Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

NOKIA WROCŁAW

Lotnicza 12
54-155 Wrocław
dolnośląskie, Polska
Telefon: +48 71 777 40 01
[email protected]

www.nokiawroclaw.pl

NIP: 1132639219

ODDZIAŁY

NOKIA KRAKÓW

Bobrzyńskiego 46
30-348 Kraków
małopolskie, Polska
Telefon: +48 12 298 90 00
[email protected]

www.facebook.com/rdkrakow

NOKIA WARSZAWA

Rodziny Hiszpańskich 8
02-685 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 22 311 90 00

NOKIA BYDGOSZCZ

Pilicka 6
85-776 Bydgoszcz
kujawsko-pomorskie, Polska
Telefon: +48 52 349 14 14
[email protected]

www.facebook.com/nokiabydgoszcz

Poznaj Nas

Nokia jest wiodącym dostawcą rozwiązań telekomunikacyjnych, stanowiących fundament współczesnego świata. Oferując nowoczesne i wydajne technologie łączy ze sobą miliardy ludzi i urządzeń.

Inżynierowie Nokii rozwijają kolejne generacje technologii telekomunikacyjnym, a dzięki bogatemu portfolio produktów, zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających partnerów biznesowych - od stworzenia infrastruktury dla sieci 5G i Internet of Things po nowe aplikacje wirtualnej rzeczywistości.

W Polsce Nokia jest czołowym dostawcą infrastruktury i usług dla operatorów komórkowych, swoje produkty rozwija w trzech centrach technologicznych zlokalizowanych we Wrocławiu, Krakowie oraz Bydgoszczy.

WROCŁAW

Wrocławskie Centrum R&D Nokii powstało w 2000 roku, zatrudniając wówczas 10 pracowników. Od tej pory wiele się zmieniło. Dzisiaj jest to największa instytucja badawczo-rozwojowa w sektorze ICT w Polsce.

Wrocław pełni kluczową funkcję w strukturze całej firmy, o czym świadczy ilość i ranga prowadzonych tutaj projektów. Oddział jest jednym z trzech największych centrów technologicznych Nokii na świecie i jedną z dwóch jednostek firmy zajmujących się przede wszystkim rozwojem oprogramowania.

Inżynierowie i programiści z 14 działów analizują nowe rynkowe trendy, tworzą i testują oprogramowanie, opracowują dokumentację techniczną, a także wdrażają i utrzymują produkty Nokii u klientów – operatorów sieci komórkowych.

Dołączenie do Nokii we Wrocławiu to możliwość pracy w Laboratorium, w którym na 6 000 m2 umieszczono najnowszej generacji sprzęt do testowania. To właśnie tutaj rozwija się, między innymi, najnowsze technologie dostępu szerokopasmowego.

Wyjątkowi ludzie, nowoczesne narzędzia oraz technologie wyznaczają potencjał wrocławskiego Centrum R&D Nokii.

Podejmij razem z nami wyzwanie i twórz oprogramowania dla systemów telekomunikacyjnych, z których korzysta, co czwarta osoba na świecie!

www.nokiawroclaw.pl

KRAKÓW

Centrum R&D Nokii w Krakowie działa od 2011 r. i już na stałe wpisało się w krajobraz prężnie rozwijających się ośrodków polskiej branży ICT. Obecnie zatrudniamy tu ponad 1100 pracowników i nieustannie poszukujemy inżynierów do zaangażowania się w nasze projekty inżynierów, zarówno doświadczonych, jak i tych na początku swojej kariery zawodowej.

Nasi inżynierowie, w ramach 6 działów, zajmują się na co dzień tworzeniem i testowaniem oprogramowania, które następnie wdrażane jest przez operatorów mobilnych sieci z całego świata. To tutaj, w unikalnym laboratorium, projektowane i testowane są m.in. nowe funkcjonalności w zakresie sieci mobilnych LTE 4G, LTE-Advanced i 5G oraz Internet of Things i CyberSecurity. 20 tys. urządzeń do testów zamkniętych w ponad 800 szafach telekomunikacyjnych o łącznej masie 177 ton naprawdę robi wrażenie! Wyzwania, przed jakimi stajemy, to także projektowanie najnowocześniejszych układów FPGA obsługujących wysoką przepustowość danych i szybkie interfejsy stosowane m. in. w technologii 5G.

Praca u nas daje możliwość udziału w ambitnych, komercyjnych projektach, w których wykorzystywane są nowoczesne języki programowania, jak C++ 11, C++ 14, C++ 17, Python i zwinne metodologie tworzenia oprogramowania: CI, Scrum.

Dzięki współpracy z najlepszymi uczelniami w regionie, nasi specjaliści mają okazję prowadzić różnorodne wykłady i laboratoria na Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Jagiellońskim czy Politechnice Śląskiej. W 2013 roku, w ramach podpisanej umowy ramowej, zbudowaliśmy na AGH w pełni profesjonalne laboratorium LTE.

Lepsza mobilność, inteligentne wykorzystanie energii, bezpieczeństwo w mieście czy wydajna służba zdrowia – to my kształtujemy przyszłość technologii, która zmienia ludzkie życie. Dołącz do jednego z krakowskich zespołów R&D w Nokii i twórz przełomowe rozwiązania razem z nami!

www.nokiakrakow.pl

BYDGOSZCZ

Historia Nokii w Bydgoszczy sięga 1927 roku, kiedy to Krzemień i Paszkę założyli jedną z pierwszych w Polsce firm telekomunikacyjnych. Firma przeszła od tego czasu wiele zmian technologicznych i strategicznych, a pod szyldem Nokii zaistniała w 2016 r.

Obecnie Nokia w Bydgoszczy, jako wiodący pracodawca miasta i regionu, zatrudnia ponad 1000 specjalistów w 5 działach, oraz posiada jedno z najnowocześniejszych wirtualnych laboratoriów w Polsce.

Nasi inżynierowe projektują i rozwijają nowoczesne aplikacje służące konfiguracji sieci, a także tworzą i testują rozwiązania do ich wdrażania, rozbudowy i modernizacji. Fabryka Industrial Competence Center, zajmuje się natomiast inżynierią i optymalizacją łańcucha dostaw, dzięki czemu tysiące naszych szaf telekomunikacyjnych dostarczane są na cały świat. Jesteśmy także liderem innowacji stałego dostępu do sieci, a nasze rozwiązania są stosowane w największych, najszybszych i najbardziej zaawansowanych stacjonarnych sieciach szerokopasmowych na świecie.

Specjaliści z Nokii wdrażają wiele inicjatyw mających na celu popularyzację sektora ITC wśród lokalnej społeczności.Na wyróżnienie zasługują programy skierowane do uczniów, studentów oraz nastawione na aktywizację kobiet w obszarze IT, takie jak: Nokia R&D Academy, Kobiety IT, warsztaty dla klas objętych patronatem Nokii w Liceum Ogólnokształcącym nr 8 oraz ‘Nokia Academic Partnership Program’ z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym.

www.nokiabydgoszcz.pl

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (773)