Dane kontaktowe

Synthos SA

Chemików 1
32-600 Oświęcim

NIP: 5490002108

Kim jesteśmy

Jesteśmy jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz największym producentem polistyrenu do spieniania (EPS) w Europie i jednym z największych producentów tego surowca na świecie. Firma Synthos S.A. została założona 1 września 1945 r. pod nazwą Fabryka Paliw Syntetycznych w Dworach. Dzisiaj Synthos S.A.  zarządza zakładami produkcyjnymi w OświęcimiuNowej SarzynieSochaczewieKralupach (Republika Czeska)Ribécourt i Wingles (Francja) oraz w Bredzie (Holandia).

Od 20 grudnia 2004 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Synthos w liczbach

  • Prawie 3 000 pracowników
  • lokalizacji
  • 11 zakładów produkcyjnych
  • 2 przedstawicielstwa handlowe (USA, Brazylia)
  • 2 Centra Badawczo-Rozwojowe
  • Ponad 70 lat tradycji

Nasze produkty

Synthos jest globalną firmą współpracującą z odbiorcami na całym świecie. Nasza działalność jest skoncentrowana na pięciu głównych segmentach: kauczuki syntetyczne, tworzywa styrenowe, dyspersje/ kleje/ lateks, środki ochrony roślin oraz liposomy.

Co produkujemy:

Kauczuki i materiały do opon - jesteśmy  jednym z największych producentów kauczuków syntetycznych na świecie. W ofercie firmy znajdują się kauczuki butadienowo-styrenowe (ESBR), kauczuki polibutadienowe (NdBR) oraz kauczuki wysokostyrenowe (HSR). W 2012 roku została podpisana umowa z firmą Goodyear o udostępnienie licencji na produkcję kauczuków styrenowo-butadienowych produkowanych w technologii rozpuszczalnikowej (SSBR). Kauczuki NdBR i SSBR służą do produkcji opon o podwyższonych parametrach użytkowych – tzw. zielonych opon.

EPS - po przejęciu Ineos Styrenics jesteśmy największym  producentem polistyrenu do spieniania (EPS) w Europie i jednym z największych producentów tego surowca na świecie.
Nowe,  połączone portfolio produktowe staje się najbardziej kompleksową ofertą dostępną dla klientów w Europie.

XPS – jesteśmy największym producentem w Europie Centralnej polistyrenu ekstrudowanego (XPS). Synthos XPS PRIME jest nowoczesnym produktem izolacyjnym stworzonym z myślą o ekologii. Jego nowoczesna formuła stanowi rozwinięcie docenianej przez klientów w wielu krajach, srebrnej płyty Synthos XPS.

PS – produkujemy i oferujemy swoim odbiorcom polistyren o wysokiej i stabilnej jakości. 
Skład polistyrenów SYNTHOS PS spełnia wymagania stawiane materiałom, które mogą być wykorzystywane do wytwarzania produktów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Dyspersje, kleje, lateks - szeroka gama dyspersji produkowanych na bazie octanu winylu, kopolimerów akryowych i styrenowo-akrylowych, jak również winylowo-akrylowych. Obecne portfolio dyspersji wodnych Synthos zaspokaja potrzeby szeroko rozumianej chemii budowlanej, a więc między innymi producentów farb, tynków, gruntów, szpachli, w tym szpachli dekoracyjnych (stiuki), klejów do różnych zastosowań, np: do papieru, do drewna, PSA i wielu innych.

Produkty do ochrony roślin i biocydy - jesteśmy wiodącym dostawcą środków ochrony roślin. Nasze produkty zapewniają pełną ochronę upraw, dbając o najwyższą jakość plonów. Do naszych produktów należą środki owadobójcze, grzybobójcze, chwastobójcze, zaprawy nasienne, nawozy i inne.

Care – nowy segment rozwoju, który koncentruje się na produkcji liposomów. Liposomy z substancjami aktywnymi wykorzystywane są w przemyśle kosmetycznym w kremach, balsamach, mleczkach, żelach oraz płynach, przeznaczonych do pielęgnacji skory twarzy, ciała oraz włosów.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (5)