Dane kontaktowe

PLASTIC OMNIUM Auto Inergy Poland Sp. z o.o.

ul. Budowlana 28
20-469 Lublin
lubelskie, Polska
Telefon: 81 44 50 600
[email protected]

www.plasticomnium.com

O FIRMIE

Zakład Plastic Omnium Auto Inergy Poland w Lublinie jest częścią międzynarodowego koncernu Plastic Omnium. Zajmujemy się produkcją systemów paliwowych oraz systemów SCR (selective catalictic reduction)  i modułów ADM związanych z kontrolą emisji zanieczyszczeń dla kluczowych koncernów motoryzacyjnych takich jak Volkswagen Group, General Motors, PSA, RSA, Ford czy Chrysler. W Lublinie zlokalizowane jest również biuro konstrukcyjne, zajmujące się projektowaniem naszych wyrobów, a także dział konstrukcji maszyn przemysłowych i oprzyrządowania specjalnego.

Lubelski zakład Plastic Omnium powstał w 1999 roku. Dynamiczny rozwój od 2012 roku zarówno produkcji jak i struktur spowodował, że jest to obecnie jeden z największych zakładów w Grupie zatrudniający ponad 500 pracowników.

ACT for ALL – prowadzimy biznes odpowiedzialnie

Jesteśmy firmą, której bliska jest idea odpowiedzialnego biznesu. Bezpieczeństwo, równe szanse i perspektywy rozwoju: troska o ludzi, ich zdrowie i warunki pracy to priorytety Plastic Omnium. Angażujemy się również w rozwój i wsparcie lokalnej społeczności. Cyklicznie organizujemy zbiórki żywności, odzieży, zabawek czy środków sanitarnych dla najbardziej potrzebujących.

Inicjujemy akcje proekologiczne. Sprzątamy lasy, sadzimy drzewa, a na terenie zakładu mamy kwietną łąkę i hotel dla dzikich pszczół. Co roku organizujemy Tydzień bez Samochodu., promując alternatywne formy transportu.  Całkowicie wyeliminowaliśmy także jednorazowe sztućce, kubki plastikowe i butelkowaną wodę na terenie naszego zakładu. A to tylko klika przykładów troski naszych pracowników o dobro naszej planety.

Aktywnie promujemy rolę kobiet w przemyśle. Ponad 26% wszystkich naszych pracowników to kobiety.

Nasze inicjatywy CSR rokrocznie podsumowujemy podczas organizowanego we wszystkich zakładach Plastic Omnium Światowego Dnia ACT for ALLTM.