Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Pratt & Whitney Rzeszów S.A

Hetmańska 120
35-078 RZESZÓW
podkarpackie, Polska

NIP: 8130267970

Poznaj nas

Wierzymy, że lot jest motorem postępu, ale jego prawdziwą mocą są ludzie. Pracujemy z sercem odkrywcy i dokładnością perfekcjonisty, by tworzyć przyszłość lotnictwa. Dołącz do pasjonatów, którzy patrząc w niebo szukają przełomowych rozwiązań i z dumą podziwiają efekty swojej pracy.

CZY MOŻLIWOŚCI MOŻNA ZAMIENIAĆ W RZECZYWISTOŚĆ? W PRATT & WHITNEY MÓWIMY TAK

Pratt & Whitney Rzeszów jest światowej klasy producentem silników lotniczych do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych na świecie, m.in. Airbus, Boeing, Lockheed Martin. W Rzeszowie produkujemy komponenty do silnika F-135, stanowiącego napęd do myśliwca F-35. Posiadamy własne Centrum Badawczo- Rozwojowe (CBR), na które składa się nie tylko biuro konstrukcyjne, ale także prototypownia, laboratorium materiałowe oraz nowoczesne hamownie eksperymentalne do testowania silników turbośmigłowych, turbowałowych oraz pomocniczych, tzw. APU.

Pratt & Whitney w Polsce reprezentowany jest przez 4 spółki- Pratt & Whitney Rzeszów, Pratt & Whitney AeroPower (Rzeszów), Pratt & Whitney Kalisz i Pratt & Whitney Tubes (Niepołomice).

P & W wchodzi w skład Raytheon Technologies Corporation, zrzeszającej firmy oferujące produkty i usługi z obszaru zaawansowanych technologii.

CENTRUM BADAWCZO-ROZWOJOWE – MIEJSCE DLA LUDZI Z PASJĄ

W nowoczesnym biurze konstrukcyjnym pracuje się nad silnikami głównymi oraz pomocniczymi APU z  rodziny Pratt & Whitney. W ramach swoich zadań pracownicy rozwijają konstrukcje, wykonują obliczenia oraz symulacje. Budowane są także prototypy, testowane napędy lotnicze, również takie, które dopiero pojawią się na rynku. CBR jest zatwierdzoną Organizacją Projektującą pod nadzorem EASA. 

CBR to nie tylko nowoczesne biuro konstrukcyjne, to także prototypownia, laboratorium materiałowe oraz nowoczesne hamownie eksperymentalne do testowania silników turbośmigłowych, turbowałowych oraz APU. Współpracuje z  wszystkimi głównymi producentami płatowców takimi jak Boeing, Airbus czy Embraer.

PRZEKŁADNIE TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Wydział przekładniowy zajmuje się produkcją komponentów oraz montażem przekładni do różnych typów silników samolotowych i śmigłowcowych. Najnowszym produktem tej części firmy jest przekładnia Fan Drive Gear System mająca zastosowanie w przełomowym rozwiązaniu konstrukcji silnika turbowentylatorowego reprezentowanego przez rodzinę PW1000 stanowiącą nową generację napędów lotniczych przyjaznych dla środowiska naturalnego. Znaczące zmniejszenie poziomu hałasu, zużycia paliwa, a także emisji związków lotnych jest czynnikiem dużej atrakcyjności walorów ekonomicznych, eksploatacyjnych i środowiskowych silnika. Silniki Pratt & Whitney zostały wybrane do napędu samolotów Airbus A320, A220, Embraer i Mitsubishi Regional Jet.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (30)