Dane kontaktowe

Rockwool Global Business Service Center Sp. z o.o.

Królowej Jadwigi 43
ul. Królowej Jadwigi 43
61-872 Poznań
wielkopolskie, Polska
[email protected]

www.rockwool.pl/o-nas/praca_w_rockwool_polska

NIP: 5252658121

Skandynawska firma opierająca się na podstawowych wartościach takich jak uczciwość, odpowiedzialność, efektywność, pasja i przedsiębiorczość.

ROCKWOOL Global Business Service Center (RGBS) jest centrum kompetencyjnym w grupie ROCKWOOL i zajmuje się świadczeniem usług z zakresu księgowości, finansów , IT oraz  HR.

Grupa ROCKWOOL jest  światowym liderem w produkcji skalnej wełny mineralnej - dostawcą produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Od 1937 roku grupa ROCKWOOL cały czas się rozwija i w tej chwili posiada 35 fabryk zlokalizowanych na całym świecie oraz zatrudnia ponad 10 tys. utalentowanych pracowników. Na rynku polskim ROCKWOOL działa od ponad 20 lat i niemal od samego początku konsekwentnie wspiera inicjatywy zaangażowane społecznie. Społeczna odpowiedzialność to dla nas przede wszystkim budowanie zaufania.  Nasze zachowanie biznesowe jest warunkowane przez nasze podstawowe wartości: uczciwość, odpowiedzialność, efektywność, pasję i przedsiębiorczość.

W ROCKWOOL Global Business Services (RGBS) jesteśmy zespołem kompetentnych, otwartych i pełnych entuzjazmu pracowników. Naszym atutem jest to, że wspieramy grupę ROCKWOOL w kompleksowy sposób i każdy znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od pakietu procesów księgowych, tj. dział zobowiązań, należności i windykacji,  dział danych podstawowych,  płatności, księgi głównej aż po kontroling. Mamy możliwość rozwijania się zarówno pionowo, od stanowiska młodszego księgowego/specjalisty do starszego księgowego/specjalisty, jak i poziomo, poznając różne procesy czy obejmując różne funkcje równoległe.  Nasza praca to nie tylko liczby, ale także, albo przede wszystkim kontakt z klientami z całego świata, usprawnianie procesów, rozwiązywanie problemów, udział w projektach, ciągła praca zespołowa, a także zabawa 😊 Jesteśmy dumni z tytułu, który otrzymaliśmy The Most BeLOVEd SSC w Poznaniu :)

Poza księgowością i finansami, w RGBS prężnie działa  zespół zróżnicowanych kompetencji IT, w którym mamy możliwość pracy w bardzo interesujących globalnych projektach dotyczących rozwoju aplikacji mobilnych, systemu SAP, MS Dynamics, Office 365 i wiele innych.

Kogo szukamy?

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszego fantastycznego zespołu oraz wspólnie z nami mieć realny wpływ na rozwój firmy i charakteryzujesz się:

 • proaktywnością w inicjowaniu działań i wychodzeniu poza stereotypy, zgłaszaniu pomysłów w celu ciągłego doskonalenia i usprawniania procesów,
 • otwartym umysłem i pozytywnym podejściem do nowych sposobów myślenia i działania,
 • elastycznością w działaniu,
 • chęcią przyjęcia odpowiedzialności za podejmowane decyzje,
 • pokorą i skromnością,
 • oraz poczuciem humoru
 • to jesteś bardzo mile widziany :)

Nasz proces rekrutacyjny, w zależności od stanowiska, składa się z 2 lub 3 kroków:

 1. Weryfikacja CV
 2. Rozmowa z zespołem HR oraz osobą zatrudniającą
 3. Test psychologiczny oraz test na rozwiązywanie problemów

Informacja o praktykach /stażach

ROCKWOOL Global Business Services to miejsce dla ludzi, którzy chcą się rozwijać. Nawet jeśli nie posiadasz doświadczenia zawodowego możesz do nas dołączyć i rozpocząć karierę w grupie ROCKWOOL. Prowadzimy stały nabór na płatne praktyki oraz staże dla studentów ostatnich lat. Podstawowym wymaganiem jest znajomość języka angielskiego oraz wysoka motywacja. Oferujemy ciekawe zadania w zespołach księgowych i finansowych (dział zobowiązań, należności oraz księgi głównej) dla naszych klientów europejskich oraz elastyczne formy zatrudnienia.

ROCKWOOL Global Business Service Centre jest nowym centrum w Poznaniu utworzonym w drugiej połowie 2016. W roku 2017 zatrudniliśmy ponad 100 pracowników do naszych głównych działów:  zobowiązań, należności i windykacji,  danych podstawowych, procesów płatności, księgi głównej, kontrolingu i IT. W 2018 przekroczyliśmy już magiczną liczbę 200 pracowników. Powstają u nas nowe działy HR – Rekrutacje oraz Group Technology zatrudniające inżynierów do pracy przy projektach grupowych. Cały czas rośniemy i szukamy osób, które pomogą nam wspólnie rozwijać centrum.

Szukamy osób ze znajomością języków obcych (językiem komunikacji w centrum jest angielski) a drugi język jest mile widziany lub wykorzystywany na co dzień w kontaktach z Klientami naszego centrum (niemiecki, francuski, holenderski, duński, szwedzki i wiele innych).

Preferowane kierunki to Ekonomia, Rachunkowość, Analiza Matematyczna, Księgowość, Informatyka, filologie językowe i inne.

Benefity, które oferujemy:

 1. Ciekawe wyzwania i dużo możliwości rozwoju zarówno pionowego jak i poziomego
 2. Nowoczesne biuro w oparciu o filozofię „activity-based” w centrum Poznania z m. in regulowanymi biurkami, strefami współpracy, pomieszczeniami typu chill-out czy silence, no i pyszna kawa :)
 3. Prywatna opieka medyczna i pakiet MyBenefit
 4. Elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej
 5. Ubezpieczenie grupowe i zniżka na produkty firmowe

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (2)