Pracodawca wpadł Ci w oko? Chcesz być na bieżąco z jego najnowszymi ofertami? Dodaj go do obserwowanych! Otrzymuj powiadomienia o nowych rekrutacjach i programach stażowych.
Masz dobre doświadczenia rekrutacyjne z tym pracodawcą? Dobrze wspominasz tę firmę jako pracodawcę? Podziel się swoją wiedzą z innymi. Budujmy wspólnie bazę najlepszych doświadczeń.
3 000
pracowników Grupy Amica
78
lat historii
70
procent przychodów firmy generowanych na rynkach zagranicznych
Jesteśmy największym polskim producentem sprzętu gospodarstwa domowego i jedną z najbardziej uznanych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomimo rosnącej zagranicznej konkurencji Amica pozostaje liderem na rodzimym rynku. W ponad połowie polskich domów stoi przynajmniej jedno urządzenie Amica, a rozpoznawalność marki oscyluje wokół 87 procent. Klienci wiedzą, że mogą na nas polegać.
W ofercie posiadamy pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. W portfelu grupy znajdują się marki: Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia), CDA (Wielka Brytania) oraz Fagor (Hiszpania i Francja). Na całym świecie zatrudniamy ponad 3 tys. osób, dzięki którym dostarczamy do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ok. 5 milionów urządzeń rocznie.
Historia firmy sięga roku 1945, kiedy w niewielkiej miejscowości Wronki pod Poznaniem powstała Fabryka Wyrobów Metalowych. Na początku produkowano tam łańcuchy Galla, tablice rejestracyjne i regały zecerskie. Jednak z upływem lat i odbudowywaniem gospodarki po wojnie, zakład rozszerzał zakres produkcji, aż w końcu w drugiej połowie lat 50. podjęto decyzję o produkcji we Wronkach kuchni węglowo-gazowych. Pierwsza kuchnia wolnostojąca zjechała z taśmy produkcyjnej w 1957 roku, dając tym samym początek wieloletniej historii. Transformacja ustrojowa w Polsce otworzyła nowe możliwości rozwoju wronieckiej fabryki.
W 1993 roku zakłady, które wówczas produkowały pod marką Wromet, zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą Amica Holding SA. Nazwa została opracowana przez inżynierów firmy i powstała z połączenia dwóch słów kluczowych w produkcji sprzętu grzejnego: amper (jednostka prądu) i kaloria (jednostka ciepła). Rok później firma została sprywatyzowana, a w 1997 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Dało to impuls do dalszego rozwoju produktów i ekspansji zagranicznej. Dziś, tak jak przed laty, serce firmy bije we Wronkach, gdzie w Fabryce Kuchni pracuje ponad 2 tysiące osób. W 2017 roku na terenie fabryki powstał w pełni zautomatyzowany Magazyn Wysokiego Składowania, najwyższy tego typu obiekt w Europie, sięgający 46 metrów.