Dane kontaktowe

Pratt & Whitney Rzeszów S.A

Hetmańska 120
35-078 RZESZÓW
podkarpackie, Polska

NIP: 8130267970

Poznaj nas

To, co tworzymy, napędza świat

Wierzymy, że lot jest motorem postępu, ale jego prawdziwą mocą są ludzie. Pracujemy z sercem odkrywcy i dokładnością perfekcjonisty, by tworzyć przyszłość lotnictwa. Dołącz do pasjonatów, którzy patrząc w niebo szukają przełomowych rozwiązań i z dumą podziwiają efekty swojej pracy.

Tworzymy produkty, które mają znaczenie dla ludzi na całym świecie

Pratt & Whitney Rzeszów jest światowej klasy producentem podzespołów i zespołów silników lotniczych do napędu śmigłowców i samolotów. Od 2002 roku wchodzi w skład United Technologies Corporation, zrzeszającej firmy oferujące produkty i usługi z obszaru zaawansowanych technologii.
W Polsce Pratt & Whitney reprezentowany jest przez 4 spółki- Pratt &Whitney Rzeszów, Pratt & Whitney AeroPower (Rzeszów), Pratt & Whitney Kalisz i Pratt & Whitney Tubes (Niepołomice).

PWR kontynuuje tradycje WSK „PZL-Rzeszów” wybudowanej w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego jako PZL Wytwórnia Silników nr 2 w Rzeszowie.
Firma od początku swojego istnienia produkuje silniki i podzespoły do silników lotniczych krajowych i zagranicznych. Zatrudnia około 3700 pracowników i wytwarza gotowe silniki oraz krytyczne części napędów produkowanych przez Pratt & Whitney do najnowocześniejszych samolotów Cywilnych i wojskowych w świecie, m.in. Airbus, Boeing, Lockheed Martin i innych. W Rzeszowie zmontowane zostały wszystkie silniki stanowiące napęd do polskich F-16.

PWR wdraża strategię  2020, określając, jakim przedsiębiorstwem ma być w przyszłości. Jej brzmienie to: „Technologia. Produkt. Dobre miejsce pracy”. Technologia umożliwi zdobywanie nowych rynków zbytu, ale także uczyni pracę bardziej wydajną i bezpieczną. Produkt pomoże wypracować wyższe zyski i również zapewni pracę na długie lata. Dobre miejsce pracy oznacza firmę, w której pracownik czuje się dobrze i która zapewnia mu rozwój.

Centrum Badawczo-Rozwojowe – miejsce dla ludzi z pasją

PWR posiada własne, nowoczesne Centrum Badawczo – Rozwojowe. CBR zajmuje się pracami rozwojowymi obejmującymi silniki główne i pomocnicze APU rodziny Pratt & Whitney w obszarze konstrukcji, obliczeń, budowy prototypów, testów oraz certyfikacji. Posiada nowoczesne zaplecze badawcze w postaci hamowni eksperymentalnych przystosowanych do testów silników turbośmigłowych, turbowałowych oraz APU. Współpracuje z głównymi producentami płatowców takimi jak Boeing, Airbus czy Embraer.

Przekładnie to nasza specjalność

Wydział przekładniowy zajmuje się produkcją komponentów oraz montażem przekładni do różnych typów silników samolotowych i śmigłowcowych. Najnowszym produktem tej części firmy jest przekładnia Fan Drive Gear System mająca zastosowanie w przełomowym rozwiązaniu konstrukcji silnika turbowentylatorowego reprezentowanego przez rodzinę PW1000 stanowiącą nową generację napędów lotniczych przyjaznych dla środowiska naturalnego. Znaczące zmniejszenie poziomu hałasu, zużycia paliwa, a także emisji związków lotnych jest czynnikiem dużej atrakcyjności walorów ekonomicznych, eksploatacyjnych i środowiskowych silnika. Silnik nowej generacji wraz z przekładnią produkowaną przez Pratt and Whitney został wybrany do napędu samolotów Airbus A320, Embraer, Bombardier C Series i Mitsubishi Regional Jet.
 

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (13)