Dane kontaktowe

Pierre Fabre Médicament Polska Sp. z o.o.

ul. Belwederska 20/22
00-762 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 22 559 63 00

NIP: 5213108066

Poznaj nas

„Troska o człowieka jako całość”

Pierre Fabre Laboratories jest niezależną francuską firmą farmaceutyczną, utworzoną na początku lat 50-tych przez Pierre’a Fabre’a (1926 – 2013) – farmaceutę, botanika i wizjonera, którego głównym celem było dążenie do zapewnienia pełnej odpowiedzi na potrzeby terapeutyczne i dobre samopoczucie pacjentów, od zdrowia po piękno.

W tym celu firma od początku rozpoczęcia działalności aż do chwili obecnej nieustannie projektuje i opracowuje innowacyjne rozwiązania dla pacjentów i konsumentów.

Osiągamy to poprzez partnerską współpracę ze specjalistami opieki zdrowotnej, oraz z publicznymi i prywatnymi laboratoriami badawczymi w celu opracowania leków jutra. Czerpiemy nieustające inspiracje z natury i świata roślin, przekonani iż jest to doskonałe źródło dobrodziejstw dla zdrowia i urody, jednocześnie umieszczając etykę branży farmaceutycznej w samym sercu naszej działalności.

Ta filozofia przekłada się na szeroką gamę produktów w kilku obszarach działania: leki na receptę, leki bez recepty, kosmetyki a także artykuły do higieny jamy ustnej.

Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o.o.

Produkty farmaceutyczne

  • Onkologia
  • Produkty etyczne (ortopedia, ginekologia, interna)

Opieka zdrowotna

  • Produkty lecznicze i wyroby medyczne bez recepty (pediatria)
  • Produkty do higieny i pielęgnacji jamy ustnej (Elgydium, Eludril, Elugel)

Pierre Fabre na świecie

Pierre Fabre w Polsce…

… jest reprezentowane przez dwie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością: Pierre Fabre Médicament Polska oraz Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska.

Pierre Fabre Médicament Polska powstał w 1994r. w miejsce lokalnego oddziału szwajcarskiej firmy Robapharm, przejętej przez Pierre Fabre w 1989r., wraz z jej flagowymi produktami stosowanymi w ginekologii i reumatologii.

W 1996r., spółka Pierre Fabre Médicament Polska wprowadziła na rynek kolejne produkty, tym razem stosowane w urologii, pediatrii i onkologii, tworząc tym samym dwie jednostki organizacyjne: Onkologię i General Line.

Chcąc kompleksowo zaspokoić potrzeby pacjentów, w kolejnych latach sukcesywnie rozszerzaliśmy nasze portfolio o produkty lecznicze (ortopedia, pediatria), a także artykuły stosowane w higienie i pielęgnacji jamy ustnej: płyn do płukania jamy ustnej Eludril, pasty do zębów Elgydium, czy Elugel.

Obecna struktura firmy Pierre Fabre Médicament Polska składa się z trzech jednostek organizacyjnych (Onkologia, General Line, Oral Care), zatrudniając blisko 170 pracowników, w tym około 110 przedstawicieli na terenie całej Polski.

General Line stabilnie rozwija produkty stosowane w pediatrii, ginekologii, ortopedii, reumatologii, chirurgii naczyniowej, laryngologii i internie, odnotowując silną ewolucję każdego roku.

W dziedzinie Onkologii, Pierre Fabre Médicament Polska uzyskał silną pozycję wśród lekarzy onkologów zajmujących się  terapią raka piersi i raka płuca.

Mimo szerokiego portfolio produktów dostępnych na receptę firma Pierre Fabre Médicament Polska pracuje nad budowaniem silnej pozycji wśród pracowników służby zdrowia (jak farmaceuci, pielęgniarki i położne) i pacjentów, oferując leki  bez recepty mogące mieć zastosowanie w codziennej opiece zdrowotnej.

Dzięki tak bogatej ofercie produktowej, Polska jest bardzo ważnym punktem na mapie całego Pierre Fabre Médicament z siedzibą we Francji.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (5)