Dane kontaktowe

STEGU Sp. z o. o.

Dworcowa 8
46-024 Jełowa
opolskie, Polska
[email protected]

stegu.pl

NIP: 9910076849

KIM JESTEŚMY?

STEGU to firma rodzinna z polskim kapitałem. Nasze początki sięgają 1993 r., kiedy Jan Skucik wspólnie z synami Maciejem i Rafałem rozpoczęli produkcję betonowych płytek cegłopodobnych. Obecnie jesteśmy najefektywniej rozwijającą się firmą w globalnym sektorze budowlanym i zajmujemy pozycję europejskiego lidera w produkcji płytek dekoracyjnych. Zatrudniamy prawie 250 pracowników, a produkty sygnowane STEGU są dostępne w ponad 25 krajach całego świata. Naszą siłą jest innowacyjność, rodzinna atmosfera i wspaniała kadra pracownicza, a naszą inspiracją - natura.

SIŁA REGIONU

Historia STEGU rozpoczęła się w Jełowej koło Opola i do dzisiaj to właśnie tutaj znajduje się nasza siedziba. Pozostałe zakłady produkcyjne również są zlokalizowane w pobliskich miejscowościach, a większość naszej kadry pracowniczej pochodzi z Opolszczyzny. W 2018 roku, z okazji 25. urodzin firmy, zostaliśmy sponsorem tytularnym hali widowiskowo-sportowej Stegu Arena w Opolu, dotychczas znanej jako słynny "Okrąglak". Regularnie bierzemy udział w lokalnych i ogólnopolskich akcjach charytatywnych (m.in. Szlachetna Paczka, WOŚP, zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt w Opolu) oraz inicjatywach sportowych i kulturalnych w regionie. 

INNOWACYJNE PRODUKTY

Portfolio produktowe STEGU obejmuje wyroby z betonu, gipsu, drewna, kamienia naturalnego i tkanin. W naszej ofercie znajdują się kamienie dekoracyjne i elewacyjne, płytki cegłopodobne, płytki architektoniczne, kamienie naturalne, panele z drewna naturalnego z serii Wood Collection, elementy ogrodowe, chemia budowlana oraz nasza najmłodsza marka, czyli dekoracyjne panele tapicerowane Mollis. STEGU to nowoczesne przedsiębiorstwo wyposażone w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, doskonale rozbudowane zaplecze technologiczno-naukowe oraz wewnętrzny Dział Badań i Rozwoju. Stawiamy na świetny design oraz innowacyjne rozwiązania.

EKOLOGIA

Konsekwentna polityka ekologiczna jest dla nas niezwykle ważna, dlatego regularnie wdrażamy kolejne proekologiczne rozwiązania. Produkcja płytek betonowych ma charakter zero waste - całkowity odpad z ich produkcji jest wykorzystywany ponownie. Panele z serii Wood Collection posiadają certyfikat FSC® - w procesie produkcji korzystamy wyłącznie z drewna pochodzącego z zarządzanych zasobów leśnych lub odzyskanych produktów z tartaków. W 2019 roku wprowadziliśmy także nowe opakowania, wykonane z tektury pochodzącej z recyklingu oraz źródeł wtórnych. Wszystkie nadruki są natomiast wykonywane techniką fleksograficzną, obecnie najbardziej optymalną dla środowiska naturalnego. 

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (2)