Dane kontaktowe

Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o.

ul. Sekundowa 1
02-178 Warszawa
mazowieckie, Polska

www.porscheinterauto.pl

Początki

Sieć salonów samochodowych Porsche Inter Auto to konsekwencja działań Ferry’ego Porsche i Louise Piëch. To oni w 1949 roku rozpoczęli import oraz sprzedaż kultowego volkswagena garbusa. Pierwszy salon PIA stanął w Salzburgu przy Alpenstraße, a sukces ekonomiczny tego przedsięwzięcia wpłynął na decyzję otwarcia kolejnych lokalizacji. Tak powstała cała sieć salonów samochodowych, która do dnia dzisiejszego należy do rodziny Porsche oraz Piëch. Firma bardzo szybko przekształciła się w koncern z największymi udziałami na rynku samochodowym.

Nasi partnerzy

Kontynent: Europa, kraj: Austria, miasto: Salzburg. U podnóża Alp swą siedzibę ma koncern Porsche Holding – właściciel największej w Europie sieci dealerskiej samochodów. To do niego należy Porsche Inter Auto (PIA). Firma swoją działalność prowadzi w 20 krajach Europy, a także w Ameryce Południowej i Chinach. Wysoka jakość oferowanych usług znajduje swe odzwierciedlenie w liczbach. Co roku liczba salonów samochodowych należących do koncernu rośnie, a wraz z nimi ich standardy. Niosą one ze sobą wiele powodów do dumy: wykwalifikowany personel, wysoki poziom obsługi klienta, a także reprezentacyjną architekturę i wystrój budynków

PIA w Europie

Upadek Muru Berlińskiego otworzył przed koncernem nowe możliwości. Pojawiły się szerokie perspektywy rozwoju holdingu poza granicami kraju, co zaowocowało inwestycjami w rynki Europy Wschodniej, Niemiec i Włoch. W bardzo szybkim tempie powstały pierwsze zagraniczne salony samochodowe PIA, a obecnie Porsche Inter Auto swe oddziały posiada w Austrii, Albanii, Chorwacji, Czechach, Macedonii, Niemczech, Rumunii, Serbii, Słowenii, na Słowacji, Węgrzech, we Włoszech oraz w Polsce. Aktualnie PIA to największy dealer samochodowy w Europie, a jego rozwój w różnych zakątkach świata nadal trwa!

PIA w Polsce

Z końcem 2012 roku koncern zainwestował w rynek polski. PIA przejęło aż 15 salonów samochodowych znajdujących się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu i Tychach. W salonach Porsche Inter Auto Polska kupić można samochody znanych i cenionych marek: Audi, Skoda, Bentley, Porsche, Lamborghini, Volkswagen oraz Samochody Użytkowe Volkswagen. PIA Polska to nie tylko salony samochodowe, to także wysokiej jakości usługi serwisowe i finansowe, sprzedaż akcesoriów wszystkich wymienionych wyżej marek oraz samochodów używanych.
Firma stawia na intensywny rozwój i najwyższą jakość usług. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w 2016 roku otwarto największy wówczas salon Audi w Polsce – Porsche Poznań Franowo, połączony z kompleksem serwisowym i centrum napraw nadwozi.
Rok 2017 jest kolejnym, niezwykłym rokiem w realizacji strategii dostarczania towarów i usług najwyższej jakości. Aby zapewnić klientom jak najlepszą dostępność salonów, przejęto salon Volkswagena w Tarnowie.
Jednak największą dumą i perłą w koronie firmy jest oddany w listopadzie 2017 roku kompleks salonów zlokalizowany w Warszawie przy lotnisku Okęcie. Porsche Warszawa Okęcie to niezwykłe architektonicznie dzieło, składające się z trzech salonów: Porsche, Audi i Volkswagen.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (17)