Dane kontaktowe

Schumacher Packaging Sp. z o.o.

Krępice, ul. Wrocławska 66
55-330 Miękinia
dolnośląskie, Polska
Telefon: 71 3977119
[email protected]

www.schumacher-packaging.com

NIP: 9131397830

Początki grupy Schumacher Packaging sięgają aż do 1948r., kiedy to Kurt Schumacher podjął wyzwanie stworzenia własnej firmy. Przez lata organizacja się rozwijała. Kolejne przejmowane zakłady produkcyjne oraz te budowane od podstaw stanowią dziś o sile całej grupy.

Schumacher Packaging produkuje tekturę falistą i opakowania z tektury na potrzeby różnych branż. Ponad 70 lat historii, trzecie pokolenie zarządzające organizacją, wspólny cel, misja oraz filozofia, to elementy, które nas łączą. Jedną z naszych wartości, która definiuje grupę Schumacher Packaging to Siła i Kompetencje. Oznacza to, że czerpiemy i korzystamy z wiedzy, doświadczenia, wydajności i siły gospodarczej wszystkich zakładów należących do grupy. Posiadamy 30 oddziałów w całej Europie (biura sprzedaży, centra serwisowe, zakłady produkcyjne).

Grupa Schumacher Packaging łącznie zatrudnia ponad 3 000 pracowników. 16 zakładów produkcyjnych (8 w Niemczech, 5 w Polsce, 1 w Czechach, 1 w Wielkiej Brytanii oraz 1 w Holandii) świadczą o roli i znaczeniu firmy na arenie międzynarodowej.

Jaka jest nasza firma?

Rodzinna firma z tradycją

Od trzech pokoleń jesteśmy firmą rodzinną prowadzoną przez właścicieli. Pomimo ekspansji na skale europejską firma pozostaje wierna wyznawanym wartościom: „Najważniejsi są ludzie”. Dla nas nie jest to pusty frazes, ale codzienna rzeczywistość. We wszystkim co robimy, skupiamy się na ludziach: naszych klientach, pracownikach, partnerach.

Nasze Wartości

Nasz FIRST:

F – Filozofia, postęp i wizja

Należymy do największych producentów opakowań w Europie. Dzięki ciągłemu, zrównoważonemu rozwojowi tworzymy i zapewniamy bezpieczne miejsca pracy w całej Europie.

I – Innowacja i technika

Stale inwestujemy w rozwój przyszłościowych technologii. Od lat jesteśmy liderem innowacyjności i produktywności w branży opakowaniowej.

R – Równowaga i odpowiedzialność

Jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i społeczeństwo.

S – Siła i kompetencje

Korzystamy z wiedzy, wydajności i siły gospodarczej wszystkich naszych europejskich zakładów.

T – Tradycja i wartości

Jesteśmy firmą rodzinną, od trzech pokoleń prowadzoną przez właścicieli.

Schumacher z sercem – czujemy się społecznie odpowiedzialni

CSR – przejmujemy odpowiedzialność

W związku z tym, że ludzie odgrywają dla nas kluczową rolę, jesteśmy również świadomi odpowiedzialności społecznej, zarówno wobec ludzi jak i środowiska naturalnego. Prowadzimy działania dla pracowników i ich rodzin, a także jesteśmy zaangażowani w akcje ekologiczne i edukacyjne dla najbliższej społeczności, takie jak: warsztaty językowe dla młodzieży, lekcje Schumachera dla dzieci i młodzieży, wsparcie lokalnych klubów sportowych czy zakładowej drużyny piłkarskiej.

Bardzo chętnie podejmujemy również współpracę ze szkołami i uczelniami.

Jakie inicjatywy wspieramy?

  • Sportowe: biegi, rower, piłka nożna, tenis stołowy
  • Ekologiczne i Prozdrowotne
  • Edukacyjne
  • Akcje na rzecz społeczności lokalnej

W 2021 otrzymaliśmy Platynowy medal EcoVadis. Co oznacza, że Schumacher Packaging spełnia najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (11)