Dane kontaktowe

ROTOMETAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

SOBIESKIEGO 14
66-200 ŚWIEBODZIN

NIP: 9271932418

Poznaj nas

Firma Rotometal Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 2006 roku w Świebodzinie. Jej założycielem i wieloletnim Prezesem był Pan Joachim Setnik. Obecnie funkcję tę pełni P. Grzegorz Dołbniak posiadający szerokie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Młoda, dynamicznie rozwijająca się Firma, zatrudnia obecnie blisko 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników na łącznej powierzchni około 5000 m².

Początkowo Firma koncentrowała się głównie na świadczeniu usług z zakresu obróbki skrawaniem: toczenie CNC, frezowanie CNC, szlifowanie wykonywane na nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie. Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów firma rozszerzyła zakres swoich usług o produkcję kół zębatych oraz obróbkę cieplną materiałów.

1 października 2008 został podpisany kontrakt na współpracę z jednym z czołowych producentów narzędzi dla poligrafii – Firmą Gerhardt z siedzibą w Danii. Od tej pory rozpoczęto produkcję cylindrów magnetycznych i drukowych, przeciw cylindrów, a także stacji do sztancowania rotacyjnego na potrzeby firm poligraficznych w Polsce jak i za granicą. Precyzja i dbałość o zachowanie wysokiej jakości na każdym etapie produkcji umożliwiło konkurowanie z największymi dostawcami tego typu narzędzi na świecie. Szeroko rozwinięty park maszynowy, dobra organizacja oraz trzyzmianowy system pracy pozwoliły szybko reagować na potrzeby Klientów. Naszym atutem jest terminowość oraz dbałość o zadowolenie Klienta.

25 kwietnia 2017 roku dotychczasowi właściciele firmy sprzedali 50% udziałów dla Highlander Partners, który jest funduszem typu private equity zajmującym się bezpośrednimi inwestycjami w przedsiębiorstwa w Ameryce Północnej i Europie Środkowej. Jesteśmy przekonani, że to połączenie umożliwi nam dalszy rozwój i uzyskanie pozycji lidera w produkcji narzędzi rotacyjnych.

Mamy powody, aby twierdzić, że Rotometal jest obecnie największym producentem cylindrów magnetycznych i drukowych w Europie.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY PRACĄ W ROTOMETAL SP. Z O.O. ?

Skontaktuj się z nami wyślij swoje CV albo zadzwoń

Osoby zainteresowane dołączeniem do naszego zespołu prosimy o przesłanie CV wraz z klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych przy realizacji rekrutacji przez ROTOMETAL SP. Z O.O. z siedzibą w Świebodzinie zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922)”.

OŚWIADCZENIE INFORMACYJNE Administratora Danych 
Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, informuję, iż:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Rotometal sp. z o.o. w Świebodzinie, ul. Sobieskiego 14 
2) Administrator Danych wyznaczył Inspektora ochrony danych, którego dane kontaktowe są następujące: [email protected]
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacyjnego na podstawie art.6 ust.1 pkt a;
4) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji danego procesu rekrutacyjnego;
6) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych;
7) Jeśli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie danych osobowych posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
8) Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem umownym; 
10) W stosunku do Pani/Pana danych osobowych nie będzie stosowane zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym w formie profilowania.

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat Primus Nominatus Jakość Procesów Zarządzania 2018

Branżowe Centrum Badań i Certyfikacji na podstawie przeprowadzonej kwalifikacji i audytu potwierdza, że firma Rotometal Sp. z o.o. w Świebodzinie wyróżniona została Certyfikatem Srebrny Primus Nominatus w zakresie jakości procesów zarządzania : za rzetelność i terminowość świadczonych usług z zakresu obróbki skrawaniem oraz za precyzję wytwarzanych cylindrów i detali do maszyn poligraficznych.

Orły Wprost 2018

Firma Rotometal jest laureatem nagrody Orły Wprost przyznawanej dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Ranking obejmował przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny procentowy wzrost zysku netto w ciągu ostatnich trzech lat.

Gepardy Biznesu 2017

Nagroda za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej przedsiębiorstwa przyznana przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Gazele Biznesu 2017

Wyróżnienie w rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, przyznane przez Puls Biznesu na podstawie wyników finansowych przedsiębiorstwa z trzech ostatnich lat.

Brylant Polskiej Gospodarki 2016

Firma Rotometal została uhonorowana Brylantem Polskiej Gospodarki jako jedna z 5222 firm, których wartość rynkowa w marcu 2016 roku była wyższa niż 100 mln zł. Nagroda została przyznana na podstawie badań wyników finansowych przeprowadzonych przez Instytut Europejskiego Biznesu.

Diament Forbes 2013

Wyróżnienie dla firm o przychodach od 5 do 50 milionów złotych na podstawie rankingu opracowanego przez Dun&Bradstreet, uwzględniającego wyniki finansowe oraz wartość majątku.

Gepard Biznesu 2011

Nagroda za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej przedsiębiorstwa przyznana przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Kariera

Zespół nasz tworzą specjaliści z wieloletnim  doświadczeniem w obróbce skrawaniem m.in. z obszarów: toczenie, szlifowanie, frezowanie. Produkcja wspierana jest przez takie działy jak: konstrukcja, sprzedaż, logistyka oraz administracja.

Kariera

W Rotometal sp. z o.o. tworzymy warunki rozwoju zawodowego zarówno dla osób rozpoczynających swoją drogę zawodową jak i dla doświadczonych pracowników. Standardowa ścieżka awansu prowadzi od stanowiska wspierającego, asystenckiego, przez specjalistę do funkcji liderskiej czy kierowniczej. Osoby o wysokich kwalifikacjach i kompetencjach w pierwszej kolejności brane są pod uwagę przy obsadzaniu stanowisk kierowniczych. 

Pracownikom zainteresowanym dalszym rozwojem zawodowym stwarzamy możliwości zdobycia mistrzowskich umiejętności w ramach pełnionych podstawowych obowiązków jak również  poszerzenie swoich kompetencji o dodatkowe obszary. W tym celu powołaliśmy wewnętrznych trenerów odpowiedzialnych za kluczowe obszary produkcji jak i zatrudnionych w nich specjalistów. 

Kariera dla studenta oraz absolwenta

Aplikacje na realizacje praktyk studenckich można przesyłać przez cały rok, gdyż jesteśmy w stanie zorganizować je w dogodnym dla praktykanta okresie.

Absolwentom z kolei możemy zaoferować takie stanowiska jak młodszy specjalista wsparcia sprzedaży, młodszy konstruktor czy asystent kierownika zmiany. Zatrudnienie oferowane jest zgodnie z bieżącymi potrzebami firmy.

Preferowanym kierunkiem jest mechanika i budowa maszyn jak również automatyka i robotyka.

BENEFITY

Naszym pracownikom oferujemy :

  • dofinansowania do kursów, studiów jak również szkolenia podnoszące umiejętności na danych stanowiskach,
  • dofinansowanie dojazdów,
  • dofinansowanie wypoczynku,
  • bonus świąteczny,
  • nagrody roczne oraz jubileuszowe,
  • a dla najmłodszych pociech pracowników drobne upominki z okazji: Zająca, Dnia Dziecka oraz Mikołaja.