Dane kontaktowe

SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.

ul. Innowacyjna 1
42-520 Dąbrowa Górnicza
śląskie, Polska
Telefon: 32 779 2616

NIP: 8943137366

O nas

Kim jesteśmy?

SK ie Technology jest częścią SK Group, jednej z największych firm w Korei Południowej (w pierwszej trójce). Grupa SK składa się z 114 firm, które dzielą wspólną markę SK. Firma SK ie Technology umocniła swoją pozycję na rynku, aby stać się globalnym dostawcą rozwiązań materiałowych. Firma produkuje m.in. separatory do akumulatorów litowo-jonowych (LiBS), wyświetlacze obrazów i urządzenia informatyczne.

Celem SK ie Technology jest zwiększenie szybkości reakcji na zmieniające się otoczenie biznesowe poprzez opracowanie niezależnego systemu zarządzania i poprawę profesjonalizmu biznesowego.

Dzięki nowoczesnym technologiom SK ie Technology dostarcza klientom zróżnicowane i niestandardowe rozwiązania. SK ie Technology planuje stać się liderem na światowym rynku elektroniki i materiałów informacyjnych poprzez zwiększenie swojej konkurencyjności w obecnej działalności, w tym LiBS i FCW (flexible cover window). Aby osiągnąć nasz cel oraz zwiększyć ekspansję na rynki europejskie, w Dąbrowie Górniczej powstanie nowa fabryka separatorów w Polsce.

Historia LiBS (separatorów do akumulatorów litowo-jonowych)

SK ie Technology jest pierwszą w Korei i trzecią na świecie firmą, która produkuje separatory, kluczowy element akumulatorów litowo-jonowych.

50 lat badań naukowych przyczyniło się do powstania produktu, w którym wykorzystywane są zaawansowane technologie chemiczne oraz nanotechnologia. Badania nad membranami mikroporowatymi doprowadziły do uzyskania prez SK wielu patentów od 1998 r.

Pierwszą linię montażową rozpoczęliśmy w listopadzie 2005 r. Od tego czasu opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy separatory do różnych urządzeń IT oraz żaroodporne separatory do akumulatorów pojazdów elektrycznych nad 13 liniami montażowami.

Obecnie dostępne technologie są dla nas niewystarczalne, dlatego nieustannie dążymy do opracowywania bardziej innowacyjnych rozwiązań w naszych produktach. Chcemy zostać światowym, czołowym producentem LiBS.

Działalność SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.

Spółka SK hi-tech battery materials Poland została zarejestrowana w styczniu 2019 roku i pod jej szyldem oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w Polsce firma SK ie Technology.

W sierpniu 2021 roku została uruchomiona pierwsza produkcja seryjna. Oprócz Zakadu nr 1, w niedalekiej przyszłości powstaną kolejne fabryki, również na terenie KSSE w Tucznawie. SK hi-tech battery materials Poland sp. z o.o. zainwestuje w Dąbrowie Górniczej ponad 4 mld zł. Zatrudnienie przy produkcji separatorów baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych znajdzie ponad 1500 osób.

W ramach Programu wsparcia inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020, SK otrzymało grant rządowy na realizację planowanych projektów. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 2-go października 2019 r. w Dąbrowie Górniczej, w spotkaniu wziął udział Jerzy Kwieciński - Minister Finansów.

Firma SK wspiera aktywnie ekologię, inicjatywy związane z ochroną środowiska stanowią istotny aspekt działalności firmy.  Zdecydowaliśmy się wesprzeć dąbrowską fundację „Godne Życie”, która działa od wielu lat w Dąbrowie Górniczej − prowadzi świetlice środowiskowe, organizuje programy edukacyjne, sportowe, a także festiwale kulturalne. W 2021 roku SK hi tech battery materials Poland było Mecenasem Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (6)