Dane kontaktowe

Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

Towarowa 6
43-100 Tychy
śląskie, Polska

kariera.nexteer.com

NIP: 6462101342

Lokalizacje:

Nexteer Automotive Poland sp. z o.o.

ul. Towarowa 6
43-100 Tychy
śląskie, Polska
Telefon: +48 32 218 56 00
Fax: +48 32 329 10 82
[email protected]

Oddział w Gliwicach

ul. Leonarda da Vinci 5
44-100 Gliwice
śląskie, Polska
Telefon: +48 32 779 56 00
Fax: +48 32 779 57 95
[email protected]

Oddział w Krakowie

ul. Jasnogórska 11
31-358 Kraków
małopolskiegliwice, Polska

KIM JESTEŚMY?

Nexteer Automotive jest dynamiczną, globalną firmą z ponad stuletnią historią.

Obecnie tworzymy układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz systemy przenoszenia napędu dla ponad 60 największych światowych producentów samochodów, w tym BMW, FCA, General Motors (Opel), PSA (Peugeot-Citroen). Nasza praca zwiększa bezpieczeństwo milionów kierowców na całym świecie, daje większy komfort w prowadzeniu pojazdów i pozwala efektywniej chronić środowisko naturalne.

Swoim zasięgiem obejmujemy największe gospodarcze regiony świata. Na pięciu kontynentach produkujemy najnowocześniejsze obecnie typy układów kierowniczych – systemy EPS (Electric Power Steering - układy ze wspomaganiem elektrycznym), które jako pierwszy światowy producent wprowadziliśmy do produkcji seryjnej.  Wraz z największymi markami motoryzacyjnymi projektujemy również zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) oraz pojazdy autonomiczne, które wkrótce zrewolucjonizują świat motoryzacji. 

Jesteśmy międzynarodowym zespołem, który dzieli doświadczenie z najlepszymi specjalistami z całego świata. Pracę w Nexteer porównujemy do sportu zespołowego, którego zasady są proste: zawsze działamy z wielkim zapałem i z dużym poczuciem obowiązku. Budujemy silne relacje, aby sprostać każdemu wyzwaniu. W Polsce – w Gliwicach oraz Tychach - znajdują się jedne z największych pod kątem zatrudnienia i produkcji zakłady firmy oraz otwarte w 2016 roku w Tychach  Centrum Techniczne koncernu – jedno z trzech na świecie.

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

NEXTEER AUTOMOTIVE POLAND

Polski oddział Nexteer Automotive to dwa zakłady w Tychach oraz w Gliwicach, zatrudniające łącznie ponad 1500 osób. Wszystkie fabryki zostały dogodnie ulokowane na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tyski zakład powstał w roku 1997 (rozbudowa i modernizacja w 2016 r.), natomiast zakład gliwicki rozpoczął działalność w roku 2006. Fabryki Nexteer Automotive Poland są jednymi z największych zakładów produkcyjnych Nexteer Automotive na świecie, zarówno pod względem zatrudnienia, jak i produkcji. Obecnie fabryki w Tychach oraz Gliwicach produkują łącznie około trzech milionów układów i kolumn kierowniczych rocznie, w tym jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie układów kierowniczych na świecie, wspomagany elektrycznie - Single Pinion EPS.

CENTRUM TECHNICZNE NEXTEER – TYCHY

W 2016 roku Nexteer Automotive otworzył swoje Centrum Techniczne w Tychach. Jednostka prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad najnowszymi typami systemów sterowania pojazdów, od budowy prototypów, po testy na nowo powstałym torze testowym. Pracujący w Centrum Technicznym inżynierowie są  odpowiedzialni m.in. za tworzenie nowych prototypów i rozwijanie obecnych projektów elektrycznych układów kierowniczych (EPS – Electric Power Steering).W ramach Centrum Technicznego w Tychach powstało m.in. centrum testowe samochodów wyposażonych w prototypy Nexteer Automotive, tzw. laboratorium walidacyjne (służące do badania charakterystyki systemów EPS) oraz centrum tworzenia prototypowych rozwiązań.

Inżynierowie zatrudnieni w Centrum Technicznym współpracują zarówno z głównym centrum badań i rozwoju koncernu w siedzibie firmy w Saginaw (Michigan, USA), jak i poszczególnymi zakładami i centrami wsparcia Klienta Nexteer Automotive na całym świecie, a ponadto – bezpośrednio – z klientami firmy, globalnymi koncernami motoryzacyjnymi.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (20)