Online recruitment process

This company recruits online.

Contact details

Sollers Consulting

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
mazowieckie, Polska

www.sollers.eu

NIP: 1132463039

Other Locations

Sollers Consulting Sp. z o.o.

ul. Spokojna 2
20-400 Lublin
lubelskie, Polska

Sollers Consulting Sp. z o.o.

ul. Szyperska 14
61-754 Poznań
wielkopolskie, Polska

Sollers Consulting GmbH

Kattenbug 2
50-667 Köln
Köln, Polska

#StayHome

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników – ze względu na zaistniałą sytuację wszyscy pracujemy teraz zdalnie.

Wcześniej każdy z nas, kto ukończył okres próbny miał możliwość pracy z domu w jednym wybranym przez siebie dniu tygodnia, więc poniekąd organizacyjnie byliśmy przygotowani do tego wyzwania. Nigdy jednak nie było sytuacji, że wszyscy na raz pracowaliśmy online i to przez tak długi okres czasu.

I choć realizacja tego przedsięwzięcia okazała się być całkowitym sukcesem, to brakuje nam chwil spędzonych razem i typowej dla nas przyjaznej atmosfery.

Staramy się jednak zrobić wszystko, żeby odtworzyć w zaciszach domowych ten sam klimat :)

W ramach pracy z domu mamy możliwość wypożyczenia z biura naszych wygodnych krzeseł czy dodatkowych monitorów, co znacząco wpływa na komfort pracy.

Jak wygląda nasza praca w praktyce?

Mamy biura różnych lokalizacjach w Polce i nie tylko, więc wcześniej także organizowaliśmy naszą pracę tak, aby zapewnić najlepszy przepływ informacji i nie stracić przy tym ducha Sollersa.

Na pewno pomogło wdrożenie już znacznie wcześniej metodologii Scrumowej w całej firmie - od IT poprzez biznes, aż do działów suportowych. W obrębie naszych zespołów codziennie rano łączymy się więc na Stand Up, gdzie mówimy o naszych bieżących zadaniach. Dzięki temu możemy zobaczyć się z całym teamem, wiemy co u nas słychać i na jakim etapie w realizacji danego zadania jesteśmy.

W ciągu dnia komunikujemy się na bieżąco, więc przebieg informacji jest zapewniony. Dodatkowo część zespołów organizuje sobie tzw. Coffee break, na których toczą się luźne pogawędki.

#StaySollers czyli rekrutacja i onboarding

Wszystkie procesy rekrutacyjne realizujemy całkowicie zdalnie – dotyczy to zarówno rozmów jak i testów. Taka zmiana zupełnie nie wpłynęła na jakość procesu. Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie naszych kandydatów oraz rekruterów.

W marcu stanęliśmy także przez wyzwaniem reorganizacji procesu onboardingu. Podobnie jak w przypadku rekrutacji wszystko udało się zaadaptować na proces całkowicie zdalny, dostosowaliśmy nawet realizowany przez nas wcześniej escape room (sprawdzający zdobytą podczas pierwszych dni wiedzę o firmie), przekształcając go na ciekawe quizy i zagadki.

Webinary

Sollers Consulting od zawsze jest aktywnym uczestnikiem, ale i organizatorem wielu wydarzeń employer brandigowych. Bardzo brakuje nam możliwości spotkania się z kandydatami i dzielenia się się naszą wiedzą - dlatego postanowiliśmy znaleźć rozwiązanie alternatywne – spotkania online, podczas webinarów.

Pierwszy z nich The advantages of Agile in uncertain times odbył się 9 kwietnia. Nasi konsultanci - Aleksandra Dychto i Wojciech Korobacz, opowiedzieli w nim o tym jak Agile pozwolił nam przerzucić się na tryb pracy zdalnej, z jakimi wyzwaniami musieliśmy się zmierzyć i czego nauczyły nas ostatnie tygodnie. Ola i Wojtek opowiedzieli też o tym jak praca zdalna była wprowadzana na projektach z klientem niemieckim, japońskim i z Wielkiej Brytanii.

Ale na tym nie koniec! Zapraszamy na kolejne:

  • 5 maja – Sollers meet-up - Tomasz Turowski i Emil Bojar opowiedzą o tym czym zajmują się zespoły IT i biznesowe, jakie projekty wewnętrzne i zewnętrzne realizujemy, ale także uchylą rąbka tajemnicy o naszym procesie rekrutacyjnym
  • 20 maja – planujemy również kolejny webinar na temat efektywnej komunikacji z klientem.

Obserwujcie nasze media społecznościowe - niedługo pojawi się więcej informacji na ten temat :)

Jeżeli nie mieliście okazji obejrzeć webinaru – nic straconego, zapraszamy na naszego: 

Integracje

W Sollers Consulting stawiamy na pracę zespołową, dlatego integracja zarówno z doświadczonymi jak i nowymi pracownikami jest dla nas niezwykle ważna. Kreatywność naszych pracowników nie zna granic – integrujemy się onlie zarówno w ramach zespołów jak i w ramach poszczególnych biur. Kalambury, rozmowy przy kieliszku wina już po godzinach pracy to tylko kilka z przykładów takich spotkań. Na naszym wewnętrznym komunikatorze firmowym prężnie działają też grupy, na których wymieniamy się pomysłami na spędzanie tego nietypowego dla wszystkich czasu. Sollersi dzielą się ze sobą ciekawymi inicjatywami organizowanymi online (sztuki, wizyty online w muzeach, zajęcia yogi), ale także pomysłami na kreatywne zajęcia dla dzieci, dla których bycie w domu również stanowi niemałe wyzwanie.

Integracje to także ważny element onboardingu nowych pracowników. Zazwyczaj, podczas pierwszego dnia nasi nowi koledzy i koleżanki udają się na lunch z menadżerami i swoimi coachami do pobliskiej restauracji. Tym razem zamieniliśmy wspólny lunch na wspólne picie kawy i rozmowę :) Tematów nie brakowało, a my już nie możemy się doczekać, kiedy poznamy się w biurze.