Dane kontaktowe

Polaris Poland Sp. z o.o.

Ul. Wspólna 12
45-837 Opole
opolskie, Polska

NIP: 5252541287

Polaris – Poznaj Nas!

Chcielibyście dowiedzieć się więcej o opolskim zakładzie Polaris?

W naszej fabryce w Opolu, która powstała w 2014 roku, produkujemy innowacyjne pojazdy terenowe oraz motocykle. Codziennie, z naszych linii produkcyjnych zjeżdża ok. 100 gotowych pojazdów typu all terrain vehicle (SPOTSMAN, SCRAMBLER), side-by-side (RAZOR, RANGER, GENERAL) oraz legendarne motocykle marki INDIAN. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników pojazdów i fanów powersports, dbamy o ich wysoką jakość od fazy projektowania, aż do gotowego produktu który trafia w ich ręce. Stawiamy na bezpieczeństwo, jakość i komunikację, tworząc profesjonalne i przyjazne środowisko pracy. Obecnie zatrudniamy łącznie ponad 400 pracowników a liczba ta stale rośnie.

Rozpoczynając naszą działalność w 2014 roku,  nie spodziewaliśmy się, że w roku 2020 będziemy produkować aż 85 różnych modeli pojazdów i motocykli przeznaczonych na rynki Europy, Środkowego Wschodu, Afryki i Australii. Nasz zakład, liczący ponad 32 000 m2 powierzchni, jest pierwszym i jak dotąd jedynym zakładem Polaris zlokalizowanym poza Ameryką Północną. Na miejscu prowadzimy szeroko zakrojone badania rozwojowe i prace projektowe, pozwalające dostosować pojazdy do potrzeb naszych lokalnych odbiorców. Badania i testy przeprowadzamy na naszym własnym, 2,5 kilometrowym torze testowym.

Od początku 2019 roku w fabryce montowane są również motocykle marki Indian. Ta najstarsza amerykańska marka motocyklowa, powstała w 1901 roku, od 2011 roku wchodzi w skład grupy Polaris. Obecnie w Opolu produkujemy mniejsze modele z oferty Indiana – motocykl typu cruiser – Scout oraz motocykl sportowy FTR 1200, które trafiają głównie na rynek europejski.

W perspektywie najbliższego czasu możliwe jest rozszerzenie produkcji o kolejne modele motocykli typu heavyweight.

Główna siedziba grupy Polaris znajduje się w miejscowości Medina w stanie Minnesota, USA, ale fabryki oraz biura Polaris znajdują się na całym świecie. Historia marki Polaris sięga roku 1954 kiedy to założycieli firmy stworzyli pierwszy skuter śnieżny a później zajęli się jego produkcją na skalę przemysłową. Przełomowy był dla nas rok 1985, w którym zaprezentowaliśmy nasz pierwszy pojazd typu quad (ATV), był to jednocześnie pierwszy pojazd tego typu wyprodukowany w USA. Od tego czasu, stale udoskonalamy nasze produkty, czyniąc z nich liderów w swoich klasach.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (12)