Dane kontaktowe

PANDORA Jewelry CEE Sp. z o.o.

Domaniewska 28
02-672 Warszawa

NIP: 5222915323

Odpowiedzialny biznes

Zrównoważony rozwój i praktyki odpowiedzialnego biznesu od samego początku były integralną częścią naszej działalności. Wierzymy, że najwyższa jakość biżuterii, doskonałe wyniki biznesowe i wysokie standardy etyczne nie muszą się wykluczać – dlatego tworzymy naszą biżuterię z poszanowaniem ludzi, zasobów i środowiska.

Czy wiesz, że do 2025 roku będziemy wytwarzać nasze produkty ze złota i srebra w całości pochodzących z recyklingu?

Złoto i srebro można nieskończenie wiele razy poddawać recyklingowi bez szkody dla ich jakości. Wykorzystujemy te właściwości podczas produkcji biżuterii, aby w trosce o przyszłość nie obciążać środowiska. W 2019 roku aż 71% złota i srebra w naszych produktach pochodziła z recyklingu, a jak wiesz nasz cel na 2025 robi jeszcze większe wrażenie. Jesteśmy z tego dumni i dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z innymi ciekawymi inicjatywami jakie realizujemy, by dbać o środowisko i społeczności.

Środowisko pracy i społeczność

Pandora hołduje zasadom równości, zwraca szczególną uwagę na prawa dzieci oraz prawa pracowników, nie dyskryminuje różnorodności. Dlatego dokładnie sprawdzamy i monitorujemy naszych wszystkich partnerów, pozyskując kluczowe surowce od certyfikowanych, odpowiedzialnych dostawców.

Nasze własne fabryki w Tajlandii zapewniają bezpieczne i zdrowe warunki pracy ponad 11 000 pracowników. Zakłady te mają znaczący – i pozytywny – wpływ na rozwój lokalnych społeczności. Personelowi naszych zakładów zapewniamy między innymi dostęp do zdrowych, przystępnych cenowo posiłków, szkoły rodzenia, kompleksowych szkoleń wspierających rozwój zawodowy i osobisty, a także bezpłatnego transportu autobusowego do i z pracy.

W 2019 roku Pandora połączyła siły z organizacją UNICEF, aby edukować i wspierać dzieci oraz nastolatki – a w szczególności dziewczęta. Dzięki sprzedaży biżuterii oraz innym inicjatywom Pandora wspiera finansowo programy UNICEF na rzecz dostępu do edukacji, równości płci, świadomości praw człowieka i pracownika, zdobywania nowych umiejętności i zaangażowania obywatelskiego.

Klimat i środowisko

Wykorzystywanie przez nas materiałów z recyklingu wpływa na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, zmniejszenie zużycia wody, a dodatkowo minimalizuje nasz wpływ na środowisko naturalne, ponieważ ograniczamy wydobycie nowego kruszcu. By jeszcze bardziej wzmocnić nasze działania w obszarze zrównoważonego rozwoju planujemy osiągnąć neutralność węglową do 2025 roku.

Nasze zakłady produkcyjne w Tajlandii są jednymi z najnowocześniejszych i najbardziej „zielonych” w branży. Świadczy o tym fakt, że 88% naszych odpadów produkcyjnych poddawanych jest recyklingowi. Postrzegamy odpady jako zasoby, które można ponownie wykorzystać lub udostępnić innym branżom.

Także nasze sklepy projektowane są tak, by miały minimalny wpływ na środowisko. Dzięki zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia salony Pandory zużywają 50% mniej prądu niż typowe butiki. 100% papierowych torebek i opakowań używanych w naszych sklepach jest produkowanych z drewna ze zrównoważonych upraw leśnych. Wszystkie nasze papierowe torebki mają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council).

To tylko wybrana część naszych inicjatyw w obszarze zrównoważonego rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym najnowszym Raportem Sustainability (https://viewer.ipaper.io/pandora/sustainability-report/sustainability-report/?page=1#/).