Dane kontaktowe

Optima Logistics Group S.A.

Mickiewicza 36A
01-616 Warszawa
mazowieckie, Polska

NIP: 7010157936

„Udział w 3-miesięcznych praktykach w dziale personalnym pozwolił mi zapoznać się z procesem przeprowadzania rekrutacji i rozwinąć umiejętności miękkie. Już w trakcie pierwszych dni asystowałam w tworzeniu ogłoszeń o pracę, selekcjonowałam CV, a także uczestniczyłam w rozmowach rekrutacyjnych. Ilość zadań zwiększała się w miarę, jak nabywałam doświadczenia, co pozwoliło mi wdrożyć się w obowiązki bez nadmiernego stresu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze mogłam liczyć na pomoc i wsparcie reszty zespołu. Dużym atutem tej firmy jest przyjazna atmosfera- współpracownicy są pomocni i dbają by praktykant jak najszybciej zaaklimatyzował się w zespole. Praktyki w Optimie dają realne możliwości rozwoju - obecnie nie jestem już praktykantką, ale Młodszym Specjalistą ds. Rekrutacji i Projektów HR 😊”

Asia, 24 lata, Dział Personalny

 

„Podejmując praktyki w dziale marketingu nie miałem zbyt dużego doświadczenia, mimo to wszystkie powierzane obowiązki próbowałem wykonywać z najwyższą starannością. Z czasem byłem wdrażany w coraz ciekawsze i bardziej wymagające projekty, które przekładały się na rozwój moich zdolności. Na początku swojej przygody z marketingiem zajmowałem się dystrybucją materiałów firmowych, przygotowaniem raportów oraz zestawień wyników nowych pracowników a także tworzeniem treści do wewnętrznych czasopism. Moim pierwszym największym projektem było zorganizowanie Akcji Krwiodawstwa w firmie. Dzięki świetnej atmosferze i pomocy ze strony przełożonego i zespołu bardzo szybko odnalazłem swoje miejsce w pracy. Wielkim atutem było także uczestnictwo we wszystkich ważnych spotkaniach wpływających na rozwój firmy. Miłym zaskoczeniem była też szybka możliwość awansu, dzięki której z praktykanta, po 2 miesiącach stałem się Młodszym Specjalistą ds. Marketingu a teraz nawet już Specjalistą. Optima dała mi również możliwość rozwoju w kierunku grafiki użytkowej przez wykupienie niezbędnego oprogramowania i sprzętu. Teraz mogę z radością tworzyć identyfikację wizualną firmy. Gdybym miał wrócić do momentu wybierania oferty praktyk to bez zastanowienia ponownie postawiłbym na Optimę! 😊”

Konrad, 23 lata, Dział Marketingu

 

Artur odbywał 3-miesięczne praktyki w Optimie w 2015 roku. Po upływie zaledwie roku był już naszym najmłodszym Team Leaderem. Opowiada o tym, jak udało mu się awansować w tak krótkim czasie.

„Od początku praktyk wykonywałem obowiązki zbliżone do zadań spedytorów. Po trzech miesiącach sam zostałem Młodszym Spedytorem. We wszystkim, co robiłem przede wszystkim byłem cierpliwy. Nie poddawałem się, kiedy coś nie wychodziło. Dzwoniłem, analizowałem wyniki sprzed roku. Nie udałoby się wypracować dobrego wyniku bez wsparcia merytorycznego Managera i bardzo dobrej atmosfery w zespole. W czasie pracy czuć motywującą, zdrową rywalizację. Zdrową, bo nigdy nie zabrakło mi pomocy ze strony kolegów. W pracy spedytora liczy się według mnie przede wszystkim duża wytrwałość i czujność. Im więcej aktywności, tym lepszy efekt.”

Artur, 22 lata, Dział Spedycji

 

Brzmi ciekawie? Jeżeli jesteś zainteresowany odbyciem praktyk lub pracą w Optimie, zgłoś się do nas! Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: [email protected]