Dane kontaktowe

Volkswagen Group Polska

Krańcowa 44
61-037 Poznań
wielkopolskie, Polska
Telefon: 61 6273000
Fax: 61 6273047
[email protected]

www.vw-group.pl/pl

KIM JESTEŚMY?

Koncern
Volkswagen Group Polska należy do niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG, którego siedziba mieści się w Wolfsburgu. W skład grupy wchodzi 12 marek. VW AG jest jednym z największych producentów samochodów na świecie operującym aż w 153 krajach.

Stolica Wielkopolski stała się silnym ośrodkiem branży motoryzacyjnej ze względu na działanie
zarówno fabryki, produkującej samochody – Volkswagen Poznań, jak i importera – Volkswagen Group Polska Sp. z o.o., wchodzących w skład koncernu Volkswagen AG.

Volkswagen Group Polska
Spółka Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (VGP) powstała 1 czerwca 2012 roku w wyniku połączenia spółek KPI Polska, KPI BS, KPI Sports Cars, Kulczyk Tradex i Skoda Auto Polska SA.
Od tego czasu jesteśmy wyłącznym dystrybutorem nowych samochodów marek Volkswagen Samochody Osobowe, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche i Volkswagen Samochody Użytkowe oraz oryginalnych części zamiennych i akcesoriów.

Naszą misją jest być najlepszą grupą motoryzacyjną w Polsce.
Realizując naszą misję, współpracujemy z Autoryzowanymi Sieciami Dealerskimi i Serwisowymi, które wspieramy w zapewnieniu najwyższej jakości obsługi i zadowolenia Klienta.
Zapewniamy klientom najwyższej jakości obsługę dzięki nowoczesnej i efektywnej organizacji sprzedażowej. Kształtujemy wizerunek naszych marek zaspokajając potrzeby różnych grup klientów.

Siedziba
Siedziba Volkswagen Group Polska znajduje się przy ulicy Krańcowej 44 w Poznaniu. W jej skład wchodzi budynek biurowy oraz Techniczne Centrum Szkoleniowo-Serwisowe. Do budynków VGP należy również Centrum Dystrybucyjne w Komornikach, liczące 30 tysięcy m2 powierzchni.

NASZE MARKI

VOLKSWAGEN SAMOCHODY OSOBOWE

Marka Volkswagen Samochody Osobowe jest obecna na ponad 150 rynkach na całym świecie, produkując samochody w ponad 50 fabrykach, w 14 krajach. W 2016 roku Volkswagen wyprodukował 5,99 miliona samochodów. W Polsce w minionym roku Volkswagen zanotował najlepszy wynik w historii, w naszym kraju zarejestrowano 42.830 nowych samochodów osobowych marki Volkswagen. To około 20 procent więcej niż rok wcześniej. Niemal co dziesiąty nowy samochód w Polsce wyjechał z salonu Volkswagena.

Aktualnie Volkswagen zatrudnia 218.000 pracowników na całym świecie. Marka posiada także ponad 7.700 punktów dealerskich, w których pracuje 74.000 osób.

Marka Volkswagen posiada bardzo szeroką gamę modeli, oferuje klientom małe miejskie auta, samochody kompaktowe, rodzinne vany, SUV-y, samochody elektryczne, hybrydy plug-in, a także samochody o charakterze sportowym, kabriolety oraz biznesową limuzynę. Modele Volkswagena wyznaczają standardy w swoich klasach, wyróżniają się jakością, niezawodnością, bezpieczeństwem oraz oszczędnymi silnikami.

Volkswagen konsekwentnie napędza rozwój motoryzacji. Pojazdy elektryczne, inteligentna mobilność oraz cyfrowa przemiana to główne punkty strategii marki na przyszłość.
 

AUDI
Audi to doskonałość w niemieckim wydaniu. Perfekcyjna technika i doskonały wygląd nie pozwalają kierowcom pozostać obojętnym. Łacińska nazwa marki "słuchaj" zdradza pełną gotowość do wsłuchiwania się w najbardziej wygórowane potrzeby Klientów, a cztery obręcze niezmiennie symbolizują doskonałość marki. Natomiast quattro to jeden z najważniejszych filarów marki
i decydujący czynnik naszego sukcesu. Mówiąc quattro, mamy na myśli Audi, a mówiąc Audi, myślimy quattro. Rola pioniera nas zobowiązuje i będziemy nadal zwiększać przewagę, proponując coraz nowsze rozwiązania. Trwająca już  ponad 100 lat, pełna sukcesów historia produkcji Audi, to przede wszystkim zasługa naszej załogi. Specjalistyczna wiedza, wręcz mistrzostwo i ogromna motywacja pracowników, pozwalają nam produkować i sprawnie wprowadzać na rynek luksusowe samochody najwyższej jakości. Nasze hasło, przewaga dzięki technice, wpływa na pracę wszystkich działów przedsiębiorstwa. Pracownicy Audi emanują pomysłami i energią. Wspólnie kształtujemy klasę premium jutra, tworząc innowacyjne, wydajne i pełne emocji pojazdy, produkowane w inteligentnie skomunikowanych fabrykach.
 

SEAT
SEAT posiada bogatą gamę samochodów będących doskonałym połączeniem najnowszej technologii i hiszpańskiego charakteru. Założona ponad 60 lat temu marka przeszła ewolucję pełną wyzwań i sukcesów - od przodującego producenta aut rodzinnych w Hiszpanii, aż do jednego z liderów w dziedzinie produkcji najbardziej dynamicznych i sportowych samochodów na świecie.

Nasza misja to TECHNOLOGY TO ENJOY: perfekcjonizm zrodzony z pasji i innowacje pełne emocji. Za każdym razem, gdy siadasz za kierownicą SEAT-a, nie tylko wybierasz się na przejażdżkę, ale także zdobywasz doświadczenie. Doświadczenie, które ma poruszać Twoje zmysły i kierować Twoją wyobraźnią. Na tym polega idea TECHNOLOGY TO ENJOY.

Tworzymy rozwiązania, które pobudzają zmysły. Nadajemy nowy sens stylistyce. Ożywiamy technologię. Jesteśmy SEAT.


ŠKODA
ŠKODA jest jedną z marek motoryzacyjnych o najdłuższej nieprzerwanej historii. W roku 2017 mijają 122 lata od momentu, w którym dwóch czeskich pasjonatów położyło fundamenty pod te fascynujące 12 dekad przygody z motoryzacją. Najlepiej sprzedającymi się modelami są ŠKODA Octavia oraz ŠKODA Fabia, zajmujące pierwsze miejsca na podium wśród wszystkich modeli.

Gwarancją sukcesu marki ŠKODA są wysokiej jakości produkty i oferta handlowa dopasowana do potrzeb i oczekiwań Klienta. ŠKODA oferuje szeroką gamę modeli, spośród których każdy Klient może wybrać samochód idealny dla siebie: zarówno dla rodziny, jak i dla firmy. Cechą wspólną wszystkich modeli jest ich olbrzymia funkcjonalność oraz wysoki komfort podróżowania dostępne zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. Modele ŠKODA charakteryzują się również  oszczędnością, którą zapewniają  nowoczesne silniki TSI i TDI. Duże znaczenie ma  dla nas rozwój innowacyjnych produktów finansowych (np. ŠKODA Kredyt Niskich Rat, ŠKODA Leasing Niskich Rat, czy korzystne pakiety ubezpieczeniowe), które zdecydowanie poprawiają dostępność naszych produktów dla klienta.

ŠKODA to również marka odpowiedzialna społecznie, dlatego z radością angażujemy się projekty wspierające wartościowe idee. Do nich z pewności należy promowanie aktywności sportowej. Od 11 lat jesteśmy sponsorem głównym wyścigu Tour de France. Z dużym zaangażowaniem wspieramy również działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.
 

PORSCHE
Porsche to marka, którą cechują prestiż, luksus, perfekcja wykonania i przede wszystkim unikalny sportowy charakter – każdy model projektowany i konstruowany jest z zachowaniem sportowego DNA marki Porsche.

Firma, której siedziba znajduje się w niemieckim Zuffenhausen została założona w 1931 roku przez Ferdinanda Porsche. Choć dla wielu Porsche równa się kultowemu modelowi 911, to producent tych sportowych samochodów oferuje swoim Klientom także inne modele, które w najróżniejszych warunkach przekonują, że sport jest nieodłącznym pierwiastkiem każdego Porsche. Od iście sportowych aut z centralnie umieszczonym silnikiem – 718 Boxster, 718 Cayman – poprzez SUVy – Macan, Cayenne – a także sportowe, luksusowe czterodrzwiowe coupe – Panamera, czy odróżniające się wyjątkową stylistyką i praktycznością Panamera Sport Turismo, aż po supersamochód – 918 Spyder. Od zawsze marka obecna była w motorsporcie, gdzie zdobywała doświadczenia, jak również zwyciężała kilka tysięcy razy w najróżniejszych dyscyplinach sportu motorowego – od rajdów Paryż-Dakar po legendarne 24-godzinne wyścigi we francuskim Le Mans. Technologia rozwijana w ekstremalnych warunkach trafia następnie do samochodów produkowanych seryjnie.

Porsche jako marka oferuje nie tylko samochody, które swoimi osiągami wyznaczają nowe standardy w dziedzinie przyczepności, przyspieszeń, przeniesienia napędu czy konstrukcji silników, ale to także marka, której bliska jest tradycja i jej ewolucja – w formie, która z niezmiernym poszanowaniem przeszłości odważnie, pioniersko wchodzi w przyszłość.
 

VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE
Volkswagen Samochody Użytkowe to marka premium w kategorii lekkich samochodów dostawczych. Oferuje najnowocześniejsze rozwiązania, dostosowane do wymagań najbardziej wymagających klientów. Szeroka gama samochodów marki Volkswagen Samochody Użytkowe: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter sprawdzi się w najcięższych warunkach pracy i transporcie, ale będzie również niezastąpionym kompanem w długich podróżach. Różnorodność oraz wyjątkowa funkcjonalność i wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań – to wszystko charakteryzuje gamę samochodów marki. Jednak nie samą pracą Volkswagen żyje! Samochody Użytkowe Volkswagen sprawdzą się idealnie w podróżach do miejsc znanych i uczęszczanych jak i na kompletnych bezdrożach. Model California daje poczucie całkowitej niezależności i wolności, a dodatkowo w każdym miejscu na ziemi można poczuć się w nim jak we własnym domu.

NASZE DZIAŁY

Pasjonatów motoryzacji zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu. Każda z sześciu marek składa się z następujących działów:

 • Dział Marketingu
 • Dział Sprzedaży
 • Dział Obsługi Posprzedażnej
 • Dział Rozwoju Sieci Dealerskiej

Oprócz działów brandowych zapraszamy do współpracy w działach wspierających, takich jak:

 • Dział Obsługi Posprzedażnej Grupy (Group Aftersales):

  ✓ Dział Logistyki
  ✓ Dział Serwisu i Zarządzania Jakością
  ✓ Dział Części i Akcesoriów
  ✓ Akademia Szkoleń
   
 • Dział Strategii i Rozwoju Grupy:

  ✓ Dział Rozwoju Sieci Dealerskich Grupy
  ✓ Dział Administracji i Nieruchomości
  ✓ Dział Organizacji
  ✓ Das Welt Auto
  ✓ Strategia i Raportowanie
 • Dział Personalny
 • Dział Prawny & Compliance
 • Dział Kontrolingu
 • Dział IT
 • Dział Projektów Strategicznych
 • Dział Księgowości
 • Dział Zakupów

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (2)