Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH

Bankowa 12
40-007 Katowice
śląskie, Polska

us.edu.pl

NIP: 6340197134

Kim jesteśmy

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się uczelni publicznych w Polsce oraz częścią uniwersytetu europejskiego Transform4Europe. Posiada 8 wydziałów zlokalizowanych w 4 kampusach w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie oraz w Cieszynie.

Uniwersytet oferuje szeroki wybór ponad 80 kierunków studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, w tym kierunków międzynarodowych prowadzonych w języku angielskim. Uczelnia prowadzi także dwie szkoły doktorskie oraz zapewnia szeroką ofertę studiów podyplomowych. Obecnie na 8 wydziałach kształci się ponad 22 tysiące studentów.

Uniwersytet Śląski znajduje się na stworzonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Mapie Infrastruktury Badawczej jako zaangażowany w 10 z 70 projektów umożliwiających prowadzenie ambitnych badań naukowych. Pracownicy Uniwersytetu znajdują się też w gronie badaczy o największym wpływie na rozwój światowej nauki wg. czasopisma „PLOS Biology”.

Dzięki wybitnym zespołom badawczym i dobrze wyposażonym laboratoriom jesteśmy ważnym graczem na międzynarodowej arenie naukowej, realizującym Program Doskonałości Badawczej. Nasi naukowcy, specjaliści z kilkudziesięciu dyscyplin, cieszą się swobodą badań prowadzonych indywidualnie lub w ramach elastycznej struktury opartej o zespoły badawcze.

Uniwersytet Śląski to nie tylko badania i dydaktyka. Nasza działalność jest bardzo różnorodna. W uczelni pracuje także cały sztab specjalistów dbających o jej funkcjonowanie w wymiarze prawnym, finansowym, promocyjnym, wydawniczym i organizacyjnym. Zajmują się oni, między innymi, pozyskiwaniem i rozliczaniem funduszy, zarządzaniem projektami, realizowaniem eventów promocyjnych, rozwojem pracowników, koordynacją procesu dydaktycznego oraz organizacją pracy uniwersytetu, a także wspierają naukowców i dydaktyków w ich pracy.

Poprzez realizację misji Uniwersytetu Śląskiego przyczyniamy się do rozwoju regionu poprzez obecność w jego życiu kulturalnym, współpracę z gospodarką i instytucjami publicznymi a także szkołami i innymi instytucjami oświatowymi. Współpracujemy również z lokalnym biznesem i organizacjami trzeciego sektora. Uniwersytet Śląski jest jednym z ważnych ośrodków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Poza działalnością naukową realizujemy szereg działań związanych z ubieganiem się o granty, realizowaniem międzynarodowych projektów czy organizacją rozmaitych wydarzeń popularyzujących naukę, jak np. Święto liczby Pi czy Śląski Festiwal Nauki.

Dlaczego UŚ?

Jesteśmy solidnym pracodawcą o ugruntowanej pozycji, uwzględniającym różne sytuacje życiowe naszych pracowników. Realizujemy strategię wynikającą z The Human Resources Strategy for Researchers, budując atmosferę sprzyjającą pracy i zapewniając stabilne warunki zatrudnienia, czego wynikiem jest przyznane przez Komisję Europejską wyróżnienie HR Excellence in Research. Realizujemy politykę równościową i dbamy o ochronę praw i interesów pracowników, studentów i doktorantów, a także o zachowanie standardów etycznych. Ciągle się rozwijamy i oferujemy możliwości rozwoju naszym pracownikom – zarówno naukowym jak i administracyjnym. Codzienny rytm pracy uczelni obfituje w ciekawe wydarzenia dając możliwość zaangażowania się w nietuzinkowe aktywności i działania. Uniwersytet Śląski to wspólnota ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach i talentach, którzy realizując swoje pasje i dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem codziennie budują przyszłość nauki i przyszłość regionu.

Masz doświadczenie w sektorze edukacyjnym? Jesteś osobą aktywną, ciekawą świata? Chcesz pracować i rozwijać się w międzynarodowym, dynamicznym środowisku, z ciekawymi ludźmi? Wybierz Uniwersytet Śląski - dobre miejsce pracy, w którym panuje atmosfera wzajemnej życzliwości i otwartości. Czekamy na ciebie.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (2)