Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Mercator Medical S.A.

H. Modrzejewskiej 30
31-327 Kraków
małopolskie, Polska
Telefon: +48 12 66 55 400
Fax: +48 12 66 55 415
[email protected]

www.mercatormedical.eu

KIM JESTEŚMY?

POLSKA GRUPA KAPITAŁOWA O GLOBALNYM ZASIĘGU

Grupa Mercator Medical, producent rękawic jednorazowych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku, to jeden z najważniejszych graczy w Polsce oraz liczący się podmiot na arenie międzynarodowej. Firma prowadzi dystrybucję bezpośrednią w Polsce, Rosji, Rumunii, Czechach, na Ukrainie, Węgrzech oraz na Słowacji, jak również w Niemczech i we Włoszech. Działalność Mercator Medical ma zasięg globalny – sprzedaż przez lokalnych dystrybutorów odbywa się w ponad 70 krajach na pięciu kontynentach, a spółka prowadzi ciągłą ekspansję geograficzną. Pracując dla nas, masz możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku.

JEDEN Z LIDERÓW RYNKU

Pracując dla nas, pracujesz dla najlepszych – od lat jesteśmy numerem jeden na polskim rynku rękawic medycznych. Odnosimy sukcesy również na globalnym rynku, który jest zdominowany przez firmy azjatyckie. Jesteśmy jednym z dwóch europejskich konglomeratów produkujących rękawice w Azji. Dzięki budowie drugiej fabryki rękawic w Tajlandii (ostatnia linia produkcyjna oddana we wrześniu 2018 roku) zdolności wytwórcze spółki zwiększyły się o 150% – do ponad 3 mld rękawic rocznie. Wraz z dystrybucją rękawic kupowanych od zewnętrznych dostawców łączny potencjał sprzedażowy Grupy Mercator Medical można szacować na ponad 7 mld rękawic rocznie. W styczniu 2021 roku ogłoszone zostały plany budowy kolejnej fabryki rękawic, dzięki którym moce wytwórcze przekroczą 3,9 mld rękawic rocznie. Rozwijamy także inne grupy produktowe, w tym włókninę. Pracując dla nas, możesz czuć się bezpiecznie – jesteś częścią stabilnej i rozwijającej się organizacji.

PRZYWIĄZANIE DO TRADYCJI

Nasza firma funkcjonuje od ponad 25 lat. Jej historia rozpoczęła się w Krakowie. Szanujemy i pielęgnujemy tradycję krajów i osób, z którymi współpracujemy. Wspieramy lokalne­­ społeczności, biorąc udział w projektach rewitalizacyjnych promujących dany region i jego historię.

Dołącz do nas – nasze siedziby funkcjonują w kilku miejscach na świecie:

  • Kraków – tu znajduje się główna siedziba Grupy;
  • Stary Brześć (okolice Włocławka), woj. kujawsko-pomorskie – tu działa Centrum Logistyczne i Magazyn Centralny, z którego dostarczane są produkty do całej Europy;
  • Tajlandia – nasze fabryki rękawic prężnie działają w głównym obszarze produkcji gumy w dzielnicy Ratthapum, w prowincji Songkhla w południowej Tajlandii;
  • Budapeszt, Węgry – oddział funkcjonuje od 2004 roku;
  • Kijów, Ukraina – biuro funkcjonuje od 2005 roku;
  • Cluj-Napoca, Rumunia – biuro funkcjonuje od 2006 roku;
  • Petersburg i Moskwa, Rosja – dystrybucję rozpoczęliśmy w 2012 roku, biuro funkcjonuje od 2016 roku;
  • Brno, Czechy – biuro funkcjonuje od 2015 roku;
  • Noventa Padovana, Włochy – spółka funkcjonuje od 2017 roku,
  • Monachium, Niemcy – nasza najmłodsza spółka, funkcjonuje od 2019 roku.

ZAWSZE NA CZASIE

Aktywnie rozwijamy się w działaniach online. W ostatnich latach silnie zwiększyliśmy sprzedaż na marketplace’ach polskich i zagranicznych. Współpracujemy z Amazonem, Allegro czy Ebay’em. W 2020 roku uruchomiliśmy swój własny sklep internetowy emercator.com, który umożliwia nam ciągły rozwój w branży e-commerce. Mamy ambicję, aby być także w sieci numerem jeden w naszej kategorii!

DOCENIANI I SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNI

Analitycy giełdowi typują Mercator Medical jako kandydata do polskiego indeksu WIG20 oraz globalnych indeksów w perspektywie kolejnych rewizji składu indeksów. Grupa Mercator Medical jest także zauważana i doceniana w wielu konkursach i plebiscytach, gdzie podkreślany jest jej dynamiczny wzrost biznesu, ekspansja geograficzna i mocny wzrost kapitalizacji na GPW. W ubiegłym roku Spółka zadebiutowała w XXII edycji rankingu Lista 500 dziennika „Rzeczpospolita”, otrzymując Orła Rzeczpospolitej w kategorii Debiut, została również wyróżniona tytułem „Inwestor bez granic”, przyznawanym rokrocznie w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach najskuteczniejszym polskim inwestorom, realizującym ekspansję zagraniczną. W 2020 roku do Spółki trafił również tytuł Rodzinny Ambasador Roku „Forbes” oraz wyróżnienie w kategorii Pionier Inwestycji Zagranicznych konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, który zorganizowali PwC Polska i „Puls Biznesu”.

Jednocześnie od początku pandemii Mercator Medical prężnie angażuje się w walkę z COVID-19 poprzez przekazywanie środków ochrony osobistej z własnego portfolio licznym placówkom medycznym i opiekuńczym. Do tej pory spółka Mercator Medical przekazała już ponad 1,6 mln rękawic diagnostycznych oraz 50 tys. maseczek ponad 60 różnym instytucjom, głównie szpitalom, domom pomocy społecznej, hospicjom oraz fundacjom, jak również Komendzie Głównej Policji, Agencji Rezerw Materiałowych czy Ministerstwu Zdrowia. Obecnie spółka realizuje akcję #wspólnieprzeciwwirusowi, polegającą na wspieraniu placówek medycznych i opiekuńczych poprzez przekazywanie środków ochrony osobistej z własnego portfolio.

KARIERA I ROZWÓJ

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Naszą firmę tworzą ludzie. Są wśród nas specjaliści, solidni fachowcy, idealiści i racjonaliści, profesjonalni menadżerowie, humaniści i umysły ścisłe, fani zdrowego stylu życia, piłki nożnej oraz domowych wypieków.

1/3 pracowników Mercator Medical S.A. pracuje w firmie dłużej niż pięć lat. 66% menadżerów to ludzie, którzy otrzymali wewnętrzny awans. W 2018 roku na nowo utworzone stanowiska zatrudniliśmy 21 osób.

WDRAŻANIE NOWYCH PRACOWNIKÓW

Wiemy, jak ważne są pierwsze dni w nowym miejscu, dlatego przed rozpoczęciem pracy każdy otrzymuje od nas program wdrożeniowy, w skład którego wchodzi cykl szkoleń wewnętrznych pozwalających na poznanie procesów zachodzących w firmie, specyfiki poszczególnych działów, a także naszej struktury i organizacji. Szkolenia odbywają się w pierwszych dniach zatrudnienia, a opiekunem wdrożenia jest pracownik Działu Personalnego lub menadżer (w zależności od siedziby danego oddziału).

ROZWÓJ

Inwestowanie w kapitał ludzki to bardzo ważny element polityki personalnej – rozwój naszej firmy jest odbiciem rozwoju i kondycji naszych pracowników. Do programów rozwojowych podchodzimy indywidualnie i tworzymy je wraz z menadżerami – między innymi na tej podstawie budowane są coroczne plany szkoleniowe.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (3)