Dane kontaktowe

Nokia Networks

Rodziny Hiszpańskich 8
02-685 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 71 777 40 01
[email protected]

www.nokiawroclaw.pl

NIP: 1132639219

ODDZIAŁY

NOKIA KRAKÓW

Bobrzyńskiego 46
30-348 Kraków
małopolskie, Polska
Telefon: +48 12 298 90 00
[email protected]

www.facebook.com/rdkrakow

NOKIA WARSZAWA

Domaniewska 39A
02-672 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 22 311 90 00

Poznaj Nas

Nokia to globalny lider, oferujący technologie łączące miliardy ludzi i urządzeń na całym świecie. Firma, wspierana innowacjami opracowywanymi przez cenione ośrodki badawczo-rozwojowe Nokia Bell Labs oraz Nokia Technologies, jest wiodącym dostawcą rozwiązań, będących  fundamentem współczesnego, połączonego świata.

Dostarczając najnowocześniejsze oprogramowanie, urządzenia i technologie dla każdego typu sieci Nokia zapewnia wyjątkowe możliwości wsparcia dostawcom usług, instytucjom rządowym oraz międzynarodowym firmom w oferowaniu nowatorskich rozwiązań z zakresu sieci 5G, usług w chmurze oraz internetu rzeczy (IoT).

W Polsce Nokia jest czołowym dostawcą infrastruktury i usług dla operatorów komórkowych. Zatrudniamy ponad 4200 osób: w Europejskim Centrum Oprogramowania i Inżynierii we Wrocławiu, Centrum R&D w Krakowie oraz w Warszawie, gdzie mieści się centrala, działy sprzedaży oraz serwisu.

NOKIA WE WROCŁAWIU

Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii we Wrocławiu powstało w 2000 roku, zatrudniając wówczas 10 pracowników. Od tej pory wiele się zmieniło. Dzisiaj jest to największa instytucja badawczo-rozwojowa w sektorze ICT w Polsce. W 2013 roku zatrudnialiśmy ponad 1800 pracowników, w 2016 jest nas już ponad 3000 i wciąż poszukujemy nowych specjalistów.


Wrocławskie centrum technologiczne Nokii pełni kluczową funkcję w strukturze całej korporacji, o czym świadczą liczby oraz ranga projektów prowadzonych we Wrocławiu. Jest jednym z trzech największych centrów technologicznych Nokii na świecie i jedną z dwóch jednostek firmy zajmujących się głównie rozwojem oprogramowania. Programiści z TC Wrocław uczestniczą zarówno w procesie wytwarzania produktów, jak i rozwoju technologii, począwszy od koncepcji aż po procesy wdrożenia. Są to projekty międzynarodowe, wymagające współpracy z oddziałami z najbardziej odległych zakątków świata.

NOKIA W KRAKOWIE

Centrum Badawczo-Rozwojowe Nokii w Krakowie działa od ponad 5 lat  i już na stałe wpisało się na mapę prężnie rozwijających się ośrodków w polskiej branży ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Obecnie zatrudniamy ponad 600 pracowników i wciąż poszukujemy zarówno studentów, jak i osoby z kilkuletnim doświadczeniem.

 

Nasi inżynierowie na co dzień zajmują się tworzeniem i testowaniem oprogramowania, które następnie wdrażają operatorzy mobilnych sieci z całego świata.To tutaj projektowane są i testowane nowe funkcjonalności dla sieci mobilnych LTE 4G, LTE-Advanced, Internet of Thing oraz 5G. Praca u nas daje możliwość udziału przy projektach, w których wykorzystywane są nowoczesne języki i techniki tworzenia oprogramowania: C++ 11, C++ 14, Python, CI, Scrum.

 

Współpracujemy z najlepszymi krakowskimi uczelniami, dzięki czemu nasi specjaliści m.in. prowadzą wykłady i laboratoria na Uniwersytecie Ekonomicznym, Jagiellońskim czy Akademii Górniczo-Hutniczej. W 2013 roku w ramach podpisanej umowy ramowej, powstało na AGH w pełni profesjonalne laboratorium LTE

Ostatnie wpisy dla Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (44)