Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Valeo Holding Group Shared Service Center

Przemysłowa 3
32-050 Skawina
małopolskie, Polska

NIP: 6761172723

Nasze lokalizacje:

Skawina - Zakład Produkcji Wycieraczek (Valeo Wiper Systems)

Przemysłowa 3
32-050 Skawina
małopolskie, Polska

Skawina - Zakład Produkcji Systemów Chłodzenia Silnika (Valeo Thermal Systems)

Przemyslowa 3
32-050 Skawina
małopolskie, Polska

Czechowice-Dziedzice - Zakład Produkcji i Regeneracji Systemów Napędowych (Valeo Electric and Electronic Systems)

ul. Bestwińska 21
43-500 Czechowice-Dziedzice
śląskie, Polska

Valeo eAutomotive

Bażaniec 8
43-502 Czechowice-Dziedzice
śląskie, Polska

Chrzanów - Zakład Produkcji Systemów Oświetlenia (Valeo Lighting Systems)

Europejska 50
32-500 Chrzanów
małopolskie, Polska

Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o.

Marynarska 15
02-674 Warszawa
mazowieckie, Polska

Poznaj Valeo

Grupa Valeo jest wiodącym dostawcą motoryzacyjnym i partnerem dla producentów samochodów na całym świecie. Grupa dostarcza i dystrybuuje części do samochodów i niezależnych operatorów rynku części zamiennych. Jako firma technologiczna projektujemy innowacyjne rozwiązania dla inteligentnej mobilności, ze szczególnym naciskiem na intuicyjną jazdę, ograniczenie emisji CO₂ i innych gazów cieplarnianych oraz promowanie rozwoju autonomicznej jazdy. Dążymy do tego, aby wzrastać w sposób zrównoważony, korzystny dla naszych Pracowników, środowiska i społeczeństwa jako całości.

Na całym świecie, w 31 krajach zatrudniamy ponad 103 300 Pracowników, którzy każdego dnia dzięki swojej energii i zaangażowaniu przyczyniają się do ciągłego rozwoju Valeo. Łącznie posiadamy blisko 64 Centra Badań i Rozwoju, co pozwala nam realizować jedną z głównych misji - tworzenie nowych, lepszych rozwiązań motoryzacyjnych.

 

Valeo w Polsce

W Polsce Valeo rozpoczęło swą działalność w 1996 roku. Początki produkcji miały miejsce w wynajmowanej hali w podkrakowskich Zielonkach, w której powstała pierwsza chłodnica.

W 1997 roku rozpoczęto produkcję sprzęgieł, a wraz z kolejnymi uruchomieniami maszyn i linii do produkcji chłodnic, podjęto decyzję o dalszym rozwoju tego biznesu i budowie pierwszej fabryki w Skawinie.

Obecnie Valeo liczy 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz Centralę Sprzedaży i Dystrybucji  - Valeo Service Eastern Europe w Warszawie. Wszystkie zakłady produkcyjne znajdują się w południowej części kraju, z czego trzy w województwie małopolskim - dwa w Skawinie i jeden w Chrzanowie - oraz dwa zakłady na Śląsku, w Czechowicach - Dziedzicach.

Ponadto, w Skawinie znajduje się Centrum Usług Wspólnych dla takich obszarów jak: Finanse/Księgowość, IT, HR, Zakupy oraz Zarządzanie Łańcuchem Dostaw.

Łącznie we wszystkich spółkach Valeo w Polsce zatrudnionych jest ponad 7000 pracowników.

Nasze oddziały:

Skawina - Zakład Produkcji Wycieraczek (Valeo Wiper Systems)

Zakład Produkcji Systemów Wycieraczek działalność produkcyjną w Polsce rozpoczął w 2001 roku i zatrudnia blisko 1500 osób. Początkowo produkcja mieściła się w tzw. "Małej Skawinie"- niewielkim budynku zlokalizowanym na terenie dzisiejszego Centrum Usług Wspólnych. Po kilku miesiącach podjęto decyzję o przeniesieniu działalności do Zielonek koło Krakowa, aby po dwóch latach - w lipcu 2003 roku - wrócić do nowo wybudowanej fabryki w Skawinie.

Zakład specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, malowaniu oraz montażu piór, ramion, silników i mechanizmów wycieraczek.

Centrum Badań i Rozwoju pracuje ponad 100 Inżynierów opracowujących nowe produkty dla wiodących na rynku koncernów samochodowych. Na podstawie innowacyjnych rozwiązań autorstwa naszych Inżynierów tworzone są międzynarodowe patenty.

Zakład Produkcji Wycieraczek jest obecnie jednym z największych zakładów Valeo na świecie w zakresie tego biznesu.

Skawina - Zakład Produkcji Systemów Chłodzenia Silnika (Valeo Thermal Systems)

THS to pierwszy i najstarszy zakład Valeo w Polsce, w którym pracuje około 2000 osób.

Zakład zajmuje się projektowaniem i produkcją najnowszej generacji innowacyjnych wymienników ciepła tj: chłodnice silnika, chłodnice oleju, chłodnice powietrza turbodoładowującego, i inne, które oprócz swojej zasadniczej funkcji pozwalają zredukować zużycie paliwa oraz obniżyć emisję szkodliwych związków, w tym dwutlenku węgla.

W fabryce znajduje się ponad 150 linii produkcyjnych oraz kilkadziesiąt robotów usprawniających procesy produkcyjne oraz poprawiające ergonomię pracy na stanowiskach.

W Centrum Badań i Rozwoju pracuje ponad 150 inżynierów, którzy biorą udział w projektach dla wielu krajów z całego świata. Zaangażowanie i osiągnięcia tych osób zostały już kilkakrotnie odznaczone m. in. międzynarodową nagrodą PACE Award przyznawaną dla najbardziej innowacyjnych produktów w przemyśle motoryzacyjnym.

Czechowice-Dziedzice - Zakład Produkcji i Regeneracji Systemów Napędowych (Valeo Electric and Electronic Systems)

W zakładzie Valeo w Czechowicach-Dziedzicach wytwarzane są systemy napędu wspomagające redukcję zużycia paliwa oraz niższą emisję spalin - rozruszniki, przepustnice powietrza, zawory recyrkulacji spalin (EGR) oraz innowacyjne elektryczne turbosprężarki. Dodatkowo czechowicki zakład skupia się na regeneracji i tym samym przywracaniu tzw. drugiego życia takim produktom jak alternatory, rozruszniki, dwumasowe koła zamachowe oraz kompresory do klimatyzacji samochodowych. 

Przedsiębiorstwo powstało w 2001 roku w wyniku zakupu zakładu firmy Sylea. Obecnie zakład zatrudnia ponad 1600 osób i prowadzi kilkadziesiąt projektów produkcyjnych.

Zakład w Czechowicach-Dziedzicach posiada centrum badawczo-rozwojowe, w którym pracuje 74 wykwalifikowanych inżynierów R&D.Zakład współpracuje z większością producentów samochodowych, w tym Audi, Jaguar, BMW itd.

Czechowice-Dziedzice - Spółka Valeo eAutomotive

Valeo eAutomotive jest wiodącym przedsiębiorstwem zajmującym się rozwojem innowacyjnych komponentów napędowych dla elektromobilności. Gama produktów obejmuje silniki elektryczne, generatory prądu, ładowarki pokładowe i przetwornice.

Spółka jest pionierem tych technologii w Polsce, dzięki czemu wnosi istotny wkład w dalszy rozwój mobilności elektrycznej i przyczynia się do zapewnienia czystej, niskoemisyjnej przyszłości w branży motoryzacyjnej.

 

Chrzanów - Zakład Produkcji Systemów Oświetlenia (Valeo Lighting Systems)

Zakład w Chrzanowie założony został w 2004 roku i jest najmłodszym i największym zakładem Valeo w Polsce, zatrudniającym ponad 2000 osób.

W zakładzie produkowane są lampy tylne i przednie do samochodów osobowych, przy zastosowaniu zaawansowanych technologii LED, elektryki, optyki, metalizacji, montażu oraz wtrysku tworzyw sztucznych m.in.: wtrysku wielokomponentowego oraz wielokolorowego.

Zakład posiada w pełni wyposażone Laboratorium pomiarowe z unikatowym tunelem do badań fotometrycznych. Wraz z rozwojem zakładu, w styczniu 2019 roku powstało nowe Centrum Badań i Rozwoju, które docelowo ma liczyć ponad 100 Inżynierów.

Wszystkie operacje wymagające szczególnej precyzji lub wykonywane w niesprzyjających zdrowiu ludzkiemu warunkach (lakierowanie) wykonywane są przez roboty. Zakład wciąż inwestuje w nowe technologie i rozwiązania pozwalające spełnić coraz wyższe wymagania klientów w zakresie designu oraz zapewnienia wysokiej jakości produktów.

Warszawa - Valeo Service Eastern Europe

Valeo Service Eastern Europe to firma o profilu handlowo-usługowym prowadząca dystrybucję kilkunastu linii produktowych Valeo (m.in. przeniesienie napędu, wycieraczki, chłodzenie silnika, klimatyzacja, oświetlenie, sterowanie pracą silnika, hamulce, filtry, czujniki parkowania) na rynku samochodowych części zamiennych w dwunastu krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Mołdawia oraz Rosja (Kaliningrad).

Firma oferuje gamę kilkudziesięciu tysięcy pozycji asortymentowych dostosowaną do profilu parku samochodowego danego kraju. VSEE ma swą siedzibę w Warszawie oraz magazyn i centrum szkoleń i wsparcia technicznego Tech’Care w Strykowie pod Łodzią, w których zatrudnia łącznie ok. 80 osób.

KULTURA VALEO

Kultura organizacyjna Valeo opiera się na 5 podstawowych wartościach, którymi są:

Etyka, Przejrzystość działań, Autonomia w działaniu, Profesjonalizm oraz Praca zespołowa.

Valeo jest firmą odpowiedzialną społecznie, która w swoich działaniach uwzględnia zarówno swoich pracowników, jak i otoczenie, w którym funkcjonuje. W każdej naszej lokalizacji cyklicznie podejmujemy szereg akcji z obszaru CSR oraz Well being.

Wysoko cenimy sobie różnorodność, która także jest wpisana w filozofię naszego działania. Zespoły różnorodne pod kątem wieku, płci, pochodzenia czy niepełnosprawności są jednym z kluczowych elementów naszego sukcesu.

To wszystko powoduje, że Valeo jest doskonałym miejscem do pracy, nauki oraz rozwoju.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (26)