Dane kontaktowe

MENTOR S.A.

Szosa Chełmińska 177-181
87-100 Toruń

NIP: 9560003240

Jak wygląda rekrutacja?

Pracownicy etatowi

Informacje o nowych ofertach pracy umieszczamy zawsze w zakładce Kariera na naszej stronie www.mentor.pl.  Poza tym ogłoszenia publikowane są na dostępnych portalach pracy.

Pierwszym elementem procesu rekrutacyjnego jest analiza CV, które otrzymujemy od kandydatów. Wspólnie z dyrektorem jednostki, która zgłosiła zapotrzebowanie decydujemy z kim chcielibyśmy się spotkać.

Kolejnym etapem jest rozmowa z pracownikiem HR oraz dyrektorem konkretnego biura. Mamy świadomość, że jest to stresujący moment dla większości kandydatów, dlatego też dbamy o to, aby poprzez dobrą atmosferę zapewnić komfort rozmowy naszemu kandydatowi. Uśmiech, empatia, a czasem żart sprawiają, że nasi rozmówcy potrafią odwzajemnić nasze starania i pozytywne emocje.

Podczas około godzinnej rozmowy chcemy dowiedzieć się jakie masz doświadczenia, co lubisz, a czego nie chciałbyś u nas robić i czy pasujesz do naszej organizacji.

Po rozmowach ze wszystkimi kandydatami podejmujemy decyzję kto byłby najlepszym nowym ogniwem w danym zespole.

Zapraszamy wówczas wybranego kandydata na spotkanie, na którym chcielibyśmy wspólnie ustalić warunki i przedstawić benefity dla nowych pracowników.

Jeśli poszukujemy osób na stanowiska menedżerskie, zawsze organizujemy spotkanie z Zarządem spółki.

Gdy zaakceptujesz warunki zatrudnienia, które Ci zaproponujemy, witamy Cię w naszym zespole 😊.

Zdajemy sobie sprawę, że w pierwszych dniach pracy możesz czuć się zagubiony, ale zadbamy o to, abyś mógł się zapoznać z topografią budynku i biurem, w którym będziesz pracował, poznał zasady współpracy, a także poinformujemy wszystkich pracowników poprzez firmowego bloga, że rozpoczynasz u nas pracę.

Staże wakacyjne w ramach Akademii Mentor

Kilka lat temu stworzyliśmy Akademię Mentor, gdzie jednym z elementów są staże dla studentów. Co roku zapraszamy do współpracy studentów III-V roku studiów prawniczych, ekonomicznych i finansowych na staż do naszych biur brokerskich.

Swoją chęć uczestnictwa w programie stażowym możesz zgłosić poprzez wypełnienie formularza na stronie https://www.mentor.pl/staze.

Po otrzymaniu CV, analizujemy je pod kątem zapotrzebowania zgłoszonego przez konkretnych dyrektorów biur.

Kandydatom, którzy najbardziej odpowiadają nam ze względu na wykształcenie i doświadczenie zauważalne coraz bardziej wśród studentów, proponujemy krótkie, ok. 30 minutowe spotkanie, abyśmy mogli poznać Ciebie i Twoją motywację.

Spotkanie odbywa się najczęściej w obecności dyrektora biura. Staramy się opowiedzieć jak najwięcej o stażu oraz o warunkach finansowych, które ustalamy przed rozpoczęciem rekrutacji.

Po przeprowadzonych rozmowach, kontaktujemy się z wybranym kandydatem telefonicznie i proponujemy rozpoczęcie trzymiesięcznego stażu, który jest często wstępem do rozpoczęcia pracy w firmie na pełen etat.

Staż to czas, gdy możemy się wzajemnie poznać, a dla Ciebie okazja, aby zastanowić się czy taki rodzaj pracy Ci odpowiada i czy da Ci ona satysfakcję.