Dane kontaktowe

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

al. Krasińskiego 11a
31-111 Kraków
małopolskie, Polska
Telefon: +48 12 422 70 44
Fax: +48 12 422 01 74
[email protected]

pwm.com.pl

NIP: 6762502246

Gramy czysto od 75 lat

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest instytucją kultury od 75 lat specjalizującą się w wydawaniu materiałów nutowych oraz książek z zakresu muzyki klasycznej, jazzu i muzyki filmowej. 

Szeroka oferta wydawnicza Oficyny obejmuje dzieła muzyki dawnej i współczesnej, repertuar polski i światowy, nuty przeznaczone dla amatorów i specjalistów, publikacje o charakterze pedagogicznym, naukowym i popularnym oraz obszerny katalog wydawnictw książkowych i leksykograficznych.

PWM to jedna z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, promująca wśród zagranicznych partnerów twórczość rodzimych kompozytorów, jest także przedstawicielem czołowych zagranicznych wydawców na terenie kraju. Odpowiadając na oczekiwania współczesnego odbiorcy PWM poszerzyło swoją działalność o nową markę fonograficzną – Anaklasis. Jako wydawca „Ruchu Muzycznego” Oficyna stwarza przestrzeń dla artystycznego dialogu i naukowej refleksji, wymiany myśli i kształtowania świadomości estetycznej.

PWM to nie tylko muzyka

PWM jest wydawcą utworów najważniejszych polskich kompozytorów. W katalogu Oficyny znajdują się dzieła takich twórców, jak Witold Lutosławski, Karol Szymanowski, Wojciech Kilar, Henryk Mikołaj Górecki, Grażyna Bacewicz, Aleksander Nowak, Paweł Mykietyn czy Agata Zubel – ale nie tylko.

PWM zajmuje się także wydawaniem publikacji o charakterze edukacyjnym i popularnonaukowym, organizacją koncertów, spotkań autorskich, szkoleń, warsztatów dla melomanów i zajęć edukacyjnych dla najmłodszych, produkcją materiałów wideo (tutoriale, reportaże, nagrania), a od 2019 r. prowadzi także działalnością fonograficzną. Nadrzędną misją PWM jest gromadzenie, utrwalanie i upowszechnianie polskiego i światowego dziedzictwa muzycznego.

Trzon Oddziału Warszawskiego PWM stanowi Dział Zbiorów Nutowych, który zajmuje się odpłatnym udostępnianiem partytur, wyciągów fortepianowych, głosów orkiestrowych, chóralnych oraz librett polskich i zagranicznych utworów na potrzeby wykonawcze instytucji muzycznych.

Nasi pracownicy

Pracowników Wydawnictwa cechuje rzetelność w wykonywaniu pracy, kreatywność, dbałość o każdy detal, umiejętność sprawnego zarządzania projektami, a także zaangażowanie i chęć rozwoju zawodowego. 

Do zespołu PWM powinni dołączyć kandydaci, którzy lubią wyzwania, chcą poszerzać wiedzę w dziedzinie szeroko pojętej kultury i rozwijać swoje kompetencje poprzez dążenie do perfekcji w swojej dziedzinie.

Dołącz do nas!

Oferujemy możliwość pracy w zespole ludzi pełnych pasji, miłośników muzyki z bogatym doświadczeniem pracy w kulturze. Proponujemy pracę w cenionej na rynku instytucji kultury. Dajemy szansę poznania „od podszewki” procesu wydawniczego, perspektywę ciekawej i rozwijającej współpracy z największymi nazwiskami polskiej i światowej sceny muzyki poważnej. Umożliwiamy realizację projektów wydawniczych i kulturalnych na międzynarodową skalę podczas twórczej pracy samodzielnej i zespołowej.

Oferujemy możliwość awansu zawodowego oraz szereg dodatkowych "bonusów" dla naszych pracowników, takich jak możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia na życie, kart multisport, szerokiego pakietu wsparcia w ramach ZFŚS (w tym dofinansowanie "wczasów pod gruszą") czy dostęp do najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce i na świecie. 

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (1)