Dane kontaktowe

Marelli Sosnowiec Poland Sp. z o.o. Green Technology Systems

Ul. Mikołajczyka 80
41-208 Sosnowiec
śląskie, Polska

www.marelli.com

NIP: 6442941205

Dla większości firm na całym świecie ostatnie kilka tygodni to ciągła walka o przetrwanie. W Marelli nie tylko chcemy przetrwać ten kryzys, ale chcemy wyjść silniejsi niż byliśmy.

Z powodu rządowych blokad na całym świecie, Marelli tymczasowo zawiesiło działalność produkcyjną w większości swoich zakładów. Jednak od początku maja powoli wznawiamy produkcję w niektórych obiektach – oczywiście dbając o bezpieczeństwo naszych pracowników :)

Jak funkcjonujemy na co dzień w nowej rzeczywistości?

Jak każda inna firma, nasza organizacja również musiała stawić czoła zagrożeniu COVID-19. Od początku tego roku naszym celem jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwo wszystkich pracowników Marelli oraz minimalizacja rozprzestrzeniania się COVID-19 poprzez wdrożenie szeregu środków zgodnych z zaleceniami lokalnych władz.

Wdrożyliśmy pracę w systemie Home Office dla pracowników biurowych. Zadbaliśmy o dezynfekcję całego zakładu, a także dostępność środków higienicznych, maseczek i żeli antybakteryjnych na terenie zakładu dla wszystkich pracowników.

Pomagamy!

Nasze zakłady są zlokalizowane w wielu krajach na świecie. Część z nich stara się pomagać lokalnie i wspierać mieszkańców oraz służby.

Sosnowieckie Zakłady Marelli również nie pozostały obojętne w tym trudnym czasie. Zakład Green Technology Systems wsparł akcje budowania przyłbic ochronnych razem z wydziałem biomechaniki Politechniki Śląskiej. Wydrukowaliśmy blisko 100 opasek do przyłbic, które przekazaliśmy na Politechnikę Śląską. Zakład Automotive Lighting przekazał maseczki i płyny do dezynfekcji do Domu Pomocy Społecznej w Sosnowcu.

Ponad to oddział w Hiszpanii wyprodukował przyłbice ochronne dla pracowników służby zdrowia. W Indiach, Marelli zadbało o żywność i środki ochrony osobistej dla policji i pracowników sanitarnych. Dodatkowo w naszych zakładach w Niemczech zostały wyprodukowane maski, aby pomóc tym osobom, które są na pierwszej linii frontu.

W tym trudnym okresie dbajmy nie tylko o swoich najbliższych :)