Dane kontaktowe

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki

al. Lotników 32/46
02-668 Warszawa
mazowieckie, Polska

www.imif.lukasiewicz.gov.pl

NIP: 5213910680

Nauka pracująca dla biznesu

Jesteśmy częścią największej w Polsce sieci laboratoriów i pracowni badawczych – Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Sukces zawdzięczamy przede wszystkim ludziom, którzy tworzą niepowtarzalny klimat naszej organizacji. Znajdziesz u nas przełomowe odkrycia, za którymi stoją wybitni naukowcy i pasjonaci takich dziedzin jak: inżynieria materiałowa, fotonika, elektronika, fizyka, chemia i wiele innych.

Nasi Ludzie

W naszym Instytucie zatrudniamy ponad 400 osób, znakomitą część stanowią badacze, inżynierowie i wynalazcy. Nasze działania w głównej mierze ukierunkowane są na rozwijanie technologii potrzebnych biznesowi i społeczeństwu i komercjalizację wyników badań. Pomimo wieloletniej historii start-upujemy w nowej odsłonie i tworzymy innowacyjne produkty, rozwiązania i usługi. To  doskonały moment aby do nas dołączyć i budować coś unikatowego!

Oferujemy praktyki i staże zawodowe dla studentów z Polski i zagranicy, umożliwiamy zdobywanie nowych kompetencji i wymianę wiedzy.

Możesz rozwijać się w wielu obszarach. Naszą wizytówką są Grupy Badawcze:

  • Materiały fotoniczne,
  • Materiały funkcjonalne,
  • Grafen i kompozyty,
  • Charakteryzacja materiałów i przyrządów,
  • Projektowanie układów scalonych i systemów,
  • Fotonika podczerwieni,
  • Technologia krzemowa i systemy sensorowe,
  • Przyrządy GaN, czujniki, struktury cienkowarstwowe i materiały porowate,
  • Technologia LTCC i elektronika drukowana,
  • Centrum badań i certyfikacji (PREDOM).

Dajemy możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w działach wsparcia takich jak: finanse, marketing i komunikacja, komercjalizacja i sprzedaż, infrastruktura, ludzie i kultura, BHP, zarządzanie projektami, administracja i organizacja.

Czy wiesz, że?

Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki został utworzony 1 października 2020r., z połączenia  dwóch jednostek naukowych: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Technologii Elektronowej oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych.

Celem działalności Łukasiewicz - Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki jest wzmocnienie potencjału komercjalizacyjnego i rozwój nowych kierunków badawczych w obszarach technologii materiałów zaawansowanych dla zastosowań w przyrządach nowej generacji, układach i systemach dla nanofotoniki oraz mikro- i nanoelektroniki.

Prowadzimy projekty B+R w obszarze wysokich technologii mikroelektronicznych i optoelektronicznych, a także inżynierii materiałów o rozszerzonej funkcjonalności.
Posiadamy wysokiej klasy laboratoria wyposażone w nowoczesny sprzęt technologiczno-konstrukcyjno-pomiarowy.

Odkryj więcej…

Sieć Badawcza Łukasiewicz to trzecia największa sieć badawcza w Europie i lider B+R w Europie Środkowo-Wschodniej. Tworzymy innowacyjne rozwiązania stosowane w kluczowych sektorach gospodarki, takich jak: zdrowie, inteligentna mobilność, transformacja cyfrowa oraz zrównoważona gospodarka i energia. 

Grupy Badawcze Łukasiewicza skupiają ekspertów z 32 Instytutów. Daje nam to możliwość opracowywania portfela wspólnych projektów, wymiany doświadczeń i kompetencji oraz integracji pracowników naukowych i inżynierów. Posiadamy ponad 3700 specjalistycznej aparatury badawczej w blisko 440 laboratoriach B+R. W całym Łukasiewiczu pracuje blisko 4500 pracowników pionu badawczego i inżynieryjno-technicznego.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (5)