Dane kontaktowe

TOFAMA S.A.

M. Skłodowskiej-Curie 65
87-100 Toruń

NIP: 8790170900

O nas

Firma TOFAMA SA w Toruniu powstała w 1920r. Założycielem i właścicielem zakładu noszącego wówczas nazwę Toruńska Fabryka Maszyn, był inż. Jan Broda. Zakład wyspecjalizował się w produkcji pomp, armatury i aparatury dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz spożywczego.

 

 W dniu dzisiejszym firma TOFAMA SA jest krajowym liderem w produkcji pomp, armatury i aparatury służącej do produkcji, magazynowania i transportu chemikaliów, mediów ropopochodnych, paliw, produktów spożywczych oraz wody i ścieków.

Program produkcji firmy to pompy wirowe poziome oraz pionowe, pompy śrubowe, zawory membranowe, przeponowe oraz kurki kulowe.  Produkowana aparatura to głównie zbiorniki, mieszadła, mieszalniki oraz przenośniki śrubowe.

Pompy i armatura w zależności od wykonania materiałowego mogą transportować szereg mediów o różnych własnościach i parametrach. W zależności od doboru stosowana jest stal kwasoodporna, węglowa, trudnościeralna, żaroodporna.

Rozwiązania konstrukcyjne pozwalaj na transport mediów zastygających, gęstych, łatwopalnych. Stosowane są płaszcze grzewcze, chłodzące, wykonania antyelektrostatyczne.

Wyroby produkowane na zgodność z Dyrektywa Ciśnieniową oraz Dyrektywą ATEX dopuszczone  są do transportu mediów niebezpiecznych, agresywnych chemicznie, wybuchowych i łatwopalnych.

Działanie firmy jest oparte na wdrożonym systemie ISO 9001, co wraz z ogromnym doświadczeniem zatrudnionej kadry, zapewnia wysoką jakość produkowanych urządzeń, pewność zastosowanych materiałów oraz trafność doboru. Własny dział projektowy umożliwia realizację  niestandardowych rozwiązań i  wymagań Klienta.

Firma TOFAMA SA proponuje dostarczanie pomp, armatury i aparatury gwarantując doskonałą jakość w rozsądnej cenie oraz niezawodność polskich produktów.