Dane kontaktowe

Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o.

Belwederska 20/22
00-762 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 22 559 63 00

„Troska o człowieka jako całość”

Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique jest niezależną francuską firmą farmaceutyczną, utworzoną na początku lat 50-tych przez Pierre’a Fabre’a (1926 – 2013) – farmaceutę, botanika i wizjonera, który na długo przed innymi zrozumiał, że zdrowie oraz dobra kondycja skóry i włosów ma ogromny wpływ na poczucie szczęścia każdego z nas, oraz na nasze relacje z innymi ludźmi.

Dlatego od samego początku firma realizuje nowatorską koncepcję produktów dermokosmetycznych, łącząc wiedzę z zakresu dermatologii i farmacji z wiedzą o naturalnych metodach produkcji a także składnikach roślinnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu można pokusić się o stwierdzenie, że firma Pierre Fabre osiągnęła mistrzostwo w tworzeniu wysokiej jakości preparatów galenowych łączących zdobycze najnowszych technologii z naturalnym pochodzeniem składników.

W naszym portfolio znajduje się szeroka gama uzupełniających się marek:

Eau Thermale Avène, A-Derma, Ducray, Elanycl, Galénic, Klorane, René Furterer a także Pierre Fabre Dermatologie zajmująca się dermatologicznymi produktami leczniczymi.

Nasze marki

Pierre Fabre na świecie

Pierre Fabre w Polsce…

… jest reprezentowane przez dwie spółki: Pierre Fabre Médicament Polska oraz Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska.

Polski oddział Pierre Fabre Dermo - Cosmetique powstał w 2000 roku wraz z pojawieniem się marek Eau Thermale Avène i Ducray na polskim rynku aptecznym. W kolejnych latach rynek farmaceutyczny uzupełniły marki: A-Derma, Klorane, Galénic, Elancyl, Rene Furterer, a także dermatologiczne produkty lecznicze od Pierre Fabre Dermatologie.  

Oddział Pierre Fabre Dermo - Cosmetique Polska zatrudnia obecnie około 100 pracowników wspieranych przez 30 zewnętrznych dermokonsultantów kosmetycznych. Dzięki swoim 7 markom kosmetycznym i produktom leczniczym oddział osiągnął w 2015 roku rekordowe obroty w wysokość 12,2 mln euro, co stanowi wzrost o 20% w stosunku do roku poprzedniego.

Eau Thermale Avène jest marką dedykowaną skórze szczególnie wrażliwej, stworzoną na bazie wody termalnej Avène, której kojące i łagodzące właściwości zostały udowodnione w licznych badaniach naukowych.

Ducray cieszy się ogromnych zaufaniem wśród pracowników służby zdrowia oraz konsumentów w aspekcie wspomagania stanu zdrowia w przypadku dermatologicznych zaburzeń skóry i włosów.

Markę A-derma tworzą produkty pochodzenia roślinnego, których celem jest zachowanie równowagi delikatnej skóry, wymagającej szczególnej opieki.

Klorane zapewnia zdrowie i urodę włosów, a dzięki starannie wyselekcjonowanym gatunkom roślin z całego świata, produkty tej marki są dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Galénic to ekskluzywna marka kosmetyków, które są kombinacją wyjątkowych i wysoce skutecznych składników aktywnych i precyzji farmaceutycznej.

Elancyl troszczy się o ciała kobiet każdego dnia i na każdym etapie ich życia, a także oferuje spersonalizowane rytuały pielęgnacyjne.

Rene Furterer zapewnia piękno włosów. Bazując w 100% na naturalnych olejkach eterycznych i ekstraktach roślinnych, które zostały starannie dobrane ze względu na ich szczególne walory, produkty marki Rene Furterer oferują pielęgnację, która jest szybka, widoczna i długotrwała.

Pierre Fabre Dermatologie zajmuje się czterema obszarami terapeutycznymi: onko-dermatologią, dermatologią pediatryczną, dermatologią dorosłych oraz rzadkimi chorobami skóry.