Dane kontaktowe

SCS Polska Sp. z o.o.

Jaworzyńska 260
59-220 Legnica

NIP: 5252260252

Witamy w Spółce SCS Polska!

Jesteśmy wiodącym na rynku producentem CIĘGIEN BOWDENA głównie dla przemysłu motoryzacyjnego. CIĘGNO BOWDENA jest elementem konstrukcyjnym składającym się z zewnętrznego elastycznego pancerza, którym może być, wykonana z tworzywa sztucznego. RURKA lub wykonana z drutu SPIRALA pokryta plastikową osłoną.

W pancerzu znajduje  się  linka z różnymi  zakończeniami, np.  NYPLE,  SPRĘŻYNY,   KLIPY.   Poprzez przytwierdzenie dwóch końców ZEWNĘTRZNEGO PANCERZA do elementów nieruchomych, siły mechaniczne wzdłużne są przenoszone na odległość.

CIĘGNO  BOWDENA  może  pracować  samodzielnie  lub  być  wspomagane  inną  konstrukcją.  Nie ma jednak zdolności powracania do pozycji wyjściowej, więc stosuje się mechanizmy przywracające je do takiego właśnie stanu, np. SPRĘŻYNY. Tworzywa zewnętrzne na cięgnach zwiększają trwałość i tłumią hałas. Wewnętrzne natomiast,

Z uwagi na przeznaczenie, wymagania techniczne, rygorystyczne normy bezpieczeństwa oraz oczekiwania naszych Klientów, CIĘGNA mają różne kształty i składają się z różnych elementów. Mają szerokie zastosowanie w maszynach budowlanych, rolniczych i ogrodniczych. Także w urządzeniach elektronicznych, czy też gospodarstwa domowego. Są wykorzystywane w branży medycznej, znajdziemy je także w branży sanitarnej, a nawet spełniają ważną rolę    w konstrukcji rowerów.

Produkty SCS POLSKA Sp. z o.o. znajdziemy przede wszystkim w:

  • FOTELACH SAMOCHODOWYCH (do regulacji oparć i siedzeń).
  • REGULATORACH KLIMATYZACJI.
  • REGULATORACH NAWIEWU POWIETRZA.
  • KLAMKACH SAMOCHODOWYCH... wszystkich wiodących marek samochodowych.

Spółka posiada dodatkowy udział w rynku urządzeń sanitarnych i AGD. Nasze wyroby montujemy w umywalkach, zabudowach do sanitariatów, zmywarkach oraz lodówkach samochodowych.

Od 2003 roku jesteśmy polskim oddziałem niemieckiej FIRMY SCS, która ma swoją siedzibę w BAD BERLBURGU.

Zatrudniamy ponad 300 WYKWALIFIKOWANYCH PRACOWNIKÓW pracujących w systemie trzyzmianowym. STAHLSCHMIDT CABLE SYSTEMS posiada swoje FILIE na całym świecie.