Dane kontaktowe

NSG Group

Portowa 24
27-600 Sandomierz
świętokrzyskie, Polska

www.pilkington.com/pl-pl/pl

NIP: 8641393724

Zaangażowanie

NSG Group w Polsce od lat aktywnie angażuje się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez wspieranie inicjatyw społecznych, edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych. Wszystkie krajowe spółki Pilkington współpracują również ze szkołami i uczelniami wyższymi poprzez organizację praktyk, staży czy warsztatów. Nasze długofalowe projekty edukacyjne na rzecz bezpieczeństwa i energooszczędnego budownictwa zostały wyróżnione w raporcie  Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce” i uznane wzorcowymi przykładami działań społecznie odpowiedzialnych realizowanych w Polsce.

Angażujemy się w lokalne akcje, chętnie wspieramy inicjatywy, inspirujemy do działania. Każdego roku w NSG Group w Polsce odbywa się Miesiąc Zaangażowania Społecznego, w ramach którego pracownicy zgłaszają swoje pomysły na działania wolontaryjne, konsekwentnie realizowane. NSG Group w Polsce jest znane z działań takich jak warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży „Szklany Ekran Pilkingtona" organizowane w ramach Festiwalu Filmów NieZwykłych w Sandomierzu, a także imprezę kulturalną „Satyrblues” i „Barbórkową Dramę Teatralną” w Tarnobrzegu, czy Festiwal muzyki kameralnej i organowej „Margaritae Baroci" w Nowej Dębie, wsparcie lokalnych sportowców z Sandomierza i Tarnobrzega, Charytatywny Bieg Szklarski, współpraca z DKMS oraz Fundacją Ronalda McDonalda, czy Olimpiada NSG Group.

Dbamy o środowisko

Przyjęta przez Spółki polityka społecznej odpowiedzialności, stanowi zobowiązanie do podejmowania działań na rzecz społeczeństwa i czystszego środowiska. Odpowiedzialność wobec klientów, współpracowników, inwestorów, pracowników i lokalnych społeczności łączymy z troską o naturę.

Standardy odpowiedzialnego biznesu są integralną częścią działalności NSG Group. Produkty Grupy mają wpływ na poziom życia, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie użytkowników, ale także istotnie przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego, poprzez zwiększanie oszczędności energii.

Opracowywanie nowych produktów, które wnoszą pozytywny wkład w redukcję emisji CO2 jest kluczowym elementem zaangażowania Grupy NSG w odpowiedzialny biznes i uwzględnianie potrzeb środowiskowych.

Szkło odgrywa ważną rolę w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych i zmniejszeniu ich wpływu na zmiany klimatu. Chcemy być światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych wysokoefektywnych produktów ze szkła i systemów przeszkleń, przyczyniających się do oszczędności i generowania energii, pracując bezpiecznie i zgodnie z zasadami etyki.

Budujemy trwałe relacje

Należące do NSG Group spółki Pilkington Polska, Pilkington Automotive Poland i Pilkington IGP, dbają o dobre relacje ze społecznościami lokalnymi i podejmują wiele działań na rzecz najbliższego otoczenia. Realizujemy projekty, takie jak wspieranie lokalnych drużyn sportowych, wydarzeń kulturalnych, czy organizowanie badań profilaktycznych. Dbamy o dobre relacje z sąsiadami, wspieramy rozwój mieszkańców i inicjatywy społeczne. Zależy nam, by osoby mieszkające w najbliższym otoczeniu zakładów, odczuwały korzyści z naszej obecności w regionie.

Dbamy o bezpieczeństwo

NSG Group w Polsce prowadzi długofalowy program „Dzień Bezpieczeństwa”, którego celem jest podnoszenie świadomości pracowników w zakresie bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom przy pracy. Projekt realizowany jest z udziałem wszystkich pracowników firmy, mieszkańców najbliższego otoczenia zakładów, a także lokalnych instytucji (szkół, przedszkoli, itp.).

Wspieramy sport

NSG Group w Polsce od wielu lat wspiera działalność klubów i drużyn sportowych. Wśród wspieranych przez nas sportowców są również: Jacek Czech (pływanie), Karolina Kołeczek (lekkoatletyka), Wiktor Chabel (wioślarstwo).

W roku 2016 firma była partnerem jubileuszowego 25. Rajdu Rzeszowskiego, który zadebiutował jako runda Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) awansując do miana drugiej największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce, tuż za Rajdem Polski, rundą WRC.

Od lat wspieramy także Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego.

Od roku 2020 wspieramy ultramaraton kolarski Bałtyk-Bieszczady Tour.

Wspieramy młode talenty

Aby ułatwiać absolwentom szkół wejście na rynek pracy nawiązaliśmy współpracę z uczelniami wyższymi i szkołami z Regionu Sandomierskiego i Tarnobrzeskiego. Organizujemy zajęcia technologiczne w szkołach i na uczelniach, a także staże w naszych zakładach, dzięki którym uczniowie mogą skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką oraz poznać funkcjonowanie nowoczesnych zakładów.

Aby ułatwiać absolwentom szkół wejście na rynek pracy nawiązaliśmy współpracę z uczelniami wyższymi i szkołami z Regionu Sandomierskiego i Tarnobrzeskiego. Organizujemy zajęcia technologiczne w szkołach i na uczelniach, a także staże w naszych zakładach, dzięki którym uczniowie mogą skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką oraz poznać funkcjonowanie nowoczesnych zakładów.