Dane kontaktowe

relayr (Proximetry Poland Sp. z o.o.)

Uniwersytecka 20
40-007 Katowice
śląskie, Polska

www.relayr.io

Kim jesteśmy?

Relayr jest międzynarodową, szybko rozwijającą się firmą działającą w obszarze Internetu Rzeczy (IoT), która dostarcza oprogramowanie wspierające cyfrową rewolucję przemysłu. Za pomocą platformy dla Internetu Rzeczy oferujemy digitalizację fizycznych obiektów, umożliwiając komunikację z każdym urządzeniem, czujnikiem czy elementem wykonawczym. Nasz zespół ekspertów z zakresu IoT wspiera klientów w szybkim wdrożeniu funkcjonalnych rozwiązań.

relayr skupia ponad 200 ekspertów z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), ma biura w 7 miastach, 4 krajach w Europie i USA.

Proximetry Poland to polski, badawczo-rozwojowy oddział firmy relayr. W Katowicach jesteśmy od 13 lat, aktualnie zatrudniamy ponad 90 inżynierów i stale powiększamy nasz zespół. W skład zespołu wchodzą zarówno inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz długim stażem pracy, jak i osoby młode, które mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych koleżanek i kolegów.

Co robimy?

Misją naszego zespołu jest umożliwienie klientom sprawowania kontroli nad tysiącami czujników, urządzeń wykonawczych czy pośredniczących, tworzących sieć Internetu Rzeczy. Tworzony przez nas system informatyczny został zaprojektowany w modelu SaaS (Software as a Service), w swej części serwerowej składa się z kilkudziesięciu mikroserwisów osadzonych w publicznej lub prywatnej chmurze. Moduły oprogramowania instalowane na urządzeniu odpowiadają za utrzymanie połączenia z chmurą oraz realizują ustalone zadania pomiarowo-wykonawcze. Interfejs użytkownika do całości systemu to nowoczesna aplikacja webowa.

Całość oprogramowania, jakim się zajmujemy jest projektowana, implementowana i testowana w Katowicach. Prowadzimy też dział obsługi technicznej wspomagając klientów na całym świecie w instalacji i utrzymaniu naszego oprogramowania.

Jak tworzymy nasz software, jakich technologii i narzędzi używamy?

Praca w naszej firmie pełna jest pozornych paradoksów. Z jednej strony chcemy, aby w naszej firmie oprogramowanie było tworzone z użyciem najnowszych technologii, aby powstawało w sposób spontaniczny, pełen pasji i aby metoda rozwoju oprogramowania nie ograniczała kreatywności naszych inżynierów. Z drugiej strony nie chcemy przekroczyć cienkiej granicy, w której spontaniczność staje się chaosem. Dlatego inwestujemy w narzędzia wspomagające automatyczną diagnozę oraz wykrywanie problemów w kodzie, zanim jeszcze zostanie on dostarczony do klienta. Zapewniamy naszym programistom środowisko (automatyczne testy unitowe, komponentowe, statyczna analiza kodu, testy wydajnościowe oraz systemowe), które pozwala im kończyć dzień pracy z satysfakcją i przeświadczeniem, że wykonali dobrą pracę. Nasi inżynierowie oceniają pracochłonność zadań na każdą iteracje, a tym samym ustalają, jaki plan będzie realizowany w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ich odpowiedzialność, zaangażowanie i wzajemna pomoc gwarantują, że planowane zadania zostają prawidłowo wykonane. Dzięki tym zasadom firmie udało się nawiązać oraz utrzymać relacje z klientami, przez których nasz produkt jest używany.

Oto lista najważniejszych narzędzi i technologii, które zostały zaakceptowane przez naszych programistów i klientów: Java, Scala, Groovy, Kotlin, Erlang, ReactJS, Node.js, Python, Cassandra, PostgreSQL, Elasticsearch, Redis, git, OSGI, RabbitMQ, Kafka, Docker, Kubernetes oraz Ansible. Lista ta stale się powiększa oraz, na całe szczęście, także ulega redukcji. Każdy pracownik ma prawo kształtować tą listę - liczą się dla nas tylko argumenty merytoryczne. Z drugiej strony pierwsze użycie nowej technologii, nie jest dla nas dużym ryzykiem, ponieważ dzięki architekturze mikroserwisowej, zgodnie z którą już od wielu lat budujemy nasz produkt, możemy łatwo wyizolować funkcjonalności, które traktujemy jako eksperymentalne.

Jak dbamy o jakość i zadowolenie naszych klientów?

Nasz zespół QA koncentruje się na weryfikacji poprawności działania systemu w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych występujących u klienta. W pracach nad automatyzacją testowania wykorzystujemy m.in. następujące technologie: Python, Pytest, JavaScript, Selenium, Locust. Prowadzone testy obejmują też weryfikację stabilności oraz wydajności i skalowalności systemu.

Wsparcie techniczne odbywa się zarówno poprzez zdalny dostęp do instalacji klienckich, jak i prace wdrożeniowo-integracyjne w biurze klienta.

Ostatnie wpisy dla relayr (Proximetry Poland Sp. z o.o.)

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (1)