Dane kontaktowe

Pearson IOKI Sp z o.o.

ul. Dąbrowskiego 77 A
60-529 Poznań
wielkopolskie, Polska
Telefon: +48 61 668 67 81
[email protected]

ioki.pl

NIP: 7811763698

Kim jesteśmy?

Pearson w Poznaniu to ponad 170 osób, które na Jeżycach, w Nobel Tower kształtują przyszłość edukacji na świecie. Od ponad 5 lat jesteśmy częścią grupy Pearson – globalnej organizacji z ponad 200-letnią historią. To w jej ramach współpracujemy na co dzień z siedmioma lokalizacjami na trzech kontynentach, aby dostarczać cyfrowe rozwiązania dla branży edukacyjnej.

W naszym zespole pracują przede wszystkim specjaliści z branży IT (ok. 100 osób), a także eksperci z biegłą znajomością języka angielskiego, którzy wspierają tworzenie treści platform oraz obsługę ich użytkowników. Są wśród nas również znawcy dziedziny Big Data, którzy dbają o rozwój i użyteczność produktów w oparciu o wielowymiarową analizę danych.

Czym się zajmujemy?

Nasza codzienność to rozwijanie platform e-learningowych o globalnym zasięgu. Jedna z nich, MyEnglishLab wspomaga naukę języka angielskiego milionów użytkowników. To produkt z którego jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ korzystają z niego uczniowie i nauczyciele już w ponad 170 krajach.

Ponadto pracujemy nad platformą Pearson English Portal  – to z kolei interaktywne rozwiązanie wsparte bogatą warstwą graficzną, szczególnie atrakcyjne dla najmłodszych uczniów.

Na co dzień budujemy nie tylko ciekawe produkty, ale także mocne zespoły scrumowe i świetną atmosferę pracy i właśnie w tym celu nieustannie poszukujemy najlepszych.

Always learning

To motto, które towarzyszy nam w pracy każdego dnia. Stawiamy na rozwój:

  • uczestniczymy w szkoleniach oraz konferencjach w Polsce i za granicą, a także sami bywamy prelegentami;
  • dzielimy się wiedzą m.in. jako lektorzy studiów podyplomowych lub mentorzy wspierający studentów w pisaniu prac dyplomowych;  współpracujemy stale m.in. z Wydziałem Matematyki i Informatyki UAMu oraz organizacją studencką IAESTE;
  • doceniamy wolontariat, dlatego na jego rzecz możemy uzyskać do 3 dni płatnego urlopu rocznie;
  • cieszymy się nielimitowanym dostępem do różnorodnych, światowych zasobów wiedzy (takich jak pluralsight.com, lynda.com, online SafariBooks etc.);
  • język angielski szlifujemy nie tylko w codziennej pracy z kolegami i koleżankami z zagranicy, ale dla chętnych także poprzez kurs organizowany w siedzibie firmy,
  • prowadzimy dedykowane studentom kierunków informatycznych i anglistyki programy stażowe: Data Science, Make IT oraz BeContent - Digital English Content Academy, podczas których organizujemy dla nich szkolenia i realizujemy się jako mentorzy.