Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Umicore Poland Sp. z o.o.

Radzikowice 1c
48-300 Radzikowice
opolskie, Polska
[email protected]

www.umicore.pl

NIP: 8992847719

O Umicore

Jesteśmy globalną grupą zajmującą się technologią materiałową i recyklingiem. Redukujemy emisję spalin, napędzamy pojazdy i technologie przyszłości, nadajemy nowe życie metalom. Nasze materiały i usługi zapewniają zrównoważone rozwiązania w zakresie ekologicznego transportu i recyklingu.

Nasze dwa zakłady produkcyjne w Polsce przyczyniają się rozwoju ekologicznego transportu na rynkach europejskich. Fabryka Umicore w Nowej Rudzie produkuje katalizatory samochodowe, które redukują emisję szkodliwych zanieczyszczeń. 

Zakład Umicore w Nysie produkuje materiały katodowe.

Jest to pierwsza gigafabryka materiałów katodowych w Europie. Inwestycja jest częścią strategicznej ścieżki wzrostu grupy Umicore i odegra kluczową rolę w procesie przechodzenia w kierunku czystej mobilności. Materiały katodowe są kluczowymi składnikami akumulatorów litowo-jonowych i decydują o ich wydajności.

Materiały, są dostarczane producentom ogniw akumulatorowych, którzy produkują akumulatory do pojazdów elektrycznych.

Dlaczego Umicore?

Dążymy do stworzenia warunków, w których każdy z nas może odnieść sukces. Chcemy budować środowisko wspierające innowacje, które ewoluuje dzięki współpracy oraz docenia zaangażowanie i daje każdemu możliwość rozwoju. Nasi pracownicy mają różne ambicje i zainteresowania. Wierzymy, że otwiera to nowe horyzonty zarówno dla nas, jak i dla Ciebie. Dzięki temu poznajemy różne perspektywy, odkrywamy nowe sposoby współpracy i wzmacniamy naszą przewagę konkurencyjną.

W 2022 otrzymaliśmy tytuł "Laureata Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności - Dobry Pracodawca 2022". Tytuł ten potwierdza, że firma jest wrażliwa na potrzeby swoich pracowników i społeczności lokalnych.

Jak ubiegać się o pracę w Umicore w Polsce?

Na naszej stronie internetowej znajdziesz informacje o aktywnych rekrutacjach.

Krok 1: przygotowanie

Dobre przygotowanie jest bardzo ważne. Jak to zrobić? Uważnie przeczytaj oferty pracy i ustal, o które stanowisko chcesz się ubiegać. Przechodząc przez proces aplikacyjny online musisz załączyć swoje CV. Pamiętaj, aby przygotować ten dokument z wyprzedzeniem.

Co musi być zawarte w CV? Informacje o Twoim wykształceniu, karierze zawodowej, kiedy pracowałeś dla jakiego pracodawcy, jakie były Twoje obowiązki (najlepiej z krótkim opisem), jakie znasz języki, jakie ukończyłeś dodatkowe szkolenia oraz wspomnieć o wszystkich dotychczasowych osiągnięciach.

Na portalu pracuj.pl widnieję tylko kilka naszych ofert, pozostałe znajdziesz na naszej stronie www.umicore.pl w zakładce kariera.

 W przypadku aplikowania poprzez naszą stronę, po wybraniu odpowiedniej oferty, zalogujesz się w naszym systemie rekrutacyjnym, gdzie będziesz mógł stworzyć swój profil oraz zamieścić CV.

Krok 2: screening

Po zaaplikowaniu na stronie pracuj.pl lub bezpośrednio przez stronę www Umicore, rozpoczynamy etap tzw. screeningu. Nasi rekruterzy dzwonią do wybranych kandydatów i przeprowadzają z nimi rozmowy dotyczące: motywacji, doświadczeń, oczekiwań i ustalają inne kwestie techniczne.

Krok 3: spotkania

Po przeprowadzonym screeningu wybrani kandydaci są zapraszani na rozmowy, które w dużej części prowadzimy on-line. Na spotkaniu jest obecny hiring Manager oraz przedstawiciel działu HR.

Z naszej strony motywacją jest po prostu poznać kandydata, dowiedzieć się co go motywuje do pracy, jeśli nie jest osobą lokalną z Nysy lub okolic to chcemy również ustalić czy będą to dojazdy codzienne bądź relokacja (istnieje również możliwość pracy z naszego biura znajdującego się we Wrocławiu). Oczywiście duża część rozmowy skupia się na doświadczeniu i osiągnięciach.

Istotnym etapem jest również sesja pytań zadawanych przez kandydatów. Jest to dla Nas bardzo ważne, chcemy aby kandydaci mieli jak największą wiedzę o specyfice naszej branży i naszej gigafabryki.

Krok 4 testy

Kolejnym krokiem są testy. W zależności od stanowiska mogą to być testy online pomocne w ustaleniu tzw. profilu psychologicznego, badż testy badające tzw. umiejętności kognitywne (zadania liczbowe, zadania związane z logiką myślenia, rozumienie tekstów itp.), wykorzystujemy również tzw. Assessment center. 

Krok 5 spotkanie/ etap 2

W niektórych przypadkach prosimy kandydata o kolejne spotkanie, na którym mogą się pojawić dodatkowe osoby, na przykład Managing Director lub/i przełożony hiring Managera

Krok 6 ustalenia końcowe \ list intencyjny

Po wybraniu odpowiedniej osoby następują ustalenia dotyczące warunków zatrudnienia. Całość procesu kończy się wysłaniem listu intencyjnego.

Onboarding

Przez pierwsze 4 dni każdy, kto zaczyna pracę bierze udział w wielu prezentacjach / szkoleniach, które mają za zadanie przybliżyć specyfikę materiałów katodowych i ich produkcji, a także zaznajomić z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, dodatkowo przedstawić strukturą organizacyjną, wraz z zadaniami poszczególnych działów itd.

 

Więcej informacji o Umicore znajdziesz na www.umicore.pl

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (24)