Dane kontaktowe

Solwit S.A.

Bałtyckie Centrum Biznesu, budynek B2
ul. Azymutalna 11
80-298 Gdańsk
pomorskie, Polska
Telefon: +48 58 770 34 92
[email protected]

WWW.SOLWIT.COM

NIP: 5842721091

FAQ REKRUTACYJNY:

Czy proces rekrutacji jest taki sam dla każdego stanowiska?
Tak, choć może się zdarzyć, że niektóre etapy pominiemy, np. jeśli wyślesz nam link do repozytorium, wtedy nie poprosimy o rozwiązanie zadania. Przede wszystkim jesteśmy elastyczni.

Podobają mi się dwa stanowiska. Czy powinienem odpowiadać na obie oferty?
Nie jest to konieczne. Jeśli Twoje umiejętności i doświadczenie są odpowiednie dla więcej niż jednego stanowiska, sami Cię o tym poinformujemy. Ostatecznie wybór pozostawimy oczywiście Tobie. Chcemy, żeby nasi współpracownicy dobrze czuli się w projekcie, w którym pracują.

Wasza oferta jest ciekawa, ale mieszkam w innym mieście. Czy mogę pracować zdalnie?
Niestety – ze względu na specyfikę prowadzonych projektów, nie ma możliwości stałej pracy zdalnej. Wszystkim, którzy chcą z nami pracować i przenoszą się z innego miasta, oferujemy wsparcie finansowe w postaci dodatku relokacyjnego.

Aplikowałem! Co dalej?
Cierpliwie poczekaj na kontakt z naszej strony. Odpowiadamy zawsze – niezależnie od decyzji. Staramy się nie zostawiać kandydatów w niepewności zbyt długo. W odpowiedzi dostaniesz od nas zaproszenie na spotkanie albo informację, że w tej chwili nie mamy stanowiska, które odpowiadałoby Twoim umiejętnościom. Twoje CV zostanie w naszej bazie, do której regularnie sięgamy.

Zostałem zaproszony na rozmowę. Ile będzie trwało spotkanie i gdzie się odbędzie?
Przede wszystkim gratulacje! Na każdą rozmowę przeznaczamy 1,5 godziny. Jej ostateczny czas zależy od wielu czynników, w tym od Ciebie. Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie naszej firmy.

Co robić, jeśli coś mi wypadnie i nie mogę dotrzeć na spotkanie?
Poinformuj nas. Potwierdzając spotkanie, wysyłamy maila, w którym znajdziesz bezpośredni kontakt do osoby prowadzącej rozmowę.

Jakich pytań mogę się spodziewać?
Na pewno zapytamy Cię o to, co chciałbyś robić w Solwicie, a także o to, czego robić na pewno nie chcesz. Aby nie tracić czasu, podczas jednego spotkania porozmawiamy technicznie i „miękko”, żeby lepiej się poznać.

Czy warto przygotować się do spotkania w jakiś szczególny sposób?
Zawsze warto przygotować się do pytań sprawdzających Twoją wiedzę i umiejętności oraz praktyczne doświadczenie w postaci zrealizowanych projektów. Będzie nam bardzo miło, jeśli poczytasz o nas w Internecie, odwiedzisz naszego Facebooka, Instagram czy Twittera.

Kto będzie uczestniczył w rozmowie?
W spotkaniu wezmą udział: członek zespołu HR oraz manager zespołu, do którego potrzebujemy wsparcia. Zdarza się, że na rozmowę zapraszamy też doświadczonego inżyniera, którego zadaniem jest sprawdzenie umiejętności technicznych.

Czy spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim?
Nie, podczas rozmów rekrutacyjnych mówimy po polsku. Jeśli stanowisko wymaga używania języka angielskiego w codziennej pracy, sprawdzamy jego poziom.

Czy podczas spotkania poznam widełki płacowe dla stanowiska na które aplikuję?
Kompletną ofertę przedstawiamy kandydatom, którym proponujemy współpracę. Spodziewaj się jednak pytania o Twoje oczekiwania.

Kiedy mogę się spodziewać odpowiedzi?
Staramy się odpowiadać jak najszybciej. Z reguły w ciągu dwóch tygodni kandydaci otrzymują informację zwrotną.

Co robić, jeśli odpowiedź nie przychodzi?
Zdarza się, że nie możemy udzielić informacji w ciągu dwóch tygodni. Jednak staramy się dać Ci znać jaka jest sytuacja. Jeśli jednak nasze wiadomości nie dotrą do Ciebie, napisz do nas i przypomnij się. Odpowiemy na pewno.

ETAP 1

Don’t be shy, apply!

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z Solwitem? Wysłanie CV jest pierwszym krokiem!

ETAP 2

Let’s talk!

Jeśli mamy wątpliwości, rozwiewamy je podczas rozmowy telefonicznej, żeby oszczędzić Twój czas. Opowiadamy o projekcie, czasem robimy pierwszy wywiad techniczny i jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, przechodzimy do kolejnego etapu.

ETAP 3

Let’s meet!

Podczas spotkania sprawdzamy wiedzę techniczną – zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Standardowo rezerwujemy sobie 1,5 godziny, ale może się zdarzyć, że rozmowa będzie trwała krócej. I nie ma w tym żadnych powodów do zmartwień 😊

ETAP 4

Let’s practise!

Po spotkaniu, by upewnić się w decyzji, możemy poprosić o rozwiązanie zadania. Rozwiązujesz je w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

ETAP 5

Let’s work together!

Jeśli proces rekrutacji przebiegł pomyślnie, składamy Ci ofertę i omawiamy szczegóły współpracy. W każdym przypadku – także niepowodzenia – otrzymasz od nas informację zwrotną.