsce i za granicą, a Centrum Badań i Rozwoju posiada jedyną w Polsce, a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania naczep, która umożliwia wykrywanie ewentualnych usterek już na etapie testów produkowanych pojazdów. Oferta Grupy Wielton z roku na rok się poszerza i zostaje wzbogacona o nowe produkty. Klienci mogą wybierać spośród 12 grup pojazdów, dostępnych w ponad 800 konfiguracjach. Siłą Grupy jest konsekwentnie realizowana strategia, oparta na rozwoju organicznym i akwizycjach. W 2015 r. Grupa nabyła wiodące włoskie marki Viberti i Cardi. W maju 2017 r. Grupa Wielton przejęła niemiecką spółkę Langendorf, dzięki czemu poszerzyła swoją ofertę m.in. o specjalistyczne pojazdy do przewozu szkła i prefabrykatów betonowych, a w ostatnim kwartale 2017 roku sfinalizowała akwizycję 100% udziałów we francuskiej spółce Fruehauf. Przejęcie spółki Lawrence David we wrześniu 2018 roku pozwoliło wzbogacić ofertę Grupy o kolejne unikalne pojazdy. Na szczególną uwagę zasługują produkty z linii last mile oraz bezsłupkowe naczepy kurtynowe, które pozwalają na bardziej efektywne ładowanie i szybszy transport.

Wielton w liczbach

3200
Pracowników zatrudnionych w Grupie Wielton

280
Inżynierów i konstruktorów w Grupie Wielton

Zatrudnionych:
10,74% kobiet
89,26% mężczyzn

Nr. 1
Największych producentów naczep, przyczep samochodowych w Polsce

TOP 3
Największych producentów naczep i przyczep w Europie

TOP 10
Największych  światowych graczy w branży

Misja i wartości

LUDZIE
są najważniejsi dla naszej firmy. Każdego pracownika szanujemy, ponieważ pamiętamy, że jest on ważnym ogniwem w budowaniu wartości firmy. Dbamy o podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników, doceniając ich lojalność, profesjonalizm oraz zaangażowanie. Zależy nam również, by w pracy czuli się bezpiecznie i komfortowo oraz dostrzegali przed sobą możliwość rozwoju.

INICJATYWA
prowadzi nas do poszukiwania nowoczesnych rozwiązań. Podejmujemy aktywne działania, aby zrealizować niestandardowe zamówienia, stale podnosząc standard naszych produktów. Poszukujemy nowych przestrzeni do rozwoju w oparciu o unikatowe technologie. Kluczowym elementem naszej strategii jest dążenie do ciągłego rozwoju poprzez działania nastawione na innowacyjność i doskonalenie procesów produkcyjnych. 

JAKOŚĆ
i jej gwarancja stanowią podstawę funkcjonowania naszej firmy, która tworzy i dostarcza najlepsze rozwiązania transportowe. Dbanie o najwyższy poziom produkowanych przez nas pojazdów i oferowanych rozwiązań jest głównym kierunkiem rozwoju Grupy Wielton. Jednak staranność o wysoką jakość dotyczy każdego obszaru naszego działania, zarówno strefy organizacyjnej, technologicznej, jak i produktowej.

BEZPIECZEŃSTWO
i jej gwarancja stanowią podstawę funkcjonowania naszej firmy, która tworzy i dostarcza najlepsze rozwiązania transportowe. Dbanie o najwyższy poziom produkowanych przez nas pojazdów i oferowanych rozwiązań jest głównym kierunkiem rozwoju Grupy Wielton. Jednak staranność o wysoką jakość dotyczy każdego obszaru naszego działania, zarówno strefy organizacyjnej, technologicznej, jak i produktowej. 

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (2)