Dane kontaktowe

Polkomtel Sp. z o.o.

Konstruktorska 4
02-673 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: 22 426 87 70
[email protected]

www.plus.pl/praca

NIP: 5271037727

Polkomtel czyli Plus

Polkomtel Sp. z o.o. to wiodący operator telekomunikacyjny w Polsce, świadczący od 1996 r. usługi pod marką Plus. Jest liderem technologii LTE korzystającym z najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych w rozwijaniu usług dla swoich klientów. Jest częścią Grupy Cyfrowy Polsat, największej grupy medialno-telekomunikacyjnej w Polsce posiadającej ponad 5,8 mln klientów kontraktowych i dostarczającej swoim klientom ponad 16,2 mln usług telefonii komórkowej, płatnej telewizji i dostępu do Internetu.

Nasza działalność

Plus, jako pierwszy operator w Polsce, wspólnie z Cyfrowym Polsatem wprowadził komercyjne usługi dostępu do Internetu w technologii LTE oferując prędkość 150 Mb/s. Również jako pierwszy operator w Polsce uruchomił wspólnie z Cyfrowym Polsatem sieć pozwalającą na przesyłanie danych z prędkością 300 Mb/s w technologii LTE-Advanced, dzięki połączeniu pasm w dwóch częstotliwościach 1800 MHz i 2600 MHz. Dziś koncentruje się głównie na upowszechnianiu mobilnego dostępu do internetu, w tym najnowocześniejszej technologii LTE, której jest liderem. Dzięki takim technologiom jak HSPA/ HSPA+, CDMA czy też starszym technologiom 2G i 3G prawie 100% ludności Polski posiada dostęp do Internetu, nie tylko w największych miastach, ale także na obszarach mniej zurbanizowanych. W zasięgu LTE jest 99% mieszkańców Polski, a Internet LTE Plus Advanced obejmuje ponad 40% populacji kraju.

Pozostałe projekty

Polkomtel wspiera również ważne projekty związane z bezpieczeństwem, sportem i edukacją. We współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (GOPR), Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (TOPR) i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (WOPR) stworzono Zintegrowany System Bezpieczeństwa, którego istotnymi elementami są numery ratunkowe nad wodą 601 100 100 i w górach 601 100 300. Jako wieloletni generalny sponsor polskiej siatkówki, dbający zarówno o poziom wyszkolenia zawodników, jak i o perfekcyjną organizację rozgrywek, Plus przyczynił się do ogromnej popularyzacji tej dyscypliny sportu w Polsce.

NAGRODY

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy laureatami licznych nagród i wyróżnień, m.in. Solidny Pracodawca, TopEmployers, Universum Top100 Ideal Employer Students Survey.

Ostatnie wpisy dla Polkomtel Sp. z o.o.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (40)