Dane kontaktowe

MEDCOM Sp. z o.o.

Jutrzenki 78A
02-230 Warszawa

NIP: 5210125265

Kim jesteśmy

Podróżując tramwajem, koleją czy autobusem elektrycznym przebywasz w pojazdach wyposażonych w rozwiązania zaprojektowane przez Medcom. Pracując u nas stajesz się częścią zespołu, który zmienia transport publiczny, energetykę i przemysł.

Medcom działa na rynku od 1988 roku i jest jednym z czołowych producentów urządzeń energoelektronicznych dużych mocy na świecie. Nasza firma specjalizuje się w produkcji urządzeń energoelektronicznych dla transportu publicznego (kolej, tramwaje, metro, trolejbusy i autobusy elektryczne) oraz przemysłu i energetyki. Eksportujemy produkty do ponad 30 krajów i współpracujemy z najważniejszymi producentami pojazdów na polskim i światowym rynku. W swojej ofercie posiadamy m.in. falowniki napędowe, przetwornice statyczne, zasilacze buforowe, systemy zasilania gwarantowanego oraz całą gamę autorskich rozwiązań optymalizujących zużycie energii i sprzyjających ochronie środowiska naturalnego.

W Medcom dobrze wiemy, że innowacje w energoelektronice powstają dzięki wiedzy i wizji ludzi, którzy je tworzą. To za sprawą zatrudnionych w naszej firmie konstruktorów, projektantów oraz techników projektujemy najnowocześniejsze urządzenia energoelektroniczne.

Jak wygląda rekrutacja?

Etap 1 – Zbieranie zgłoszeń

Wyślij nam swój życiorys. Nasze ogłoszenia znajdziesz na wielu portalach ogłoszeniowych – między innymi na pracuj.pl oraz na naszej stronie internetowej:  http://medcom.com.pl/pl/kariera. Pamiętaj, że swoje CV możesz wysłać nawet jeśli nie nawet jeśli nie widzisz prowadzonej przez naszą firmę rekrutacji. MEDCOM rozwija się bardzo dynamicznie i dlatego niemal w każdym momencie jesteśmy w stanie zatrudnić nowego specjalistę.  Wysyłając CV nie zapomnij o uwzględnieniu klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Etap 2 – Selekcja aplikacji

Czytamy wszystkie aplikacje i selekcjonujemy je pod kątem spełniania kryteriów podanych w ogłoszeniu. Z wybranymi Kandydatami umawiamy się na spotkanie drogą telefoniczną albo mailową.

Etap 3 – Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa z przedstawicielem działu HR oraz osobą zarządzającą działem, w którym będziesz zatrudniony. W trakcie spotkania będziemy chcieli poznać Twoje umiejętności, oczekiwania, cele i motywacje. Będziemy Cię prosić o doprecyzowanie niektórych informacji z Twojego doświadczenia zawodowego. Przedstawimy również szczegółowo na czym będzie polegać praca na danym stanowisku. W przypadku rekrutacji na niektóre stanowiska prosimy kandydatów o rozwiązanie testu wiedzy technicznej.

Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna to okazja do wzajemnego poznania się. Nie tylko my zadajemy pytania, ale też odpowiadamy na Twoje. Decyzję o podjęciu współpracy podejmujemy zazwyczaj po jednym spotkaniu. Jeśli masz wątpliwości  zawsze możesz się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie. Szukamy osób, które zwiążą się z firmą na wiele lat, dlatego chcemy abyś był pewny swojej decyzji.

ETAP 4 – Odpowiedź

Zawsze odpowiadamy – niezależnie od wyniku rozmowy. Staramy się przekazać odpowiedź w ciągu dwóch tygodni od rozmowy, choć często następuje to szybciej. Informacja zwrotna jest przekazywana Kandydatom drogą telefoniczną lub mailową.

ETAP 5 – Propozycja pracy

Kandydatom, którzy z sukcesem przeszli proces rekrutacji, przedstawiamy propozycję pracy. Po uzgodnieniu szczegółów podpisujemy umowę o pracę lub list intencyjny i witamy w firmie.

Dlaczego warto u nas pracować?

Tworzymy zespół najlepszych specjalistów w dziedzinie energoelektroniki.

Współpracujemy z największymi producentami taboru szynowego na świecie.

Realizujemy międzynarodowe projekty na 6 kontynentach.

Wykorzystujemy najnowsze technologie: m.in. tranzystory SiC, ultrakondensatory, magnetyki wysokoczęstotliwościowe.

Posiadamy nowoczesne zaplecze produkcyjne oraz centrum badań i rozwoju.

Benefity

  • Szkolenia zawodowe
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Grupowe ubezpieczenia na życie
  • Karta Multisport
  • Dofinansowanie do obiadów w naszej stołówce
  • Zakładowy fundusz socjalny
  • Bony świąteczne
  • Wyjazdy integracyjne

Korzyści niematerialne 😊

Praca w przyjaznej, twórczej atmosferze. Jesteśmy zgranym zespołem ludzi, którzy mają realny wpływ na kulturę firmy.  Ze względu na globalny charakter działalności firmy często podróżujemy, dlatego mamy możliwość  poznania innych kultur.

Pomimo tego, że zatrudniamy prawie 300 osób ciągle nie jesteśmy korporacją i nie produkujemy zbędnych procedur.

Aktualności:

Studia podyplomowe Medcom i Politechnika Warszawska

W roku 2017 Medcom i Politechnika Warszawska uruchomiły wspólnie nowy kierunek studiów podyplomowych – Energoelektronikę. Więcej informacji znajdziesz na: www.energoelektronika.edu.pl

To pierwsze w Polsce studia podyplomowe organizowane w tak ścisłej współpracy renomowanej uczelni z polskim przemysłem energoelektronicznym i realizowane w ramach unikatowego, bo wypracowanego wspólnie, modelu nauczania. Studia mają wymiar czysto praktyczny. Ich zadaniem jest w najlepszy sposób przygotować studentów do wymagań rynku i pracy przy projektowaniu, badaniu oraz eksploatacji nowoczesnych urządzeń energoelektronicznych.

Nowy napęd i system zasilania do ezt w technologii SiC

MEDCOM buduje wielosystemowy układ napędowy i zasilania przeznaczony do elektrycznych zespołów trakcyjnych z wykorzystaniem elementów półprzewodnikowych SiC.

Dzięki projektowi do końca 2019 roku powstanie pierwszy na świecie i bardzo wydajny wielosystemowy układ napędowy i zasilania przeznaczony do ezt-ów produkowanych przez polskich producentów. Urządzenie będzie mogło pracować w różnych sieciach trakcyjnych i standardach napięciowych – przy napięciu 3 000 V DC stosowanym w Polsce lub 25 kV 50 Hz, które jest standardem w takich krajach jak chociażby Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, a także na Bałkanach. Będzie to rozwiązanie wypracowane od podstaw przez inżynierów MEDCOM, we współpracy z naukowcami pracującymi w polskich uczelniach wyższych. 

150 napędów do e-busów od MEDCOM

MEDCOM wyprodukował 150-ty napęd do autobusów elektrycznych a do końca roku chce tę liczbę jeszcze podwoić. Dzięki współpracy z firmą Solaris, MEDCOM należy do ścisłej czołówki największych producentów napędów do e-busów w Europie.

Pod względem liczby wyprodukowanych urządzeń i aktualnie realizowanych kontraktów, polski producent wyprzedził takie firmy ja Volvo czy ABB.  Autobusy elektryczne wyposażone w rozwiązania MEDCOM poruszają się już w kilkunastu miastach w Polsce, a także kilku krajach europejskich, w tym m.in. w Niemczech, Włoszech, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Francji oraz w państwach skandynawskich.

Ładowarki SiC od MEDCOM już w Jaworznie

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie zainaugurowało w listopadzie 2017 działalność nowej zajezdni autobusów elektrycznych.  Hala utrzymania i ładowania e-busów została wyposażona w 8 ładowarek zajezdniowych plug-in (90 kW) firmy MEDCOM.

W procesie produkcji ładowarek wykorzystano technologię SiC, a PKM Jaworzno będzie je wykorzystywać do nocnego ładowania pojazdów. Dzięki współpracy z MEDCOM na terenie Jaworzna powstało także 5 stacji szybkiego ładowania pantografowego o mocy 180 kW, pozwalających e-busom na bieżąco uzupełniać energię na trasie.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (5)