Politechnika Poznańska
Masz dobre doświadczenia rekrutacyjne z tym pracodawcą? Dobrze wspominasz tę firmę jako pracodawcę? Podziel się swoją wiedzą z innymi. Budujmy wspólnie bazę najlepszych doświadczeń.
100
lat doświadczenia w kształceniu wysokiej klasy inżynierów.
1 352
nauczycieli akademickich i 976 pracowników administracyjno-technicznych.
15 000
studentów na 9 wydziałach.
Misją Politechniki Poznańskiej jest edukacja, badania i rozwój w służbie społeczeństwu, nauce i światu. Uczelnia jest jedynym w Polsce liderem międzynarodowego projektu KE Uniwersytet Europejski EUNICE (European University for Customised Education). Wizją Politechniki Poznańskiej jest tworzenie istotnych rozwiązań kluczowych problemów współczesnego świata poprzez wysoką jakość kształcenia oraz najwyższy poziom prac naukowych i badawczo-rozwojowych.
Priorytetem władz Uczelni jest zapewnienie pracownikom, doktorantom i studentom jak najlepszych warunków pracy i rozwoju zawodowego oraz pogłębiania wiedzy i zdobywania różnorodnych kompetencji. Współpraca z krajowymi przedsiębiorstwami i instytucjami oraz z globalnymi koncernami pozwala sprawdzać w praktyce umiejętności studentów, a także wdrażać osiągnięcia projektowe, konstrukcyjne i rozwojowe do gospodarki. Ważnym czynnikiem integrującym Uczelnię z otoczeniem jest sport, kultura i działalność prospołeczna. Pracownicy i studenci Politechniki angażują się w liczne inicjatywy lokalne i międzynarodowe.
Jako pracodawca Politechnika oferuje, oprócz zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, dodatkowe świadczenia socjalne (karnet sportowy, dofinansowanie szkoleń i edukacji, wypoczynku i wydarzeń kulturalnych), wypłatę „13” pensji, bezpłatne parkingi dla pracowników oraz miejsca wypoczynkowe w ośrodkach w Kołobrzegu
i Borowym Młynie.
Politechnika Poznańska jest uczelnią przyjazną nie tylko dla swojej społeczności akademickiej, ale także dla jej otoczenia. Przejawia się to we wspieraniu różnych form działalności sprzyjających rozwojowi talentów i predyspozycji studentów, doktorantów i pracowników oraz propozycjami wynikającymi z oczekiwań otoczenia gospodarczo-społecznego.