Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o. (Gliwice)

Bojkowska 59B
44-100 Gliwice

NIP: 6312292808

Poznaj DRiV Inc. (aktualnie jeszcze pod nazwą Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o.)

1 sierpnia 2018 roku przedsiębiorstwo Federal-Mogul zostało przejęte przez Tenneco. W związku z tym, Tenneco  planuje podział swoich struktur. Utworzone zostaną dwie osobne dywizje – pierwsza, odpowiedzialna za aftermarket oraz elementy zawieszenia (DRiV Inc.) oraz druga, zajmująca się układem wydechowym i napędowym (Tenneco Inc.). Po rozdzieleniu DRiV Incorporated będzie wiodącym, zdywersyfikowanym, globalnym dostawcą innowacyjnych produktów i usług dla klientów lekkich i komercyjnych pojazdów, z ponad 31 000 członkami zespołu na całym świecie.

Działamy w dwóch segmentach biznesowych. Nasz segment Motorparts będzie jednym z największych globalnych rynków części zamiennych i wielu marek, który sprzedaje i dystrybuuje szeroką gamę produktów na globalnym rynku. Nasz segment Ride Performance będzie jedną z największych firm produkujących oryginalne wyposażenie (OE), zaopatrując wiodących światowych producentów oryginalnego wyposażenia.

Stworzyliśmy wiodącą w branży ofertę marek, aby stać się jednym z największych dostawców części zamiennych. Nasze portfolio najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych marek w branży obejmuje między innymi Monroe®, Walker®, Champion®, Fel-Pro®, MOOG®, Wagner®, Öhlins®, Rancho®, Thrush®, National®, Sealed Power®. W sumie posiadamy ich ponad 30.

Od ponad wieku opracowujemy innowacyjne produkty, których nasi klienci potrzebują do produkcji pojazdów nowej generacji i utrzymania obecnej populacji pojazdów. Obecnie produkujemy je w 51 lokalizacjach na sześciu kontynentach. Wierzymy, że jesteśmy preferowanym dostawcą dla naszych klientów ze względu na nasze globalne możliwości inżynieryjne, produkcyjne, dystrybucyjne i obsługi klienta. Stale opracowujemy nowe technologie, które poprawiają osiągi i komfort poruszania się. W rezultacie uważamy, że mamy wyjątkową pozycję uprawniającą do skutecznego zarządzania cyklem życia szerokiej gamy oryginalnego sprzętu oraz produktów i usług posprzedażowych dla zróżnicowanej bazy klientów.

DRiV Inc. w Polsce (produkcja elementów zawieszenia oraz aftermarket)

Nasze oddziały:

  • Gliwice Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o.

3 fabryki zajmujące się produkcją amortyzatorów (w tym jedna produkująca części zamienne – Aftermartket (G+), druga produkująca oryginalne wyposażenie – OE (G) oraz Centrum Techniczne Badawczo-Rozwojowe (EEEC). Lokalizacja działa w 2 segmentach biznesowych: Motorparts i Ride Performance. Aktualnie w Gliwicach jest zatrudnionych 1418 osób (dane z końca maja 2020). Roczna produkcja kompletnych amortyzatorów gotowych do montażu (tylko w zakładzie G) wynosi ponad 7 milionów sztuk (dane za rok 2019).

  • Warszawa – lokalizacja biura. Segment biznesowy Motorparts.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (18)