Dane kontaktowe

Śląski Urząd Wojewódzki

ul. Jagiellońska 25
40-032 Katowice
śląskie, Polska
Telefon: 32 20 77 777
[email protected]

www.katowice.uw.gov.pl

NIP: 9541727830

Kilka słów o urzędzie

Jesteśmy przedstawicielami administracji rządowej w terenie. Tworząc korpus służby cywilnej odpowiadamy za zapewnienie sprawnej i rzetelnej realizacji zadań państwa w województwie śląskim. Główną siedzibą Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego są Katowice. Posiadamy także Oddziały w Bielsku-Białej oraz Częstochowie.

Przeprowadzanie kontroli, planowanie budżetu, przekazywanie i rozliczanie dotacji, prowadzenie postępowań administracyjnych, przyjmowanie zgłoszeń alarmowych (112), obsługa paszportowa, koordynowanie realizacji programów rządowych - to tylko kilka przykładów naszej codziennej działalności na rzecz obywatela, społeczności lokalnej i województwa.

W RÓŻNORODNOŚCI SIŁA

Zadania realizowane w Urzędzie są różnorodne i dotyczą niemal wszystkich dziedzin życia, dlatego też KAŻDY znajdzie u nas coś dla siebie spośród niemal 400 specjalności zawodowych funkcjonujących w jego strukturach.

W swoich szeregach chętnie zatrudniamy zarówno doświadczonych ekspertów, jak i młode osoby dopiero rozpoczynające swoją pracę zawodową. Otwarci jesteśmy także na urzędników, którzy po kilku latach przerwy chcą wrócić do administracji.

Obecnie nasz Zespół to ponad 1200 osób o różnych kwalifikacjach i kompetencjach, o różnym doświadczeniu - zarówno zawodowym, jak i życiowym, o różnych talentach, zdolnościach, zainteresowaniach. Reprezentujemy też różne pokolenia. To właśnie owa różnorodność pozwala nam spojrzeć na prowadzone przez nas sprawy z różnej perspektywy i docelowo wybrać najbardziej skuteczne rozwiązania. Pomimo, że działamy w oparciu o ustalone standardy, cenimy kreatywność i inicjatywę.

Wiedząc jak ważna dla klienta jest sprawna, szybka i kompetentna obsługa, szukamy osób pozytywnie nastawionych do drugiego człowieka, chętnych do współpracy i zdeterminowanych w dążeniu do celu.

Jeśli bliskie są Ci powyższe wartości dołącz do nas już dziś i miej swój udział w budowaniu sprawnie działającej administracji, zdolnej do reagowania na problemy społeczne i otwartej na dialog.

Pełen katalog naszych ofert pracy znajdziesz na stronach:

http://bip.katowice.uw.gov.pl/praca_w_urzedzie/Oferty_pracy.html

https://nabory.kprm.gov.pl/

REKRUTACJA KROK PO KROKU

KROK 1
Pierwszy krok to Twoja inicjatywa! Sprawdź nasze oferty, wybierz tę, która Cię interesuje i wyślij do nas swoje dokumenty aplikacyjne. Przed ich wysłaniem upewnij się, że skompletowałeś wszystkie dokumenty i oświadczenia wskazane w ogłoszeniu jako niezbędne.

KROK 2
Oferty otrzymane od kandydatów są weryfikowane pod kątem spełniania niezbędnych wymagań formalnych. Jeśli Twoja aplikacja spełnia te wymagania (wskazane w ogłoszeniu wykształcenie i doświadczenie zawodowe), skontaktujemy się z Tobą z zaproszeniem na spotkanie rekrutacyjne.

KROK 3
Przy wybranych stanowiskach owo spotkanie mogą poprzedzić tzw. testy wiedzy czy dodatkowe zadania sprawdzające konkretne kompetencje.

KROK 4
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej (w której bierze udział bezpośredni przełożony) poprosimy Cię o zaprezentowanie nam Twojego doświadczenia zawodowego, tego co jest dla Ciebie ważne w pracy oraz planów na najbliższą przyszłość. Zweryfikujemy także Twoją wiedzę wymaganą na stanowisku. Na tym etapie zdarza się również, że prosimy o rozwiązanie zadania analitycznego, przeanalizowanie konkretnej sytuacji lub odegranie scenki.

Na zakończenie każdego spotkania jest czas, aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Dlatego pomyśl czego TY chciałbyś dowiedzieć się od nas.

KROK 5
Niezależnie od wyniku rozmowy przekażemy Ci informację zwrotną. Jeśli będzie to decyzja pozytywna zadbamy o wszelkie dalsze formalności związane z zatrudnieniem.

KROK 6
WITAMY W NASZYCH URZĘDOWYCH SZEREGACH!!!
Bardzo się cieszymy, że stałeś się częścią Naszego zespołu :). Zrobimy wszystko, abyś jak najszybciej odnalazł się w nowej roli. Od pierwszego dnia zostaniesz objęty programem adaptacji. Wyznaczony opiekun wdroży Cię w nowe obowiązki i zapozna z naszymi standardami. Jako nowy pracownik weźmiesz także udział w tak zwanej ,,służbie przygotowawczej”, której celem jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie Cię do samodzielnego pełnienia obowiązków członka korpusu służby cywilnej.

DLACZEGO MY?

Urząd działa dla ludzi i ... dzięki LUDZIOM. O skuteczności naszego działania jako instytucji decydują bowiem nasi PRACOWNICY, dlatego ważne jest dla nas zapewnienie im warunków bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy.

Zatrudniając w ramach umów o pracę dajemy swoim pracownikom poczucie stabilności. 87% z nich ma umowy na czas nieokreślony, co pozwala im spokojnie patrzeć w przyszłość. Ci, którzy zwiążą się z nami na dłużej mogą liczyć na wypłacaną rokrocznie 13-stą pensję, natomiast stałym dodatkiem do płacy zasadniczej wypłacanym co miesiąc dla pracowników jest tzw. dodatek stażowy.

Pożyczki na cele mieszkaniowe na preferencyjnych warunkach, możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie (także dla członków rodziny) czy skorzystanie z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej to dodatkowa oferta skierowana do zatrudnionych w naszych strukturach.

Zwracamy ponadto uwagę na potrzeby osobiste naszych pracowników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, materialnej lub rodzinnej i staramy się im pomóc w miarę naszych możliwości.

Wiemy, że praca to nie wszystko, dlatego popołudnia i weekendy to czas  na prywatne pasje, aktywności oraz życie rodzinne naszych pracowników. Dbającym o swoją kondycję dofinansowujemy kartę sportową Multisport, dzięki czemu mogą oni korzystać z obiektów sportowych w całej Polsce i wybierać te zajęcia i ćwiczenia, które lubią najbardziej.

Chcemy, aby nasi pracownicy solidnie wypoczęli podczas wakacji, dlatego też promujemy urlopy, które trwają co najmniej dwa tygodnie. Ci, którzy zdecydują się na wypoczynek przez co najmniej 14 dni, mogą liczyć na jego dofinansowanie (tzw. ,,wczasy pod gruszą”).

Nieustannie inwestujemy także w rozwój naszej organizacji. Udział w szkoleniach, kursach, konferencjach, seminariach, nowych projektach czy grupach roboczych to tylko niektóre z form umożliwiających naszym pracownikom pogłębianie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności.

Promujemy także partycypację w rozwijaniu wiedzy poprzez organizację szkoleń wewnętrznych prowadzonych przez pracowników, posiadających umiejętności trenerskie.

Osoby kontynuujące naukę (studia) lub biorące udział w kursach językowych mają możliwość ubiegania się o refundację poniesionych z tego tytułu kosztów.

Umożliwiamy także rozwój osobisty. Większość funkcjonujących w strukturach Urzędu stanowisk kierowniczych obsadzonych zostało w ramach awansów wewnętrznych.

Widzimy, doceniamy i nagradzamy zaangażowanie pracowników. Wiemy, że to nasz NAJCENNIEJSZY KAPITAŁ.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (1)