Dane kontaktowe

Mennica Polska S.A.

Ciasna 6
00-232 Warszawa

NIP: 5270023255

Mennica Polska – rodzima marka o światowym zasięgu

Mennica Polska to jedna z najnowocześniejszych mennic na świecie, największy krajowy producent złotych sztabek inwestycyjnych oraz lider w zakresie rozwoju i wdrażania płatności elektronicznych i systemów kart miejskich w Polsce. Od kilku lat prężnie realizujemy inwestycje w segmencie nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Jesteśmy partnerem biznesowym godnym najwyższego zaufania oraz stabilnym i sprawdzonym pracodawcą. Profesjonalizm i pasja zespołu Mennicy Polskiej w połączeniu ze specjalistycznym know-how stanowią fundament do tworzenia produktów i usług najwyższej jakości. Potwierdzają to liczne nagrody branżowe, zdobyte w międzynarodowych konkursach i plebiscytach.

Od 255 lat jesteśmy liderem w produkcji monet i numizmatów.

Dzięki strategii dywersyfikacji portfolio znajdujemy się obecnie w pierwszej trójce najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie Pozwala to nam skutecznie promować własną markę w najodleglejszych zakątkach globu. Produkowane przez nas monety zdobywają prestiżowe wyróżnienia w najważniejszych konkursach branżowych. Jesteśmy producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich dla Narodowego Banku Polskiego oraz emitentów z całego świata.

Dysponujemy największą i najnowocześniejszą siecią obsługi kart miejskich w Polsce

Składa się ona z kanałów e-commerce i m-commerce oraz ponad 4 700 stacjonarnych i mobilnych automatów biletowych oraz 2500 terminali POS. Nasze autorskie rozwiązanie „Open Payment System” umożliwia pasażerom wnoszenie opłat za przejazdy środkami transportu publicznego bezpośrednio za pomocą bankowych kart płatniczych. W 2020 roku umożliwiliśmy kodowanie biletu okresowego na zbliżeniowej karcie płatniczej.

Kontynuujemy najlepsze tradycje w segmencie grawersko-medalierskim

Mennica Polska jest producentem odznaczeń państwowych, wykonywanych dla Kancelarii Prezydenta RP. Wykonujemy najwyższej jakości medale okolicznościowe na zamówienie organów administracji państwowej i samorządowej, instytucji użyteczności publicznej, związków i stowarzyszeń oraz firm i zakładów z różnych gałęzi gospodarki. Produkty takie jak odznaczenia państwowe, odznaki, znaczki, medale i pieczęcie tradycyjnie zajmują ważne miejsce w naszym portfolio.