Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

KS.PIOTRA ŚCIEGIENNEGO 3
40-114 Katowice
śląskie, Polska

NIP: 9542583988

W Grupie TAURON każdego roku kilkuset studentów i absolwentów różnych kierunków, podczas praktyk i staży, realizuje zadania pod opieką naszych specjalistów.

Oferujemy praktyki i staże, dzięki którym możesz lepiej poznać naszą firmę, specyfikę pracy w wybranym obszarze oraz zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe.

Poznaj nasze programy i inicjatywy:

  • Współpracujemy z wieloma uczelniami i szkołami kształcącymi na kierunkach zgodnych z profilem działalności naszej Grupy. Obejmujemy także patronatem wiele klas kształcących w zawodach branży elektroenergetycznej i górniczo-hutniczej.
  • Prowadzimy prelekcje i warsztaty, w trakcie których dzielimy się praktyczną wiedzą oraz własnym doświadczeniem z uczniami i studentami.
  • Udostępniamy studentom dane do prac dyplomowych.
  • Organizujemy konkurs dla absolwentów na najlepszą pracę magisterską.
  • Promujemy innowacyjność, a jednym z naszych najnowszych projektów skierowanych do studentów jest Dystrybucja Innowacji - Maraton Innowacyjności, w trakcie którego dostarczamy studentom inspiracji i wiedzy na temat innowacji.
  • Ambasadorzy Grupy TAURON promują nasze działania i inicjatywy wśród studentów. Wspieramy również realizację ich własnych pomysłów na uczelniach. 
  • „Przyłącz się” to program stażowy, który pozwala studentom zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe.  

Krok po kroku do praktyki lub stażu

Jeśli w swoich działaniach kierujesz się zaangażowaniem, chęcią rozwoju, jesteś otwarty na zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności oraz lubisz realizować swoje pomysły, to zapraszamy do aplikowania na praktyki i staże.

Sprawdź nasze aktualne oferty lub zapytaj o praktykę lub staż w wybranej spółce Grupy TAURON (www.tauron.pl/tauron/o-tauronie/kariera/staze-i-praktyki).

Za co cenią nas uczniowie i studenci

"Największą satysfakcje sprawiła mi możliwość pracy i rozmowy z ludźmi, którzy zajmują się elektryką w praktyce. Bardzo pouczające i ciekawe było oglądanie instalacji elektroenergetycznych (GPZ, linie, stacje trafo) oraz ludzi podczas ich obsługi, napraw, eksploatacji. Praktyka dała mi możliwość zobaczenia instalacji i urządzeń, o których na studiach uczyłem się tylko teoretycznie. Czas spędzony na praktyce był dobrze wykorzystany, atmosfera w miejscu pracy była miła, ludzie sympatyczni.”

Praktykant w TAURON Dystrybucja, Oddział w Bielsku-Białej

 

„Najbardziej w stażu podobał mi się fakt, że miałam możliwość rozwijania swoich umiejętności poprzez działanie na realnych zadaniach w różnych obszarach tematycznych. Bezcenne było dla mnie zaufanie ludzi, z którymi współpracowałam, ponieważ powierzali mi oni zadania o bezpośrednim wpływie na dany projekt lub problem. Każdy cierpliwie odpowiadał na moje pytania, przez co mogłam nauczyć się wielu nowych rzeczy. Atmosfera podczas stażu była bardzo miła i przyjazna, a czas dobrze zorganizowany.”

Stażystka w TAURON Sprzedaż

 

„TAURON Polska Energia S.A. dla stażystów i praktykantów jest bardzo przyjaznym miejscem. Pracownicy są otwarci i mili, a co najważniejsze służą pomocą. Spokojnie da się łączyć pracę z nauką, a nawet powiedziałabym, że praca w TAURON jest miłą odskocznią od nauki, daje mnóstwo satysfakcji i niezmiernie poszerza horyzonty.”

Stażystka w TAURON Polska Energia