Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

relayr sp. z o.o.

Uniwersytecka 20
40-007 Katowice
śląskie, Polska

www.relayr.io

Kim jesteśmy?

Relayr to zespół specjalistów z zakresu przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT), który dostarcza najbardziej kompletne rozwiązania wspierające bezpieczne transformacje cyfrowe. Nasze unikalne wartości łączą w sobie pionierskie technologie IIoT z umiejętną realizacją usług, ekskluzywnym finansowaniem i wolnymi od ryzyka modelami ubezpieczeń.

Pozyskujemy dane z istniejących urządzeń, maszyn i linii produkcyjnych, dzięki czemu poprawiamy wyniki finansowe naszych klientów. Zatrudniając około 300 pracowników, jesteśmy prawdziwie „globalną rodziną” z oddziałami w Niemczech, USA, Polsce, Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Nazwany dwukrotnie najgorętszym startupem w Berlinie przez magazyn WIRED i zwycięzca nagrody The Spark - German Digital Award, relayr jest teraz częścią grupy kapitałowej Munich Re.

Polski oddział firmy relayr jest odpowiedzialny za tworzenie oprogramowania dla platformy korporacyjnej IIoT. Całe oprogramowanie jest projektowane, wdrażone i testowane w Katowicach. Zapewniamy również wsparcie w zakresie instalacji i utrzymania naszego oprogramowania dla klientów na całym świecie.

Co robimy?

Misją naszego zespołu jest umożliwienie klientom sprawowania kontroli nad tysiącami czujników, urządzeń wykonawczych czy pośredniczących, tworzących sieć Internetu Rzeczy. Tworzony przez nas system informatyczny został zaprojektowany w modelu SaaS (Software as a Service), w swej części serwerowej składa się z kilkudziesięciu mikroserwisów oraz usług osadzonych w chmurze Azure. Moduły oprogramowania instalowane na urządzeniu odpowiadają za utrzymanie połączenia z chmurą oraz realizują ustalone zadania pomiarowo-wykonawcze. Interfejs użytkownika do całości systemu to nowoczesna aplikacja webowa.

Prowadzimy też dział obsługi technicznej wspomagając klientów na całym świecie w instalacji i utrzymaniu naszego oprogramowania.

Jak tworzymy nasz software, jakich technologii i narzędzi używamy?

Praca w naszej firmie pełna jest pozornych paradoksów. Z jednej strony chcemy, aby w naszej firmie oprogramowanie było tworzone z użyciem najnowszych technologii, aby powstawało w sposób spontaniczny, pełen pasji i aby metoda rozwoju oprogramowania nie ograniczała kreatywności naszych inżynierów. Z drugiej strony nie chcemy przekroczyć cienkiej granicy, w której spontaniczność staje się chaosem. Dlatego inwestujemy w narzędzia wspomagające automatyczną diagnozę oraz wykrywanie problemów w kodzie, zanim jeszcze zostanie on dostarczony do klienta. Zapewniamy naszym programistom środowisko (automatyczne testy unitowe, komponentowe, statyczna analiza kodu itp.), które pozwala im kończyć dzień pracy z satysfakcją i przeświadczeniem, że wykonali dobrą pracę. 

Nasi inżynierowie pracują w międzynarodowych zespołach tworzonych na potrzeby konkretnego produktu lub klienta. Projekty prowadzone są w metodologii Scrum, a zespoły mają bardzo duży stopień swobody, jeśli chodzi o dobór narzędzi i technologii. Zaangażowanie i wzajemna pomoc pracowników gwarantują, że planowane zadania zostają prawidłowo wykonane. Dzięki tym zasadom w relayr udało się nawiązać oraz utrzymać relacje z klientami, przez których nasz produkt jest używany.

Oto lista najważniejszych narzędzi i technologii, które zostały zaakceptowane przez naszych programistów i klientów: Scala, Java, ReactJS, Node.js, Python, Cassandra, PostgreSQL, Elasticsearch, git, Kafka, Docker, Kubernetes oraz Terraform. Jesteśmy ściśle zintegrowani z chmurą Azure, w której instalujemy nasze oprogramowanie, a także korzystamy z dużej ilości dostępnych tam serwisów takich jak np. IoTHub, Functions (serverless), Citus, Event Hub, Digital Twins, Data Lake, Storage Account. Lista technologii i usług, z których korzystamy, stale się powiększa oraz, na całe szczęście, także ulega redukcji. Każdy pracownik ma prawo kształtować tę listę - liczą się dla nas tylko argumenty merytoryczne. Z drugiej strony pierwsze użycie nowej technologii, nie jest dla nas dużym ryzykiem, ponieważ dzięki architekturze mikroserwisowej, zgodnie z którą już od wielu lat budujemy nasze produkty, możemy łatwo wyizolować funkcjonalności, które traktujemy jako eksperymentalne.

Jak dbamy o jakość i zadowolenie naszych klientów?

W naszej pracy koncentrujemy się na weryfikacji poprawności działania systemu w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych występujących u klienta. W pracach nad automatyzacją testowania wykorzystujemy m.in. następujące technologie: Python, PyPi, PyTest, Sanic, Pydantic, FastAPI, Selenium, Nexus, SonarQube, Ansible. Prowadzone testy obejmują też weryfikację stabilności oraz wydajności i skalowalności systemu.

Wsparcie techniczne odbywa się zarówno poprzez zdalny dostęp do instalacji klienckich, jak i prace wdrożeniowo-integracyjne w biurze klienta.