Dane kontaktowe

Pratt & Whitney Rzeszów S.A

Hetmańska 120
35-078 RZESZÓW
podkarpackie, Polska

NIP: 8130267970

Poznaj nas

To, co tworzymy, napędza świat

Wierzymy, że lot jest motorem postępu, ale jego prawdziwą mocą są ludzie. Pracujemy z sercem odkrywcy i dokładnością perfekcjonisty, by tworzyć przyszłość lotnictwa. Dołącz do pasjonatów, którzy patrząc w niebo szukają przełomowych rozwiązań i z dumą podziwiają efekty swojej pracy.

Tworzymy produkty, które mają znaczenie dla ludzi na całym świecie

Pratt & Whitney Rzeszów jest światowej klasy producentem silników lotniczych do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych na świecie, m.in. Airbus, Boeing, Lockheed Martin. W Rzeszowie zmontowane zostały wszystkie silniki stanowiące napęd do polskich F-16. Zatrudnia blisko 4000 pracowników.

Od 2002 roku wchodzi w skład United Technologies Corporation, zrzeszającej firmy oferujące produkty i usługi z obszaru zaawansowanych technologii. W Polsce Pratt & Whitney reprezentowany jest przez 4 spółki- Pratt & Whitney Rzeszów, Pratt & Whitney AeroPower (Rzeszów), Pratt & Whitney Kalisz i Pratt & Whitney Tubes (Niepołomice).

Pratt & Whitney Rzeszów PWR wdraża strategię  2020, określając, jakim przedsiębiorstwem ma być w przyszłości. Jej brzmienie to: „Technologia. Produkt. Dobre miejsce pracy”.  Technologia umożliwi zdobywanie nowych rynków zbytu, ale także uczyni pracę bardziej wydajną i bezpieczną. Produkt pomoże wypracować wyższe zyski i również zapewni pracę na długie lata. Dobre miejsce pracy oznacza firmę, w której pracownik czuje się dobrze i która zapewnia mu rozwój.

Centrum Badawczo-Rozwojowe – miejsce dla ludzi z pasją

W nowoczesnym biurze konstrukcyjnym pracuje się nad silnikami głównymi oraz pomocniczymi APU z  rodziny Pratt & Whitney. W ramach swoich zadań pracownicy rozwijają konstrukcje, wykonują obliczenia oraz symulacje. Budowane są także prototypy, testowane napędy lotnicze, również takie, które dopiero pojawią się na rynku. CBR jest zatwierdzoną Organizacją Projektującą pod nadzorem EASA. 

CBR to nie tylko nowoczesne biuro konstrukcyjne, to także prototypownia, laboratorium materiałowe oraz nowoczesne hamownie eksperymentalne do testowania silników turbośmigłowych, turbowałowych oraz APU. Współpracuje z  wszystkimi głównymi producentami płatowców takimi jak Boeing, Airbus czy Embraer.

 

Przekładnie to nasza specjalność

Wydział przekładniowy zajmuje się produkcją komponentów oraz montażem przekładni do różnych typów silników samolotowych i śmigłowcowych. Najnowszym produktem tej części firmy jest przekładnia Fan Drive Gear System mająca zastosowanie w przełomowym rozwiązaniu konstrukcji silnika turbowentylatorowego reprezentowanego przez rodzinę PW1000 stanowiącą nową generację napędów lotniczych przyjaznych dla środowiska naturalnego. Znaczące zmniejszenie poziomu hałasu, zużycia paliwa, a także emisji związków lotnych jest czynnikiem dużej atrakcyjności walorów ekonomicznych, eksploatacyjnych i środowiskowych silnika. Silnik nowej generacji wraz z przekładnią produkowaną przez Pratt and Whitney został wybrany do napędu samolotów Airbus A320, Embraer, Bombardier C Series i Mitsubishi Regional Jet.