Dane kontaktowe

NEMAK POLAND Sp. z o.o.

Komorowicka 53
43-300 Bielsko-Biała
śląskie, Polska

www.nemak.com

NIP: 9372362922

Poznaj nas

O FIRMIE

Nemak jest liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań zmniejszających masę pojazdu, przeznaczonych dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji podzespołów aluminiowych układu przeniesienia napędu oraz konstrukcji nadwozia.

Jest jednym z największych na świecie producentów aluminiowych bloków silnika i głowic cylindrów do samochodów.

22 000 PRACOWNIKÓW

36 ZAKŁADÓW

16 KRAJÓW NA CAŁYM ŚWIECIE

Za początek istnienia zakładu w Polsce uważa się rok 1878, kiedy Karol Hess założył fabrykę włókienniczą. W 1932 r. zakupiono szereg maszyn ciśnieniowych rożnego typu i ten rok był początkiem odlewnictwa ciśnieniowego w zakładzie i w Polsce. W kwietniu 2007 roku w Nemak Poland zatrudnionych było 874 pracowników. W czerwcu bieżącego roku – 1141. Ugruntowana pozycja na rynku daje pracownikom Nemak poczucie stabilizacji, ciągłą możliwość rozwoju i zdobywania cennego doświadczenia.

Nemak Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, jest jedynym oddziałem korporacji zlokalizowanym w Polsce i jest czołowym zakładem w technologii odlewania wysokociśnieniowego (HPDC) i odlewania kokilowego (GSPM) w grupie Nemak.

Posiada dwa centra rozwoju produktu, tj. Centrum Rozwoju Bloków Silnika oraz Centrum Rozwoju Komponentów Strukturalnych.

W skład zakładu wchodzą wydziały:

  • Odlewnia Ciśnieniowa Bloków Silnika i Skrzyń Biegów
  • Odlewnia Ciśnieniowa Komponentów Strukturalnych
  • Odlewnia Kokilowa
  • Narzędziownia
  • Utrzymanie Ruchu

ODLEWNIE

ODLEWNIA CIŚNIENIOWA BLOKÓW SILNIKA

Większość produkowanych w firmie odlewów jest wykonywana metodą odlewania ciśnieniowego, na maszynach o sile zwarcia od 700 t. do 2500 t.

Typowe stanowisko odlewania składa się z maszyny ciśnieniowej, pieca podgrzewczego, robota zalewającego, smarownika, robota odbierającego, prasy do okrawania, urządzenia do termoregulacji.

Ponadto stanowiska do odlewania kadłubów silników wyposażone są w system chłodzenia cienkich rdzeni jet-cooling, system próżni, robota do tulei cylindrowych, tunel chłodzący dla odlewów oraz obcinarkę do układów wlewowych. Po odlewaniu wykonuje się operacje wykańczania: śrutowanie, próbę szczelności, doczyszczanie ręczne z kontrolą wizualną i pakowaniem.


ODLEWNIA CIŚNIENIOWA KOMPONENTÓW STRUKTURALNYCH

Nowym typem produkcji w firmie jest odlewnia komponentów strukturalnych. Odlewy te służą do budowy nadwozia samochodu (obudowy amortyzatorów, podłużnice, słupki boczne). Wykonywane są w technologii odlewania ciśnieniowego.

Stanowiska do odlewania komponentów strukturalnych są podobne do maszyn używanych przy produkcji kadłubów silnika, jednak ze względu na rozmiar części, używa się tu maszyn o sile zwarcia od 2700 t. do 4400 t. Posiadają również więcej jednostek termoregulacji i bardziej rozwinięty system próżni – zwykle czterokanałowy. Okrawanie odbywa się na prasach hydraulicznych o nacisku od 120 do 200 ton.

Operacje wykonywane po odlewaniu to obróbka cieplna, prostowanie, wykańczanie poprzez szlifowanie, obróbka mechaniczna, oraz montaż elementów potrzebnych do założenia części w samochodzie (nitośruby, wkładki gwintowe).


ODLEWNIA KOKILOWA

Wyposażona jest w 3 karuzele (każda posiada 5 stanowisk na kokile) oraz kilka stanowisk naziemnych. Do procesu odlewania wykorzystywane są rdzenie piaskowe, które wykonywane są metodą "na gorąco" (Hot-Box) lub metodą "na zimno" (Cold-Box).

Proces wykańczania obejmuje takie operacje jak: wybijanie rdzeni, obcinanie nadlewu, obróbka cieplna, obróbka mechaniczna zgrubna, próba szczelności, kontrola wizualna z pakowaniem.

OFERUJEMY

Stabilną pracę w firmie o zasięgu międzynarodowym

Możliwość współpracy z najlepszymi w branży

Szkolenia i rozwój kwalifikacji wymaganych na stanowisku pracy

Dobrą atmosferę pracy
 

Ostatnie wpisy dla NEMAK POLAND Sp. z o.o.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (2)